Лимон — користь і шкода цитрусового фрукта

Лимон є корисний цитрусовий фрукт. Зараз він користується особливим попитом повсюдно. Його додають в чай, виготовляють з нього варення, використовують в косметології для виготовлення масок і ополіскувачів. Багато цінують цей фрукт, як відмінний засіб від застуди. Однак не всі знають, що користь лимона насправді набагато більш обширна.

Трохи з історії

Лимон має значну історію. Його батьківщиною називають Індокитай і Індію. На їх територіях цей цитрусовий можна зустріти повсюдно. Цікаво, що дикі лимони практично нічим не відрізняються від тих, які вирощені спеціально . Його виростання спостерігається і в Месопотамії. В інших країнах лимон вважається привізним.

Чому цей фрукт назвали саме так, ніхто не знає. Багато хто вважає, що спочатку малайзійці іменували його просто «Лемо», а європейці видозмінили звучання слова на свій лад. Китайці називають цей фрукт «лімунг». У перекладі на російську слово позначає «корисний для матерів».

↑ зміст

Лимон в давнину

Користь лимона відома здавна. Стародавні медики вважали його цілющі властивості неоціненними при блювоті, діареї або лихоманці. На Близькому Сході і в Малій Азії були переконані в антибактеріальних властивостях плодів, вважали, що він допомагає знезаразити отрута. Використовували лимон і в якості цілющого елемента при жовтяниці або холері, застосовуючи натщесерце.

Цікаво, що в давнину люди розуміли значення лимона. Активно застосовувалися його плоди, щоб очистити організм, а його шкірка вважалася безцінним засобом, щоб виключити отрута після зміїного укусу.

Лимон здавна був поширений в Стародавньому Вавилоні. Його плоди відносили в синаноги. Араби і перси вважалися найбільшими шанувальниками рослини. Вони використовували по максимуму кожну з його складових. Китайці застосовували лимони в лікувальних цілях.

Європейці дізналися про існування корисного цитруса пізніше інших. Він вважався відмінним засобом від тифу, малярії, лихоманки і чуми. Його сік вже в 18-м столітті активно використовувався для нормалізації тиску, виведення токсинів і полегшення болю. Застосовувався він натщесерце. Англійці головну користь лимона бачили в його здатності захистити від цинги.

↑ зміст

Склад

Користь фрукта представлена його складом, який включає в себе такі корисні елементи, як моносахариди, дисахариди, органічні кислоти, воду, золу і харчові волокна. Серед вітамінів плід має: групу B, A, PP, E, C.

Мінеральних речовин лимон включає в себе також достатня кількість. Варто виділити: Mo, Fe, F, Mg, Cu, K, Mn, Zn, B, S, Ca, P.

Користь

Користь цитрусового представлена всіма його складовими:

  • шкіркою;
  • насінням;
  • м’якоттю;
  • соком;
  • ароматом.

Цей негібридних цитрус активно застосовується у всіх життєвих аспектах. Його користь представлена навіть ароматом, який, як стверджують вчені, здатний підвищувати настрій.

Лимонний сік

Лимонний сік служить відмінним засобом для зміцнення і нормалізації імунного фону організму, зменшує рівень цукру і холестерину, вважається жарознижуючим і енергетичним засобом. Він допомагає наповнити організм енергією, надає тонізуючу дію. Його використання прописують натщесерце.

Користь фрукта представлена його цедрою і соком. Вони виробляють антисептичний ефект, тому часто прописуються під час застуд або ангін. Полоскання водою з лимоном або розведеної цедрою гарантують прискорення лікування.

Лимонний сік стане в нагоді для лікування тривалого кашлю.

↑ зміст

Вода з лимоном

Сприятливий вплив цитрус надає і при сечокам’яній хвороби. Воно проявляється в розчинення піску і невеликих каменів при регулярному вживанні води з лимоном. Зрозуміло, це займе тривалий час.

Користь води з лимоном дійсно величезна. Вона допоможе нормалізувати обмін речовин, очистить організм від токсинів і буде сприяти позбавленню від зайвих кілограмів.

Представлена користь води з лимоном також її здатність зміцнювати стінки судин, робити їх еластичними. Лікарі часто призначають його як профілактичний засіб під час захворювань судин.

Необхідно розуміти, що властивості води з лимоном мають цілющий ефект. Сік цитруса можна розбавити солодким чаєм або додати в сік. Відмінною рисою лимона є його здатність не втрачати своїх унікальних властивостей.

↑ зміст

Як приготувати

Для приготування води з лимоном слід дотримуватися деяких правил, а саме:

  • цитрус добре миють;
  • лимон подрібнюють в блендері або комбайні разом з шкіркою;
  • на склянку води буде достатньо однієї столової ложки подрібненого продукту;
  • приймати слід натщесерце, а також кілька разів на день до їди.

Потрібно розуміти, що прийом води з лимоном натщесерце відрізняється наданням найбільш доброчинних властивостей на людський організм. Рідина не повинна бути занадто гарячою. Максимальною температурою є 50 градусів.

↑ зміст

Шкода

Шкода лимона пояснюється деякими протипоказаннями, які в цілому охоплюють всі цитрусові. Кислота, яка знаходиться в складі фрукта в надлишку, може сприяти подразнення слизової. Саме тому лимон може завдати шкоди тим, хто має виразку, гострий нефрит, ентерит, коліт, гепатит, холецистит, захворювання 12-ти палої кишки і кишечника.

Цікаво, що така область, як стоматологія впевнена, що користь і шкода фрукта представлені в ньому в однакових пропорціях. Користь представлена здатність зупиняти кровотечі ясен, видаляти шкідливий наліт, вибілювати зуби, зміцнювати ясна. Однак даний цитрус руйнує зубну емаль, шкода від якої очевидний. Стоматологи рекомендують чистити зуби після вживання лимона, так як це допоможе відновити емаль.

Користь лимона представляється двоякою. Наприклад, він сприяє очищенню печінки, однак завдає непоправної шкоди хворим панкреатитом. Особливо не рекомендують таким людям вживати фрукт натщесерце.

При наявності запальних процесів в роті або ран не радять вживання лимона. Він буде сприяти утворенню хворобливих відчуттів і загальмує загоєння, що несе в собі шкоду.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду лимона

Лимон — користь і шкода цитрусового фрукта

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *