Кинза (коріандр) — корисні властивості і протипоказання

Знайомтеся, хамем, чілантро, мексиканська, китайська, арабська та індійська петрушка, Коляндр, кіндізі, коріандр або кінза! Кількість назв дозволяє зрозуміти широту її географії, а також з упевненістю констатувати, що користь кінзи лежить в основі її популярності.

Незліченна безліч згадок у всіх кухнях планети про необхідність використовувати насіння кінзи, більш відомі під назвою коріандр, свідчить на користь його смакових якостей. І перші, і другі страви з додаванням кінзи перетворюються в кулінарні шедеври, але особливо смачними виходять м’ясні страви.

↑ зміст

Поважний вік

Кінза служить людству як мінімум 5000 років. Описи її лікувальних і смакових властивостей зустрічаються в Старому Завіті, в манускриптах, виявлених при розкопках давньоєгипетських гробниць, в свитках мудреців Стародавнього Китаю. Великий Авіценна вважав рослина засобом продовження життя! Він знав, що кінза, корисні властивості якої унікальні, ефективна для лікування серцевих болів, заспокоєння серцебиття, порушення апетиту, лікування проблем шлунково-кишкового тракту.

Кінзу використовували жерці для ритуальних цілей, пучки рослини мали своє місце на вівтарі жертвоприношень богам. Знахарі готували з пряно-ароматичної рослини приворотне зілля, знаючи, що кінза найсильніший афродизіак (правда в ті часи такого терміна не існувало), що допомагає чоловікам відчувати свою чоловічу силу і завжди бути у всеозброєнні.

↑ зміст

Багатство складу рослини

Сто грам зрілої зелені кінзи містить всього 23 кілокалорії, молоденькі листки а також сушена зелень і того менше. Багатство мінерально-вітамінного складу, харчова продукту цінність унікальна:

 • Моно-і дисахариди;
 • Жирні органічні кислоти (лінолева, олеїнова, аскорбінова, пальмітинова, стеаринова, міристинова, ізоолеіновая)
 • Харчові волокна;
 • Зола;
 • Вітаміни;
 • Мінерали;

Кожному зрозуміло, що джерело корисних речовин, що супроводжується дивним ароматом і надзвичайно приємним смаком цієї зелені, корисний і для чоловіків, і для жінок . Користь кінзи очевидна для всіх без винятку, крім тих, у кого є особиста непереносимість до продукту, їм дуже не пощастило, на жаль

↑ зміст

Лікувальні властивості

Зелень кінзи, її насіння (коріандр) є справжньою коморою вітамінів. Користь вітамінів для організму не потребує роз’яснень. Вживання зелені разом з петрушкою і кропом під час їжі або використання її в салатах, це відчутна користь для травлення, яка полягає в:

 • стимулюванні апетиту;
 • очищенні від шкідливих бактерій;
 • стимулюванні процесу травлення в цілому,

один пучок кінзи в регулярному вживанні, здатний налагодити метаболізм і моторику кишечника, захистити від гастриту і виразки шлунка, налагодити роботу дванадцятипалої кишки, ось це користь!

Рослина є афродизіаком, значить необхідно для чоловіків. Доведено і перевірено часом, кінза покращує потенцію, роботу передміхурової залози, зміцнює здоров’я організму в цілому. Ця рослина створено природою для чоловіків. Досить заглянути в раціон пристрасних мачо, іспанців, мексиканців, щоб зрозуміти, що кінза для чоловіків необхідна як повітря.

Рослина:

 • виводить холестерин;
 • успішно як засіб проти цинги;
 • використовується в відварах як глистогінний засіб;
 • відхаркувальний і протизапальний і противірусний засіб;
 • знижуюче
 • ефективний сечогінний і жовчогінний;

Кинза борець з безсонням, джерело оптимізму, радості, життєвого тонусу, тому приклад, вічно активні кавказці. Сік селери і зелені, в складі кінза, кріп, петрушка, хороший засіб для чоловіків в стані похмілля, і жінок для зниження ваги. Сік листя і стебел добре лікує ясна, допомагає роботі нирок і серцево-судинної системи.

↑ зміст

Шкода кінзи

Відомий і шкоду кінзи. На превеликий жаль лікувальна рослина має протипоказання. Перш за все, протипоказання існують для вагітних і годуючих матерів. Відомі протипоказання кінзи людям, що перенесли інфаркт, інсульт, які страждають тромбофлебітом, цукровим діабетом, гастритом, підвищеною кислотністю, причому строгі.

Не менш суворі протипоказання існують до вживання цієї зелені в період місячного циклу у жінок. Протипоказання завжди актуальні у випадках надмірного захоплення травою, якщо з’їдати в день більше 30-35 грамів можуть виникнути розлади слуху, ослаблення реакції, пам’яті і безсоння.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду кінзи (коріандру)

Кинза (коріандр) — корисні властивості і протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *