Фініки — в чому користь, а в чому шкода солодкого плоду

Думаючи про фініках, перед очима виникають картинки жарких країн, високих пальм і яскравого сонця. Про користь фініків відомо з давніх часів і навіть написано в Біблії і Корані.

Жителі Давнього Єгипту використовували плоди деяких видів фінікових пальм в якості сировини для виготовлення вина, в той час як жителі Давнього Сходу вважали фініки одним з найбільш доступних продуктів харчування. Крім цього, існує повір’я, що, харчуючись виключно фініками і водою, можна спокійно прожити від кількох місяців до кількох років. Адже не дарма ж люди, що живуть в пустелі, називають фініки своїм хлібом, стверджуючи, що шкода для організму навіть при такому скромному харчуванні мінімальний.

↑ зміст

У чому секрет

Ці солодкі плоди володіють унікальним складом, включаючи всі необхідні організму поживні речовини, здатні стати прекрасною альтернативою звичайній їжі. Поряд з жирами і білками, в них міститься досить велика кількість води і вуглеводів, основну частину яких займають дисахариди. Потрапляючи в організм, вони насичують кров глюкозою, завдяки чому людина перестає відчувати почуття голоду. Також фініки є джерелом вітамінів А, В, С, D, K і численних мінералів. Серед них особливу важливість для організму мають кальцій, магній, калій і залізо.

Цікавим є той факт, що навіть в засушеному вигляді даний плід не втрачає своїх корисних властивостей.

↑ зміст

Чому корисно їсти фініки

 1. Користь для зубів

  З’єднання харчових волокон і фтору сприяють зміцненню зубної емалі і запобігання розвитку багатьох зубних захворювань.

 2. Користь для організму

  Ще в давнину фініки застосовувалися для лікування різних захворювань. На даний момент науково доведено, що використовуючи в своєму раціоні даний плід, можна значно зміцнити судини, підтримати імунну систему і попередити розвиток хвороб серця. Крім цього вони благотворно впливають на нирки, печінку, легені і знімають запалення, що утворилися в суглобах. Фініки рекомендуються при анемії і гіпертонії, оскільки знаходяться в них речовини сприяють збільшенню кількості червоних кров’яних клітин і рівню гемоглобіну в крові, а також природному зниженню артеріального тиску. Також користь фініків для організму полягає у відновленні і підтримці мікрофлори кишечника.

 3. Користь для розуму

  Як би неймовірно це не звучало, але вживання фініків впливає навіть на процес розумової діяльності людини, оскільки вони здатні підвищити працездатність мозку до 20%!

 4. Користь при безсонні

  В фініках міститься мелатонін, прозваний гормоном сну, оскільки він має властивість коригування добових ритмів людини і допомагає поліпшити сон. У них присутня амінокислота під назвою триптофан, яка сприяє зниженню втоми, підвищує стійкість до стресів і позбавляє від депресії. Тому фініки особливо корисні для людей, що мучаться безсонням, а також для жінок в період вагітності і лактації.

↑ зміст

Користь під час вагітності

Велика кількість самих корисних мінеральних речовин і вітамінів повністю виключає можливу шкоду для організму жінок в період вагітності. Навпаки, лікарі радять віддавати перевагу фінікам, ніж шоколадкам і тортів, так як крім солодощі та приємного смаку, вони приносять користь організму, сприяючи правильному формуванню і розвитку плода.

До складу цього плоду входить фолієва кислота, яка допомагає організму в оновленні клітин і регуляції еритроцитів в крові, що дозволяє уникнути недокрів’я. Для жінок в період вагітності контролювати дані процеси в організмі особливо важливо.

Міститься в фініках велика кількість калію відіграє важливу роль для здоров’я вагітних жінок, оскільки він сприяє підтримці необхідного водного балансу в організмі, допомагає ниркам правильно функціонувати і рятує організм майбутньої мами від підвищеного тиску. Оскільки під час вагітності у жінок часто з’являються набряки, і порушується баланс рідини (особливо в жарку погоду), то калій в цьому випадку здатний надати неоціненну підтримку організму.

Існує думка, що фініки допомагають під час пологової діяльності і при цьому благотворно впливають на психофізичний стан породіллі, тому дані плоди є справжньою знахідкою для вагітних жінок.

↑ зміст

Загальні рекомендації

Щоб фініки приносили тільки користь для організму потрібно з’їдати не більше 10 плодів в день, не змішуючи їх з іншими продуктами. Тоді людям, охочим скинути вагу, фініки стануть відмінним помічником. Вони не тільки очистять організм і допоможуть скинути кілька зайвих кілограмів, але і зможуть поліпшити структуру шкіри, нігтів і волосся завдяки кальцію і вітаміну А.

Для більшої користі і кращого травлення не варто вживати фініки разом з кислими продуктами, особливо з цитрусовими фруктами.

Оскільки фініки дуже довго перетравлюються, то їх не рекомендується вживати на ніч. Щоб ці плоди не завдали шкоди фігурі і травленню, необхідно їсти їх як мінімум за 2 години до сну.

↑ зміст

Шкода фініків і існуючі протипоказання

Після такої кількості позитивних якостей, навіть не віриться, що фініки здатні приносити шкоду організму, але, тим не менш, існує ряд протипоказань, коли вживання цих плодів може закінчитися не найприємнішими наслідками.

В основному, ці плоди можуть принести шкоду тільки в тому випадку, якщо вживати їх у великій кількості, а саме, більше 10 в день.

 1. Шкода для фігури

  Калорійність у даного плода досить висока — близько 200-300 калорій на 100 грам, тому людям, схильним до повноти і хворим на ожиріння протипоказано є більш 5-7 фініків в день (в одному Финике близько 23 калорій).

 2. Алергічні реакції

  Даний продукт не варто включати в свій раціон людям, страждаючим непереносимістю фруктози, оскільки в цих плодах вона міститься в дуже великій кількості.

 3. Шкода для діабетиків

  Для діабетиків фініки, за рахунок великого вмісту цукру є дуже небезпечним продуктам. Якщо людям з даним захворюванням дуже складно відмовитися від фініків, то, по крайней мере, не варто ними зловживати, а найкраще за допомогою спеціальних приладів стежити за рівнем цукру в крові.

Фініки вважаються одним з найбільш корисних продуктів подарованих нам природою, тому для тих людей, хто бажає на собі відчути корисні властивості цього солодких і неймовірно смачних плодів, слід пам’ятати, що їх споживання насамперед має бути в міру.

Фініки — в чому користь, а в чому шкода солодкого плоду
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *