Актімель — користь і шкода для імунітету

Цей смачний кисломолочний напій можна зустріти в будь-якому магазині. Компактна упаковка, незвичайний смак і хороша реклама зробили Актімель продуктом №1 для тих, хто хоче налагодити мікрофлору кишечника, захистити організм і підвищити імунітет.

Підкоряючись рекламі, що обіцяє позитивний ефект через два тижні, багато людей поспішають придбати смачний продукт не замислюючись ні про склад, ні про ціну, ні про реальну користь продукту. Що ж представляє із себяАктімель насправді?

↑ зміст

Реклама і реальність

Компанія «Данон», яка є виробником Актімель і багатьох інших марок кисломолочної продукції, деякий час назад випустила рекламу, в якій говорилося, що користь їх продукту для організму безсумнівна, оскільки в ньому містяться особливі бактерії, які допомагають при дисбактеріозі, здутті і т.д . У той же час багато споживачів почали стверджувати, що Актімель дійсно працює, чим і зацікавилися представники EFSA. Контрольна перевірка продукту показала, що ніякими заявленими в рекламі понад властивостями він не володіє. За невідповідність інформації, зазначеної в рекламі і дійсності, компанію «Данон» нагородили ганебним призом, а рекламу заборонили.

Але, незважаючи на те, що Актімель не бере участі в боротьбі з дисбактеріозом, його вживання все ж має деякий позитивним ефектом.

↑ зміст

Користь для здоров’я

Щоб зрозуміти наскільки корисний чи шкідливий той чи інший продукт, перш за все, слід звернутися до його складу. Актімель містить всього три вітаміну, про користь яких неможливо не згадати.

 1. Вітамін D3

Актімель, як і всі молочні продукти, містить в собі велику кількість вітаміну D, який допомагає легше і швидше засвоювати кальцій, бере участь в утворенні кісткової тканини (тому особливо корисний немовлятам) і благотворно впливає на стан шкіри.

 1. Вітамін В6

Наявність даного вітаміну є безсумнівним плюсом будь-якого продукту, оскільки він бере участь практично у всіх процесах життєдіяльності. Він допомагає засвоювати білки і необхідні організму кислоти, підвищує імунну систему тіла, зміцнює серце і судини, допомагає налагодити роботу центральної нервової системи, зміцнює структуру волосся, надає шкіри сяйво.

 1. Вітамін С

Відома кожному з нас з дитинства аскорбінова кислота, завжди виручала під час простудних захворювань і профілактики грипу. Як і багато інших вітаміни, С сприяє зміцненню імунітету, позитивно впливає на процеси кровотворення, допомагає засвоєнню заліза і виробленні колагену .

Завдяки цим трьом вітамін і досягається позитивний ефект від вживання Актімель, але знову ж слід враховувати, що зміст даних вітамінів в одній баночці вкрай низька, тому, його дійсно необхідно пропивати курсом, як втім і йдеться в рекламі.

↑ зміст

Нейтральні компоненти

В складі кожної пляшки присутні ароматизатори, ідентичні натуральним, загусники і барвники. З чого вони складаються і яким чином впливають на організм?

 • Ароматизатори

На упаковці продукту йдеться про те, що все ароматизатори, додані в напій є натуральними. Це дійсно так, адже в більшості своїй, в харчовій промисловості використовуються сильно пахнуть природні речовини таких рослин, як суниця, м’ята, ваніль і т.д. Ароматичні альдегіди, які використовуються для надання апельсинового, бананового, вишневого та багатьох інших смаків абсолютно нейтральні для здоров’я.

 • Е1442

Ще один нейтральний компонент Актімель, який використовується в якості згущувача.

 • Кармін

Один з найдорожчих існуючих харчових барвників, який видобувається з потовчених комах за допомогою аміаку. Хоча і відомо кілька випадків виявлення висипу у дітей після употребленіяАктімель, але в цілому, цей природний елемент здатний завдати шкоди організму тільки в разі індивідуальної непереносимості.

 • Камедь

Це рослинна добавка, яку отримують з звичайного насіння. Вона служить одночасно і підсилювачем смаку і загустителем.

 • Цитрат натрію

Тільки цей елемент напою є 100% хімією. Його отримують шляхом додавання натру до лимонної кислоти. Офіційно шкоду даній добавки для здоров’я зафіксовано ні, в зв’язку з чим, вона вважається абсолютно безпечною, хоч і ненатурально. Широко застосовується в промисловості як хороший стабілізатор і сильний підсилювач смаку.

↑ зміст

Властивості лактобактерій

Найціннішими компонентами Актімель по праву можна вважати корисні живі бактерії або пробіотики. У чому полягає їх функція? Вони дійсно мають здатність продукувати антитіла до деяких вірусів, зміцнюючи таким чином імунну систему. Крім цього вони позбавляють патогенні бактерії можливості розмножуватися і руйнують їх токсини. Саме чудодійні властивості даних лактобактерій і рекламували виробники Актімель.

Говорити про безумовну користь продукту дуже складно, оскільки в одній пляшці міститься настільки мала кількість вітамінів і лактобактерій, що позитивний ефект відразу помітити практично неможливо.

< h3> Результати наукових досліджень

Для того щоб зрозуміти, чи існує реальна користь при тривалому вживанні Актімель, були проведені спеціальні дослідження, участь в яких брали всього 400 дітей. Протягом шести тижнів дітям на сніданок давали по одній пляшці напою, виключивши з їх раціону всі лікарські препарати для підвищення імунітету. Перед експериментом дітей розділили на три групи за станом здоров’я.

Підсумок досліджень виявився дуже цікавим. Загальний стан дітей з ослабленим і середнім імунітетом покращився, в той час як у групи дітей з самого початку хорошими показниками істотних змін помічено не було.

В цілому, експеримент показав, що регулярне вживання цього напою дійсно корисно для здоров’я, оскільки він:

 • Покращує загальний стан організму;
 • Підвищує активність;
 • Сприяє відновленню апетиту;
 • Зменшує число звернень до лікарів;
 • Нормалізує стілець;
 • Позитивно впливає на смакові переваги дітей. Збільшується частка «здорових сніданків»;
 • Сприяє швидкому підйому вранці.

З цього всього можна зробити висновок, що Актімель дійсно корисний для здоров’я, але тільки в тому випадку, якщо його вживання входить в щоденний раціон.

Подібні дослідження проводилися і серед дорослих споживачів, які через деякий час при щоденному вживанні напою також виявили позитивний ефект. Він полягав у нормалізації роботи шлунка, відновлення кишкової діяльності, а також в допомозі організму при печії, здутті живота і ослабленні імунної системи.

↑ зміст

Шкода і протипоказання

Як така шкода при вживанні даного продукту не відзначається, але алергікам потрібно бути дуже обережними при використанні його в своєму раціоні, так як деякі компоненти можуть спровокувати алергічні висипання.

в деяких випадках спостерігалася непереносимість деяких смакових добавок споживачами, що знаходило відображення на їх бщем самопочутті, а також викликало блювоту і понос.

Відео про користь і шкоду Actimel

Актімель — користь і шкода для імунітету

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *