Користь і шкода сирих і смажених насіннячок

Насіння смажені всім відомий продукт і мало знайде людей, які відносяться до насінню байдуже. Найчастіше зустрінеш тих, хто від них відірватися не може. Воно й справді так — лущішь потихеньку і гірка шкаралупи вже утворилася.

Насіння — це плоди соняшнику і ростуть вони на наших рідних полях досить стрімко . Але, на жаль, ми не знаємо, які саме їмо насіння з магазинів. Тоді й виникає питання про те — яка користь чи шкода від насіння соняшнику і чим це може бути небезпечно? Якраз про це і буде дана стаття. Визначимо, яка є користь, і який є шкода від смажених насіння соняшнику.

Варто відразу зазначити, що соняшник від природи дуже корисний продукт, якій містить досить багато вітамінів. Але небезпека є тільки в тому, що зростає він в основному на околицях великих трас. Якби соняшники вирощувати в екологічно чистих умовах або просто в віддалених місцях від вихлопних газів, то про шкоду даного продукту не могла б навіть йтися.

↑ зміст

Користь насіння соняшнику — смажених і сирих

Незалежно від того, смажене насіння або сирі, можна з упевненістю сказати, що даний продукт все ж має більше позитивних якостей, ніж шкідливих. Насіння соняшнику багаті на вітаміни А, С, В, Е і D. Можна сказати, що саме ці перераховані вітаміни є найбільш важливими для життєдіяльності організму. Користь від насіння полягає в даному випадку саме від того, що вони багаті на такі вітаміни. Цьому факту, на жаль, можуть відповідати виключно домашні насіння.

При різній обробці насіння на заводі і упаковці їх в пачку можуть відбуватися найрізноманітніші процеси. Тому, в даному випадку не варто говорити з точністю, що насіння в упаковках в магазинах багаті саме такими вітамінами. До всього цього в насінні соняшнику є мікроелементи. Це йод, фосфор, кальцій, натрій, залізо, цинк і селен . Цей набір мікроелементів благотворно впливає на безліч систем організму. Можна сказати, що після лущення насіння поліпшується травлення і робота печінки. Є ще і жирні кислоти, які є невід’ємною частиною клітинних мембран і їх основних структур головного мозку.

Користь насіння соняшнику ще в тому, що вони багаті на білкові сполуки. Таких сполук близько п’яти тільки в одній насіння, що служать як незамінний складу амінокислот для організму.

Не менш важливою інформацією є те, що в народі більшу кількість соняшникового релаксації характеризуються як корисними, ніж шкідливими. Ви ні раз помічали, що під час клацання насіння розслабляєтеся, заспокоюєтеся і тим самим допомагаєте своїй нервовій системі. Наприклад, багато автолюбителів відзначають, що насіння часом роблять чудеса, тим самим забираючи сон і втому. Так само це хороший варіант трохи підкріпитися, коли немає можливості нормально поїсти. Ще не можна не сказати про те, що дані насіння соняшнику є чудовим комунікативним засобом, що має хорошу можливість налагодити взаємини і бесіду між людьми. Коли нема чого робити і хочеться просто відпочити, насіння є відмінним варіантом в цьому випадку. Адже ви не раз помічали, що вони дуже добре «йдуть» під телевізор і улюблений фільм.

↑ зміст

Шкода від насіння соняшнику

До всіх численних плюсів насіння, варто поговорити і про те, що вони можуть приносити відповідний шкоди нашому організму. Звичайно, користь насіння набагато більша, ніж їх шкідливість, але і про мінуси теж не варто мовчати.

Найшкідливішим компонентом в даному продукті вважається кадмій. Здавалося б, як кадмій може потрапити в насіння. Дуже просто — від вихлопних газів автомобілів. Це пояснюється тим, що соняшники вирощують в більшій мірі на полях біля трас. Тому тут майже неможливо убезпечити соняшник від попадання даного шкідливого компонента. Його зміст може бути набагато менше, якщо вживати насіння в свіжому вигляді і ті, які найбільш менше зберігалися в упаковках виробника. В цьому випадку користь просто відсутня.

Поговоримо також про калорійність, адже в цьому випадку зайві калорії можуть нести комусь шкоду, а для кого-то це користь. Кількість соняшникового калорій розраховується відповідно 520 кал на 100 грамів продукту. Для тих, хто сидить на даєте, і строго стежить за своєю вагою, часто вживати насіння не можна. Це істотно може позначитися на фігурі. Або є, але в малих кількостях, просто для підтримки балансу.

↑ зміст

Чутки та правда про зернята

«Насіння соняшника користь і шкода» подібного плану заголовки можна зустріти дуже часто. Багато модниць і спраглих здорового харчування шукають відповідь на це питання. Але в даному випадку можна з упевненістю сказати, що користь від плодів соняшнику більше, ніж шкоди. Не варто думати, що насіння так само шкідливі, як і сухарики або чіпси. Звичайно немає.

Ви можете дозволити собі невелику кількість такого розваги навіть, якщо сидите на строгій дієті. Краще відмовити собі в шоколадній цукерці, ніж в декількох грамах насіння. Так само ще можна порівнювати їх з багатьма продуктами відповідно до нанесеним шкодою. Плюсів все ж більше. Але з іншого боку можна сказати так, що користь і шкода від насіння супроводжують один одного. Наприклад, при попаданні насіння в організм, ви збагачуєте себе вітамінами і мікроелементами, психологічно розслабляєтеся і задовольняєте своє бажання. Але з іншого боку отримуєте масу зайвих калорій, кадмій і шкідливих жирів.

До всього цього можна порівнювати і інші продукти харчування і багато говорити про користь або шкоду. Кожна людина сама для себе вибирає, що для нього більше необхідно — користь чи шкода. У будь-якому випадку не завжди виходить себе обмежувати виключно від шкідливих продуктів і харчуватися тільки корисними.

Головне в даному питанні просто себе контролювати і віддавати перевагу корисного харчування. Якщо вам, наприклад, захотілося насіння, то не потрібно суворо від них відмовлятися. Задовольнити потребу свого організму, контролюючи при цьому тільки кількість споживаної їжі. Все в розумних межах має свій сенс і існування. І якщо вам захотілося насіння, можливо, ваш організм вимагає саме тих вітамінів або мінералів, які містяться в плодах соняшнику.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду насіння

Користь і шкода сирих і смажених насіннячок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *