Коньяк — користь і шкода елітарного напою

Без коньяку не обходиться жодне пристойне застілля. Цей елітарний напій роблять з винограду за особливою технологією (зазвичай використовується білий сорт Уні Блан). Напій цей досить міцний. Прийнято вважати, що коньяк здатний завдати істотної шкоди організму. Але не всім відомо, що при вживанні в мінімальних дозах він може бути корисний. Про те, чим же корисний коньяк, і піде мова в нашій статті.

Вишуканість і тонкість

Коньяк давно перейшов в розряд елітних алкогольних напоїв у всьому світі. Він має насичений бурштиновий колір і володіє неповторним ароматом і смаком. Мова, звичайно, про сьогодення витриманому напої, зробленому при дотриманні традиційних технологій. Користь від такого коньяку в тому числі кулінарна: його додають в різні страви для додання їм особливого аромату. Наприклад, в тістечка, в торти, печива, крему, соуси і навіть салати. Про додавання в каву і чай вже і говорити не доводиться.

↑ зміст

Особливі властивості

Коньяк містить в собі танін і дубильні речовини, які, потрапляючи в організм, посилюють корисні властивості вітаміну C. А це, в свою чергу, сприяє виділенню шлункового соку. Користь тут очевидна: відбувається розширення судин, що підвищує загальні фізичні можливості організму. У цьому сенсі інші спиртні напої завдають організму шкоди, руйнуючи серцево-судинну систему.

Застосовуючи коньяк при застуді, можна викликати посилене потовиділення, підвищивши імунні властивості організму. Відповідно, оговтатися від хвороби можна набагато швидше. Для цього коньяк в невеликій кількості слід додати в гарячий чай. Користь незаперечна хоча б тому, що застуда проходить за лічені дні.

↑ зміст

Додаткова користь

Корисні властивості коньяку відкриті ще нашими предками. Не дарма його друга назва звучить як «еліксир здоров’я». Вживаючи напій в мінімальних дозах (буквально кілька крапель), можна отримати неймовірний цілющий ефект. Користь буде особливо помітна при наступних недугах:

  • гіпертонія і стенокардія;
  • нервове напруження;
  • вугрі;
  • морська хвороба;
  • хвороби ясен і зубів і т.д.

Нагадаємо, правда, що користь коньяку безпосередньо залежить від його витримки. Тому для використання коньяку в лікувальних цілях треба не скупитися і купувати витриманий п’ятизірковий напій . До речі, цілющими властивостями володіє не тільки сам напій, але навіть запах!

Зберігся стародавній рецепт цілющого напою на основі коньяку. Цей еліксир допомагав при головному болю, розтягненнях, ударах, ревматизмі. Попередньо висушену кухонну сіль насипали в скляну посудину, перед цим наповнивши його коньяком. Після того, як суміш піднімалася до пробки, її ретельно розмішували і брали по кілька крапель в день. Користь від такого напою били помітна практично відразу після початку лікування. Ніхто не заважає повторити досвід древніх і сьогодні.

↑ зміст

Шкода

Коньяк є все ж алкогольним напоєм, а тому, як і всякий алкоголь, здатний завдати серйозної шкоди. І тут особливої премудрості немає: негативні наслідки настають від надмірного споживання. Особливо шкідливий цей напій людям, що страждають низьким артеріальним тиском і діабетом. Адже коньяк може як піднімати, так і сильно знижувати тиск. І тут треба бути обережним.

Коньяк не рекомендується пити тим, хто страждає будь-якими хронічними захворюваннями або жовчнокам’яну хворобу. Його шкоду на собі можуть відчути і огрядні люди. Адже калорійність напою досить висока і прирівнюється до майонезу. А при вживанні його у великих дозах пробуджується апетит, який складно приборкати, особливо за накритим столом. Тому слід внести конкретику: нешкідливою прийнято вважати дозу в 20-30 грамів на добу.

Користь коньяку — часом один з доводів алкоголіків. Але винен в цьому не напій, а людська хвороба. Так що треба бути обережним: почавши лікування, не можна переходити межу розумного. Та й не коньяком єдиним, як то кажуть: вибирайте правильне і збалансоване харчування, спорт здоровий спосіб життя. А з приводу коньяку треба пам’ятати правило: по-справжньому цінується лише те, чого мало. Лише здорова людина, що розуміє цінність малих коньячних доз, може оцінити цей чудовий напій по-справжньому!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду коньяку

Коньяк — користь і шкода елітарного напою

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *