Гречаний мед — користь і шкода ласощі

Гречаний мед — це смачне, ароматне і незвичайно корисні ласощі, яке в щедрому достатку дарують нам природні трудівниці. Цвітіння гречки доводиться на період середини літа і вже до початку серпня бджолярі починають продавати найсмачніше свіжий продукт.

Мед, зібраний з полів гречки темно-коричневий, може мати злегка червонуватий відтінок, його аромат важко сплутати з чим-небудь іншим, тому що він особливо стійкий і яскраво виражений.

Основна користь гречаного меду укладена у величезному вмісті білка і заліза, цих компонентів тут набагато більше, ніж в світлих сортах меду. Крім цих мікроелементів, до складу гречаного меду також входять калій, фосфор, магній, кальцій і багато інших, необхідні для щоденного поповнення в організмі людини речовини.

↑ зміст

Народна медицина про властивості меду

Фахівці в галузі народної медицини, які мають багаторічний досвід лікування людей медом, впевнені, що вживання однієї столової ложки гречаного меду, є гарантованим запорукою здоров’я і довголіття. Але все це загальні рекомендації, але ж є і такі випадки, коли мед використовують як активний додаток до основного лікарського засобу для лікування конкретного захворювання. Ось цей перелік недуг, користь меду при лікуванні і профілактики яких науково доведена і обгрунтована:

  • Простудні та вірусні захворювання, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також профілактика їх виникнення;
  • Захворювання верхніх шкірних покривів, такі як опіки, рани, садна, подряпини і дрібні виразки;
  • Порушення ритму серцево судинних скорочень і інші збої в цій області;
  • Ті чи інші відхилення в роботі печінки і нирок, а також функціонування жовчного міхура;
  • Захворювання статутів, такі як артрит, артроз, остеопороз і інші;
  • Позбавлення від гіпертонічних кризів та нормалізація артеріального тиску;

Людині, яка страждає одним з перерахованих видом захворювань, природним чином повинні бути прописані відповідні лікарські препарати, користь яких не заперечується, але їх дія, часом, досягає максимальної сили тільки після того, як в щоденний раціон додається певна кількість меду. Гречаний мед є відмінним доповненням до традиційного лікування, і плюс до всього — прекрасною профілактикою багатьох захворювань.

↑ зміст

Як використовують народні цілителі?

Найчастіше мед рекомендують приймати всередину після їжі, по столовій ложці, просто так чи разом з чаєм, в цьому випадку приємно поєднуються задоволення і користь від прийому даного продукту. Іноді гречаний мед використовують для приготування компресів, мазей і різних настоянок.

В чистому вигляді ці ласощі має яскраво виражений протизапальний, тонізуючий і підбадьорливий ефект. У вигляді спеціально приготовлених засобів, для зовнішнього застосування, з використанням додаткових компонентів, медом лікують рани і виразки, втамовують біль і лікують удари.

Використовують гречаний мед і в виготовленні косметологічних засобів. Ні для кого не секрет, що мед добре зміцнює волосся, сприяє їх зростанню і зміцненню волосяних цибулин. Шампуні і маски для волосся з додаванням частинок меду, користуються великою популярністю, так як їх користь для людей давно вже доведена.

Гелі для прийняття душу, до складу яких входить гречаний мед, надають шкірі особливу м’якість, гладкість і здорову красу, а креми для рук і особи з додаванням меду, мають ефект омолодження.

↑ зміст

Потенційна шкода меду з гречки

< id = " yandex_rtb_R-A-233946-1"> < Про сприятливий вплив меду на організм людини сказано чимало, всі ці факти обгрунтовані і випробувані на собі безліччю людей, але мало хто говорить про те, що і мед здатний принести шкоду, якщо його неправильно використовувати.

В першу чергу , кожен повинен знати про те, що гречаний мед зберігається лише при кімнатній температурі, в приміщенні, де обмежена проникнення сонячного світла. При нагріванні. Корисні властивості меду миттєво розпадаються, і цей продукт стає здатним завдати тільки шкоди людині, і нічого більше.

Крім того, мед — це дуже алергенний продукт, застосування якого повинно бути заздалегідь обумовлено з лікуючим лікарем. Перший прийом цього, на вигляд невинного ласощі, повинен починатися з кількох грамів, і тільки при відсутності алергічних проявів, кількість уживаного меду можна поступово збільшувати.

Так або інакше, все добре в міру, і для того щоб не принести шкоду своєму організму, навіть при відсутності будь-яких протипоказань або індивідуальної непереносимості даного продукту, його можна їсти в необмежених кількостях.

↑ зміст

Особливі рекомендації

Користь меду для дітей, віком від трьох років, не доведена, тому маленьким дітям його давати не рекомендується. Пов’язано це з тим, що в цьому віці набагато небезпечніше протікають алергічні стани, і шкода для організму, що росте може бути завдасть згубний.

Людям, які активно борються із зайвою вагою, варто звести до мінімуму вживання меду, так як він є досить калорійним продуктом і вся користь від нього може захмаритися, неможливістю позбутися зайвих кілограмів.

Підводячи підсумок, можна сказати, що гречаний мед можна вживати практично всім, адже його користь, його незвичайний смак і аромат, навіть якщо і не врятують від ті х чи інших захворювань, зате подарують масу позитивних емоцій, піднімуть настрій і зігріють тіло і душу морозним зимовим вечорів.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду гречаного меду:

Гречаний мед — користь і шкода ласощі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *