Кукурудзяні пластівці — користь і шкода сухого сніданку

Сухий сніданок — один з найпопулярніших варіантів сніданку для сучасної людини. При цьому основу страв, як правило, становлять кукурудзяні пластівці з молоком. Вони доповнюються різними інгредієнтами у вигляді горіхів і сушених фруктів.

Безумовно, такий сніданок дуже смачний і не вимагає багато часу для приготування. Але наскільки корисні кукурудзяні пластівці? І чи не доведеться нам розплачуватися своїм здоров’ям в майбутньому? Давайте розбиратися.

↑ зміст

Технологія виробництва

Процес виготовлення кукурудзяних пластівців досить складний і складається з декількох етапів:

  1. Обробка зерен кукурудзи і звільнення їх від оболонки.
  2. Подрібнення зерен до стану дрібної крупи.
  3. Технологічна обробка: теплова, перемішування, сушка, кондиціювання, обсмажування тонких пластів пластівців.

Самі по собі кукурудзяні пластівці мають високу живильну цінність. Їх мінеральний склад різноманітний і багатий: цинк, мідь, кобальт, залізо, магній, хром, молібден, калій, натрій. Крім того, вони насичені вітамінами (A, PP, H, E, група B) і при цьому низькокалорійні. Тому пластівці рекомендують періодично включати в свій раціон тим, хто дотримується дієти з метою схуднення . Однак ми говоримо про простих натуральних кукурудзяних пластівцях, приготованих за традиційними технологіями.

Спочатку кукурудзяні пластівці проводилися лише з кукурудзи, води, солі, солодового і цукрового сиропів. Але з розвитком харчової індустрії в кукурудзяні пластівці стали додавати різні харчові добавки та підсилювачі смаку. За рахунок цього користь від вживання пластівців різко зменшилася. Тому кукурудзяні пластівці в солодкої глазурі можуть тільки спровокувати збільшення жирових відкладень і тим самим завдати шкоди організму. Купуючи, уважно вивчіть упаковку, так як споживати кукурудзяні пластівці на сніданок найкраще без цукру.

↑ зміст

Користь від вживання пластівців

Всі корисні властивості кукурудзяних пластівців аналогічні властивостями самої кукурудзи. Єдина відмінність між ними полягає в тому, що пластівці засвоюються організмом набагато швидше і легше. У той час як засвоєння кукурудзи вимагає певних зусиль з боку органів шлунково-кишкового тракту.

Кукурудзяні пластівці містять в собі багато клітковини. Тобто їх вживання покращує і стимулює діяльність шлунково-кишкового тракту. Тому їх рекомендується вживати людям, що страждають запорами і колітом.

Ще цей продукт по праву можна назвати «пластівцями радості», оскільки він у великій кількості містить триптофан. Це амінокислота, яка, потрапляючи в організм, перетворюється в серотонін — гормон задоволення і радості. А він, у свою чергу, бореться з депресією і нервовими розладами. Звичайно, вилікувати від хронічних станів пластівці не можуть, але ось підняти настрій цілком здатні.

В складі кукурудзяних пластівців є ще одна важлива амінокислота, здатна значно покращує роботу мозку — глютаминовая. Тому при регулярному вживанні пластівців поліпшується пам’ять і підвищується увагу.

Користь від вживання пластівців очевидна і для підлітків. Адже кукурудзяний крохмаль, що міститься в достатній кількості в пластівцях, бере безпосередню участь в зростанні м’язів і нервових клітин. Крім того, кукурудзяні пластівці покращують обмін речовин, тим самим очищаючи організм від шлаків і токсинів.

Загалом, користь від вживання кукурудзяних пластівців цілком очевидна. Але в чому ж шкода?

↑ зміст

Шкода кукурудзяних пластівців

Якщо ви будете уважно читати склад на етикетках, то і істотної шкоди організму нанести не зможете. В першу чергу вибирайте пластівці без добавок і цукру. Кукурудзяні пластівці — продукт низькокалорійний, але зовсім не дієтичний. Адже складаються вони не тільки з кукурудзи, а й муки, цукру і різних харчових добавок. А якщо їх вживати разом з йогуртом, цукровим сиропом або медом, то зайву вагу напевно залишиться з вами.

І найголовніше: пластівці хоч і поживні, але за рахунок того, що вони швидко засвоюються організмом, в організмі різко підвищується рівень інсуліну. А це, в свою чергу, тягне швидке виникнення почуття голоду. Тобто після сніданку кукурудзяними пластівцями ви ще не встигнете дістатися до роботи, як будете мріяти про перекус. Тому краще вживати пластівці у вигляді перекусу між сніданком і обідом.

↑ зміст

Небезпеки, які таять в собі кукурудзяні пластівці

Незважаючи та те, яка користь буде при вживанні пластівців, слід позначити моменти, про які всі мовчать:

  1. Вітаміни, які містять пластівці штучного походження, руйнуються. Адже в результаті потужної обробки, якої піддається кукурудза, шансів у них просто не залишається. А всі ті штучні вітаміни, які додаються в уже готові пластівці, часом можуть завдати організму шкоди. У Німеччині були проведені дослідження, які підтверджують, що комплексний прийом вітамінів здатний провокувати швидкий ріст злоякісних утворень.
  1. Сніданок будь-якої людини, будь то дорослий або дитина, не повинен починатися зі солодких продуктів. По-перше, це прямий шлях до діабету, а по-друге, це порушує правильне формування харчових пристрастей.

Так що вживайте, але не зловживайте. Отже, регулярне, надмірне і бездумне вживання кукурудзяних пластівців приносить організму явну шкоду. А фахівці з реклами вміло ховають недоліки цього продукту, вишукано перетворюючи їх на переваги. Чи варто бути настільки довірливими і підривати здоров’я, своє і своїх дітей? Вітаміни, які містяться в пластівцях, з легкістю можна знайти в будь-якому інший продукт, який буде не тільки смачним, але і корисним.

↑ зміст

Протипоказання до вживання

Пластівці можуть завдати шкоди:

  • людям, що страждають на хронічні каріесних процесами, оскільки в пластівцях міститься велика кількість цукру;
  • людям, що страждають на алергію;
  • людям, що мають індивідуальну непереносимість будь-якого з компонентів кукурудзяних пластівців.

Перед тим, як придбати пачку пластівців в надії на неоціненну користь, уважно вивчіть на етикетці склад продукту. І якщо жоден інгредієнт вас не збентежив, можете купувати. Але пам’ятайте, що краще вживати пластівці в якості перекусу, а не постійною їжі. Розум — ось головна сила людини. Тому і є пластівці потрібно розумно.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду кукурудзяних пластівців

Кукурудзяні пластівці — користь і шкода сухого сніданку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *