Користь і шкода березового соку

У 80-х роках виробництво березового соку було порівняти за популярністю з виробництвом виноградного і яблучного соків. Це були найдоступніші для населення види напоїв.

В 21 ж столітті березовий сік продовжують виробляти, але вже не в таких масштабах. Причин тому дві: широкий асортимент різних видів соків і триваючі суперечки медиків про користь самого березового соку. Про те, в чому ж полягає користь і шкода березового соку і піде мова в нашій статті.

↑ зміст

Склад

Склад цього напою дуже навіть вражає. У ньому міститься багато різних вітамінів, серед яких перше місце займає вітамін C. Крім того, сік багатий і своїм мінеральним складом, до якого входять кремній, фтор, марганець, залізо, калій, натрій, магній і кальцій . Крім того в його склад входять біологічні стимулятори і різні ферменти.

Саме тому березовий напій корисний не тільки як лікувальний, але і як профілактичний засіб. Крім того, він вважається низькоаллергенних, тому його можна вживати людям, що страждають від алергії, вагітним і годуючим жінкам.

↑ зміст

Користь

Користь березового соку з м’якоттю визначається його багатим складом. В першу чергу слід сказати, що цей сік відмінно зміцнює імунну систему, сприяє нормалізації роботи серця і має протизапальні властивості. Саме тому його рекомендується вживати в період епідемії простудних захворювань. Такий засіб в осінньо-зимовий період зміцнить організм і захистить від вірусних захворювань.

Напій має яскраво виражену сечогінну дію, тому його рекомендується вживати людям страждаючим набряками. Наприклад, жінкам в період вагітності. Це дозволить впоратися з проблемою без вживання лікарських препаратів. Але, все ж перебуваючи в положенні, не варто займатися самолікуванням і обов’язково слід проконсультуватися з лікарем з приводу цього засобу.

Користь березового соку відчутна і при захворюваннях нирок і печінки. Адже він володіє відмінним сечогінну властивість. Однак якщо в організмі присутні камені, березовий сік слід приймати дуже обережно, оскільки він може спровокувати їх рух і тим самим погіршити стан хворого, викликавши сильний напад. В цьому випадку слід відмовитися від вживання березового напою повністю.

Цей березовий напій чудово очищає кров, виводячи з організму токсини і знімаючи інтоксикацію не гірше сучасних лікарських препаратів. Саме тому його рекомендують пити під час застуди, гострих і хронічних запальних процесах.

Косметологія також не оминула цей чудодійний напій стороною. Його широко застосовують при різних шкірних захворюваннях і лупи. Для цього рекомендується робити з соку різні маски, обгортання і, звичайно ж, приймати його всередину.

↑ зміст

Особливості збору березового соку з м’якоттю

Збір березового соку не така й проста справа. Тут є свої особливості і тонкощі, які слід врахувати, для того, щоб отримати цей цілющий напій.

Добувати сік потрібно на початку весни, в період, коли йде активне набухання бруньок. В цей час починається активний рух соку, тому його можна набрати багато і навіть запастися про запас.

Але не варто збирати сік з беріз розташованих в центрі міста або біля дороги. Найкраще відправитися в ліс, подалі від автомобільних трас і об’єктів промисловості. Вибираючи дерево найкраще зупинити свій вибір на березі, товщина якої не менше 22-25 см. У такому дереві сік більш насичений за смаковими властивостями, та й шанс того, що сік буде з м’якоттю набагато вище.

Коли дерево вибрано, слід в ньому зробити отвір на глибину близько 3-х см, від землі на 0,5 метра. У цей отвір слід вставити пластикову трубку і направити її в тару для збору соку. З одного дерева можна зібрати 1,5-2 літра соку. Якщо з одного дерева зібрати дуже багато соку, то воно може загинути. Тому краще його збирати з декількох дерев. Якщо все зробити правильно, то такий збір не зашкодить деревам, а людям принесе тільки користь.

↑ зміст

Шкода березового соку

Березовий сік, безсумнівно, прекрасний напій, який, тим не менш, може завдати шкоди організму в наступних випадках:

  • зібраний в екологічно забрудненому районі. У такому соку можна виявити важкі метали, які вкрай токсичні для людини, а тому такий напій особливої користі організму не принесе;
  • сечокам’яна хвороба. При цій хворобі протипоказано його вживання в зв’язку з сильними сечогінними властивостями. При надмірному споживанні цього напою можна спровокувати рух каменів і тим самим тільки погіршити ситуацію;
  • непереносимість березової пилку. Якщо є алергічна реакція на цю рослину, то вживання березового соку можна порівняти з прийомом сильного алергену всередину. Що може спровокувати алергічний напад і ускладнити перебіг хвороби;

На прилавках багатьох магазинів можна зустріти балони з нібито березовим соком. Але такий сік з працею можна назвати лікувальним, адже, як правило, він складається з води, величезної кількості цукру і лимонної кислоти. Тому не варто сподіватися на промислове виробництво, а слід збиратися і добувати сік самостійно. Так ви вб’єте відразу трьох зайців: прогуляєтеся по весняному лісі, подихайте чистим повітрям, зберете надзвичайно цікавих і найчистіший березовий сік. А що ще треба для того, щоб провести час з користю для душі і тіла!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду березового соку

Користь і шкода березового соку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *