Абрикосові кісточки — реальна користь чи можливу шкоду?

Абрикос — це смачний і корисний фрукт, який люблять дорослі і діти. Але, з’їдаючи його м’якоть, практично всі викидають ядра, які також містять велику кількість поживних речовин. Користь цих кісточок часто недооцінюється, а шкоду, яку вони можуть нанести також для багатьох є нерозкритою темою.

Основна користь абрикосових кісточок полягає в їх маслі. Про його цілющі властивості вперше заговорили ще в стародавньому Китаї, коли використовували даний продукт для лікування шкірних захворювань і суглобів . Процедура була дорогою, тому її могли собі дозволити тільки члени імператорської родини. А все пояснювалося тим, що в ті часи було досить важко добути цілющу масло з твердого ядра. Згодом нові технології значно спростили цей процес, і цей продукт став широко застосовуватися в європейських країнах. Наприклад, жителі Англії говорили, що абрикосове масло — це справжнє золото. І все завдяки його позитивному впливу на шкіру і людський організм у цілому.

Користь, яку укладають в собі абрикосові кісточки, криється в їх складі, де є такі речовини як:

 • токофероли, які попереджають передчасне старіння організму;
 • ряд насичених і ненасичених жирних кислот, серед яких пальмітинова, лінолева і олеїнова кислота;
 • фосфоліпіди;
 • солі калію і магнію, залізо, фосфор, натрій, кальцій;
 • вітаміни — А, В, С, РР і F.

↑ зміст

Ядра абрикоса проти раку

Кісточки абрикоса — це величезна цілюща користь для клітин. Пояснюється вона наявністю в їх складі рідкісного вітаміну В 17. Він, в свою чергу, містить певну кількість ціаніду, який у великих дозах може завдати шкоди. Потрапляючи в організм людини, він або повністю руйнує ракові клітини, або зцілює їх. Ця речовина не представляє небезпеки для здорових клітин, а просто перетворюється в вуглевод, а для клітини, ураженої раком, воно є справжньою отрутою. В цьому і полягає суть природної хіміотерапії.

Вчені вважають, що виникнення раку обумовлено порушенням обміну речовин, коли в організмі відбувається дисбаланс між вітамінами, мікроелементами і мінеральними речовинами. З цими відхиленнями можна успішно боротися, використовуючи природні ресурси, зокрема абрикосові кісточки.

Звичайно ж, ядра абрикоса — це не найсмачніший спосіб профілактики онкологічних захворювань. Але під час їх вживання, ризик захворювання раком зводиться до мінімуму, а це велика користь.

↑ зміст

Боротьба з іншими хворобами

Абрикосові кісточки, крім профілактики раку, володіють і іншими властивостями, які допомагають вилікувати:

 • бронхіт;
 • нефрит;
 • коклюш;
 • захворювання серцево-судинної системи — для цього абрикосові ядра необхідно заварювати;
 • вживання кісточок в сирому вигляді є дуже ефективним глистогінним засобом.

Для набору ваги

Абрикосові кісточки дуже калорійні, тому їх не рекомендується вживати, якщо є бажання скинути зайві кілограми. Ядра вагою 100 г містять близько 450 ккал, що є незаперечним фактом для виключення їх з групи дієтичних продуктів.

Але, при необхідності набрати масу, кісточки абрикоса будуть незамінні. Так як в їх складі міститься велика кількість масла, яке засвоюється дуже швидко. Спортсмени також вважають за краще включати в свій раціон цей продукт, адже він здатний забезпечити організм великою кількістю енергії на довгий час, не завдаючи при цьому шкоди.

↑ зміст

Абрикосові кісточки в кулінарії

Ядра абрикоса можна вживати в сирому, сушеному і підсмаженому вигляді, що дозволяє широко використовувати їх в кулінарії. Цей продукт застосовують при виробництві таких виробів:

 • молочні продукти — йогурти, морозиво, масляні креми;
 • солодкі начинки для вафель;
 • глазур для тортів і тістечок;
 • карамель;
 • цукерки.

Існує певний сорт абрикос, який відрізняється особливо великою кісточкою і ядром. Ці ядра служать заміною дорогому мигдалю.

В основному абрикосові кісточки не мають яскраво вираженого смаку, але деякі види цих фруктів відрізняються досить солодкими ядрами, так як містять в своєму складі близько 70% харчового масла.

↑ зміст

Застосування в косметології

Абрикосові кісточки — це користь і для косметології. Масло, яке з них отримують, використовується при виробництві шампунів від лупи і різних кремів. У спа-салонах засоби, що містять цей компонент, застосовують для масажу, так як вони дуже сприятливо впливають на стан шкіри і добре вбираються.

Деякі виробники косметики використовують абрикосове масло в якості добавки, яка призначена для натуральних дорогих засобів по догляду за шкірою обличчя і тіла. Це можуть бути креми, лосьйони, скраби та ін.

↑ зміст

Можлива шкода

Безпечна норма абрикосових кісточок на добу, яка не здатна завдати шкоди здоров’ю, становить:

 • для дорослої людини — до 20 штук (але не більше 40 г);
 • для дитини — до 10 штук (але не більше 20 г).

Не можна з’їдати більше допустимої кількості, так як абрикосова кісточка містить в своєму складі амигдалин, який у великій кількості є дуже небезпечним для здоров’я. В результаті розщеплення під дією шлункового соку з амигдалина виділяється синильна кислота, надлишок якої і може завдати серйозної шкоди організму. Виходячи з цих фактів, і була встановлена критична доза абрикосових ядер.

Не варто самостійно експериментувати зі своїм організмом. Такі поняття як користь і шкода стоять досить близько один до одного. Тому кращим рішенням перед початком вживання абрикосових кісточок стане похід до свого лікаря, який докладно пояснить дію даного продукту на людський організм і розповість, як його правильно приймати.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду абрикосових кісточок:

Абрикосові кісточки — реальна користь чи можливу шкоду?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *