Газована вода — шкода і користь, показання та протипоказання

Якщо вірити статистиці, за останні десять років споживання газованих напоїв збільшилося як мінімум втричі. Особливо помітна ця тенденція в підлітковому середовищі. До 85% хлопчиків і дівчаток підліткового віку п’ють шипучі напої кожен день, додаючи додатково до їжі 360 кілокалорій.

Зростає відсоток дитячого ожиріння. Сигнал спраги у дітей, які споживають солодкі газовані напої на постійній основі, злився з сигналом голоду, організм зневоднюється одночасно з питтям газованої води, відбуваються негативні процеси.

Дослідження показали, що споживання газованих напоїв підвищує у підлітків агресивність внаслідок високого вмісту в газованій воді кофеїну і цукру.

↑ зміст

пити чи не пити

Відповідь на це питання неоднозначна. Пити чи не пити газовану воду, кожен вирішує для себе сам. Однак об’єктивний аналіз не завадить. Що таке газована? Це вода наповнена барвниками, консервантами, смаковими наповнювачами і головне газом. Як правило використовується вуглекислий газ, СО2, в прийнятій усім світом класифікації на етикетці продукту його позначають Е290. Однак, наповнюють воду не тільки вуглекислим газом. Технологія виробництва дозволяє використання:

 • сірководень,
 • Аміаку,
 • Диоксиду сірки,
 • Кисню,
 • Суміші СО2 і закису азоту.

Всі ці гази також як і вуглекислий газ, добре розчиняються у воді. Таке газування використовується виробниками ароматизованої води, воно якісно покращує органолептичні властивості, підсилює освіжаючу дію . Втамовують чи спрагу такі напої, питання спірне, безперечно тільки те, що звикання до напою виникає миттєво і позбутися від нього досить не просто.

Газована вода це розмаїття смаків, приємні відчуття, справжнє задоволення в спекотний день. Газована вода хороша після їжі або просто так, для задоволення непогано пропустити стаканчик інший газованої води, приємно полоскотавши ніс. Адже так чинили наші предки, отримували насолоду, не замислюючись, а чи існує взагалі користь газованої води.

↑ зміст

Користь нарзану і мінеральних вод

Нарзан не дарма вважається дивом природи. Напій корисний і дорослим, і дітям, показаний вагітним. Він знижує токсикоз, виводить шкідливі речовини з організму, радикали, ацетон, інше. Всім людям, і дітям, і вагітним, можна пити і нарзан, і інші мінеральні води. Газовану мінералку можна пити без обмежень, хоча б тому, що її багато не вип’єш, вона сама підкаже міру.

Природну мінеральну газовану воду можна зустріти в різних місцях планети. Вода танучих снігів на гірських вершинах проходить крізь товщу різних верств землі від льодовика до потічка за термін в 5-6 років, насичуючись природними мінералами, солями мікроелементами і вуглекислим газом. Ця вода справжня скарбниця корисних здоров’ю людини речовин. Це нарзан з Чегемского ущелини біля підніжжя Ельбрусу, це Олександрівська вода з міста Нерчинск в Читинській області, це знамениті Мінводи, і безліч інших заповідних місць, де б’ють джерела газованої води з комор Матінки Природи. Ці води можна пити і вагітним, і страждають разними захворюваннями, і, звичайно, здоровим людям, скільки захочеться, ні ніякої шкоди не буде.

↑ зміст

Рукотворна газована

ock_id_3 «> <>

Газована вода буває трьох видів газації:

 • Сильногазированная,
 • середньогазована,
 • Малогазірованная.

Виробництво газованих напоїв буває за допомогою механічної газацією, яка полягає в наповненні води діоксидом вуглецю під тиском (згадайте сифони, які заправлялися балончиками з газом). Газовану воду також роблять за допомогою хімічної газацією, коли відбувається взаємодія соди і питної води (содова, зельтерська, штучний аналог природної води з Нідерзельтерскіх і Оберзельтерскіх земель Німеччини).

Насичені мінералами і важливими для людського організму рукотворні газовані напої можна пити без всякого побоювання всім людям, дітям і вагітним жінкам. Але чи можна пити настільки, само вільно солодку газовану воду? Чи можна в необмежених кількостях вживати:

 • Кока-колу,
 • Пепсі-колу,
 • Тархун
 • Спрайт Фанту,
 • Севенап,
 • Байкал,
 • Саяни
 • Буратіно,
 • Лимонад.

Газовані напої, в тому числі і солодкі, винайшли давно, ще в середині 18 століття. Джозефу Прістлі англійської досліднику в області природознавства довелося спостерігати за утворенням пухирців газу в процесі пивного бродіння. Вчений був прийнятий в Академію наук Франції за те, що виготовив першу в світі пляшку газованої води. Незвичайний тонізуючий смак напою, що бадьорить припав до смаку науковому співтовариству.

Першу установку промислового масштабу через 13 років винайшов швед Якоб Швепп, називалася вона сатуратор від латинського слова «насичувати». Так вийшов донині улюблений багатьма напій «Швепсс». Але найзаповзятливішими виявилися американці. Удосконалення апарату Якоба Швепп, додавання різних смакових добавок, сиропів фруктового походження породило не одну імперію з виробництва солодкої води з багато мільярдними прибутками.

↑ зміст

Чому можна пити газовану солодку воду

Газована правильним чином тобто володіє правильною мінералізацією солодка вода, в якій міститься потрібна кількість нейтральних молекул, максимально живить клітини організму,

 • несе в кров натрій,
 • активізує ферменти,
 • регулює кислотно-лужний баланс,
 • зміцнює кісткову тканину і зубну емаль завдяки насиченості кальцієм і магнієм.

Природні екстракти трав в таких напоях як Саяни, Дюшес, тархун, байкал, тонізують організм, стимулюють апетит, покращують роботу шлунково-кишкового тракту. У них досить корисних речовин сприяють зміцненню здоров’я. Таку воду можна пити, звичайно, в міру.

↑ зміст

Чому пити газовану воду не потрібно

Газовану воду пити можна, але в малих кількостях. Тому, що вона шкідливо впливає на ДНК. Бензоат натрію, найактивніший компонент консервантів для виготовлення солодких напоїв з газом деактивує частини ДНК, що може провокувати різноманітні дегенеративні захворювання! Доведено науково, бензоат натрію утворює канцерогени, провокуючи небезпеку ракових захворювань.

Регулярне вживання Коли, Пепсі і інших смакових вишукувань веде до розвитку цукрового діабету, ожиріння, порушення водно-сольового складу організму і дуже серйозних захворювань! Замінники цукру входять до складу солодких газованих напоїв, сахарин, ксиліт, сорбіт, цикламат, аспартам не тільки викликають алергічні реакції, вони здатні погіршувати зір, провокувати появу сечокам’яної хвороби, ракових пухлин. Шкода газованої води очевидний і немовляті!

↑ зміст

Деякі висновки

Вибирайте здоров’я для себе і головне для своїх дітей. Газовані напої пити можна. Корисні природні мінеральні води з газом або без нього, не можна порівнювати з солодкими газованими напоями, користь яких викликає сумніви.

Пити можна чисту воду, натуральні соки, особливо корисний вишневий, про що свідчить давньослов’янське традиція, морси з вирощених на присадибних ділянках ягід багаторазово краще газованих заморських напоїв. Втім, вирішувати вам!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду газованої води

Газована вода — шкода і користь, показання та протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *