Кисневий коктейль — показання та протипоказання оздоровчого напою

В останнє десятиліття знову набуває популярності кисневий коктейль, який до 1991 року дуже широко застосовувався в СРСР для дітей і дорослих. Кисневий коктейль — це особливий вид оздоровчих напоїв, що містить повітряну піну з різних напоїв, насичену чистим киснем.

Вживання саме кисневого коктейлю, користь якого відома ще з 1968 року, є швидким і дуже простим способом забезпечення кисневої підтримкою організму людини. Зазвичай основою є фруктові соки або відвари лікарських трав, пакетовані суміші, які використовуються для приготування всім відомих молочних коктейлів . Кисень ж виступає в ролі окислювача, який підсилює смак основи, а піні надає смак і аромат свіжих фруктів. Традиційно при виготовленні кисневого коктейлю застосовуються прояснені соки таких фруктів: вишня, яблуко, виноград, а також різні морси.

↑ зміст

Склад кисневого коктейлю

Енергетична цінність кисневого коктейлю становить 333 кКал на 100 г, при цьому вміст білків приблизно становить 0.8 г, жирів — 0 г і вуглеводів — 87 г.

В складі кисневого коктейлю в будь-якому випадку міститься газоподібний медичний 99,9% кисень або ж рідкий медичний кисень, який виробляється спеціальними кисневими заводами, що мають фармацевтичну ліцензію (в Росії всього кілька таких заводів).

також компонентами цього оздоровчого напою є пенообразующий і фіто-коктейлі, також викон ьзуются і смакові добавки. Фіто-коктейль — це вітамінна або лікарська складова. Як так званого пенообразующего компонента можуть виступати корінь солодки, білок яйця або настій желатину — ці компоненти синоніми, при цьому можна використовувати і їх суміш. Традиційно застосовують не натуральний білок яйця, а сухий, для збільшення терміну придатності і виключення можливості зараження сальмонельозом.

Лікарські складові в таких коктейлях використовуються зазвичай в будинках відпочинку і санаторіях — це відвари цілющих трав, сиропи. При цьому більш поширене використання сиропів, так як для приготування відварів необхідно більше часу.

Крім того, в складі сиропів вже присутні смакові добавки. Вітамінні складові — це ягідні і фруктові сиропи, соки, які додають в коктейлі в різних фіто-барах. У кафе, нічних клубах, барах відвідувачам пропонують кисневий коктейль, в складі якого є алкоголь. Коктейлі на основі різноманітних ароматних вин вважаються найбільш смачними. При цьому кисень нейтралізує шкоду алкоголю.

↑ зміст

Приготування кисневого коктейлю. Технології

Кисневий коктейль готують за допомогою так званого коктейлери — це традиційний спосіб, при якому піна виходить більш повітряна і не дуже щільна, також цей напій готують з використанням кисневого міксера, однак при такому способі вміст кисню в коктейлі набагато менше.

Технологія приготування цього напою виглядає наступним чином: до ксілородному концентратора підключається спеціальний пристрій — коктейлер, в який заправлена рідка основа з якої і відбувається піноутворення.

в якості основи може служити абсолютно будь-який напій, в тому числі звичайна вода. Однак з свіжовіджатого або пакетованого соку виходить найбільш смачний і ароматний кисневий коктейль. В обраний напій додають в невеликому обсязі піноутворювач. Після чого включають концентратор і потік кисню відкривається, в результаті утворюється дуже смачний, повітряний напій, користь якого велика.

↑ зміст

Користь кисневого коктейлю

Так як в організм людини через тканини кисню надходить набагато більше, ніж зазвичай через легені, то очевидна користь кисневого коктейлю. Одна порція такого коктейлю прирівнюється до прогулянки по лісі. Кисневий коктейль збагачує організм найчистішим киснем, мінімізуючи ризик кисневого голодування або гіпоксії, відома його користь при лікуванні симптомів безсоння, хронічної втоми, стресових станів, функціональних порушеннях нервової системи. Також користь таких коктейлів в тому, що вони є відмінним харчуванням мозку, володіють властивостями, що відновлюють при розумових навантаженнях.

Також коктейль позитивно впливає на мікрофлору кишечника, що прискорює процес засвоєння корисних речовин і покращує в цілому процес травлення.

Велика користь коктейлю також при лікуванні таких захворювань:

  • гіпертонії,
  • гіпотонії,
  • хронічного гепатиту,
  • цирозу печінки,
  • холециститу.

Медики рекомендують вживати кисневий коктейль людям, спосіб життя яких малорухливий і вагітним жінкам для кращого розвитку дітей. Крім того, велика користь каслородного коктейлю для дітей шкільного віку зумовлена тим, що завдяки коктейлю дитина легше справляється з шкільними навантаженнями. Також коктейль допоможе зміцнити імунітет дітей і захистити їх від вірусів в холодну пору року.

Людям, які відвідують спортзал, після навантажень рекомендовано пити кисневий коктейль, користь якого полягає в тому, що в м’язах заповнюється запас чистого кисню і знімається почуття втоми.

↑ зміст

Правила вживання кисневого коктейлю

За твердженнями медиків, кисневий коктейль вживати необхідно не поспішаючи, дуже повільно їсти маленькими порціями, але не пити. Вважається також, що ефективно використовувати коктейльну трубочку, але це абсолютно невірне рішення, яке здатне завдати шкоди організму: привести до здуття живота і газоутворення, а крім того можливо обпекти дихальні шляхи. Таким чином, всі правила вживання кисневого коктейлю потрібно обов’язково дотримуватися, щоб не завдати організму шкоди.

Якщо вживати кисневі коктейлі регулярно, то це допоможе омолодити і очистити шкіру. Користь коктейлю для дорослих і дітей, яким необхідно знизити вагу і очистити організм в тому, що він дозволяє знизити відчуття голоду і поліпшити обмін речовин.

Дорослим необхідно вживати кисневий коктейль по одній порції з ранку, а ввечері — по дві порції. Для дітей рекомендована норма — це по одній склянці вранці і ввечері.

↑ зміст

Шкода кисневого коктейлю

Однак, існує як користь, так і певної шкоди кисневого коктейлю. Дієтологи і лікарі не рекомендують вживання кисневих коктейлів в профілактичних або лікувальних цілях людям, що страждають, наприклад, бронхіальною астмою, виразкою, жовчнокам’яну хворобу, гіпертонію, дихальною недостатністю і інтоксикацією організму, алергічними реакціями.

Шкода може проявлятися у виникненні метеоризму, що в свою чергу, може привести до захворювань і ускладнень травної системи. Хоч кисневий коктейль і відноситься до цілющих продуктів харчування, необхідна попередня консультація лікаря, щоб не завдати організму шкоди.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду кисневого коктейлю

Кисневий коктейль — показання та протипоказання оздоровчого напою

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *