Нут — корисні і шкідливі властивості

Будете в супермаркеті, обов’язково зверніть увагу в відділі бакалії на дуже цікавий продукт. Продукт, який відомий з часів Авіценни. Продукт, який завжди присутній серед страв султанів і падишахів, продукт, користь якого вважалася лікувальною. Нут має назву баранячий горох або нут, є цінною сільськогосподарською культурою, на жаль, не у нас, а на Сході. Насіння нуту є живою їжею. Користь пророщених насіння велика настільки, що покладена в основу здорового харчування, живого харчування, необхідного для здоров’я всіх нас, заручників забрудненого навколишнього середовища мегаполісів.

↑ зміст

Що таке нут

Нут, що належить до сімейства бобових, людина вирощував з незапам’ятних часів. Нут або турецький горох, вирощували на Сході і для їжі і як лікарська рослина. Нут або баранячий горох сьогодні відносять до найціннішою культурі в сімействі бобових, грунтуючись на тому, що користь його складу унікальна. Нут складається з:

 • білків,
 • жирів,
 • клітковини,
 • вітамінів (вся група «В», «Р», «С», «А», «Е»),
 • мінералів (фосфор, калій, магній, селен, марганець, залізо і кремній),
 • харчові волокна,
 • амінокислоти.

В баранячому горосі 80! корисних харчових речовин. Деякі сполучення взагалі унікальні. Наприклад, нут рекордсмен за змістом метіоніну, амінокислоти, яка здійснює синтез адреналіну, холіну, цистеїну, допомагаючи, таким чином, ефективній роботі печінки. Метіонін стримує вироблення холестерину, гальмує ожиріння печінки, є антидепресантом. Нут багатий селеном, корисні властивості якого можна сформулювати просто — молодість, життєздатність , бар’єр злоякісних пухлин. Селен досить рідкісний гість у продуктах харчування, його цінність неможливо переоцінити.

↑ зміст

Калорійність баранячого гороху

Калорійність гута становить добрі 360 кілокалорій на 100 грам і вважається високою, проте, дієтологи з успіхом використовують нут для схуднення. Секрет простий, баранячий горох виправляє діяльність всього процесу травлення. Легкий знежирений і високоякісний білок прекрасно засвоюється, кишечник без праці очищається і висока калорійність ні до чого.

Корисні властивості для схуднення полягають в здатності швидко насичувати організм. Відчуття ситості виникає практично відразу, досить з’їсти пару столових ложок приготованого нуту, як почуття голоду відступає, а організм отримує найкращі цінні речовини для оптимального функціонування.

↑ зміст

Лікувальна користь нуту

Як вже говорилося, баранячий горох — кращий стимулятор роботи шлунково-кишкового тракту, і ось чому. У складі продукту:

 • рослинний білок відмінної якості,
 • клітковина,
 • ненасичені жирні кислоти,
 • легкі вуглеводи,
 • жири,
 • харчові волокна,
 • крохмаль,
 • вода.

Якщо включить турецький горох в раціон на постійній основі, травлення буде працювати як годинник, нормалізується цукор крові, робота серцево-судинної системи.

Корисні властивості:

 • Лікуванню шкірних захворювань,
 • Поліпшенню слуху та зору (профілактика катаракти, глаукоми),
 • Очищенню організму від токсинів, виводить їх разом з холестерином і жовчю,
 • Легкому спорожнення кишечник, виведенню шлаків,
 • Вироблення гемоглобіну, що необхідно вагітним і годуючим матерям, жінкам з порушеннями менструального циклу для попередження анемії,
 • Наповненню організму енергією,
 • Зміцненню імунної системи,
 • Корисні властивості баранячого гороху особливо значимі для людей, яким протипоказано вживання м’яса, баранячий горох вважається самим гармонійним його замінником при цьому калорійність продукту нижче, а засвоюваність вище.

  ↑ зміст

  Насіння нуту

  На особливу увагу заслуговують насіння нуту. Великі, круглі, гладкі або зі зморшками боби солом’яного кольору проростають за 4-5 днів, з одного грама насіння можна отримати 10г проростків. Проростки мають всі корисні властивості бобів, більш низьку калорійність, а також містять біотин, фолієву кислоту, кремній, бор.

  Але основна перевага пророщених бобів в тому, що вони є живою їжею! Саме така їжа підтримує роботу всіх біохімічних рівнів організму, жива їжа робить налаштування органів, змушуючи їх працювати в єдиному оркестрі, оптимально функціонувати. Ніжні паростки незамінні для цього, це постачальники живих ферментів, в число яких входять хлорофіли, амінокислоти, вітаміни, мінерали. Ці найцінніші речовини потрапляють в організм з потужною енергією паростків.

  Жива їжа або в нашому випадку пророщений турецький горох, перший засіб від перенапруги, гіпертонії, серцевих захворюваннях, діабеті та інших важких хвороб. Це засіб від ожиріння, засіб для чоловічої потенції (ефективніше віагри і інших таблеток), від дистрофії, імунодефіциту. Тільки уявіть, пророщені насіння велику кількість вітаміну «С», антиоксидантів та інших корисних елементів.

  ↑ зміст

  Небезпечний боб

  Однак як би не була велика користь продукту, не варто недооцінювати їй можливу шкоду. Будь-які корисні властивості зводяться до нуля не тільки при зловживанні, але і при неправильному приготуванні продукту.

  Істотна шкода може нанести вживання баранячого гороху людям, що мають індивідуальну непереносимість до нього.

  Є боби в їжу слід, керуючись деякими правилами. Вони сприяють виробленню газів кишечника, тому їх вживання рекомендовано з кропом, фенхелем і іншими культурами ветрогонного дії. Щоб зупинити процес газоутворення не потрібно запивати з’їдене блюдо водою, компотом. Випити напої можна лише через 15 хвилин, тоді і корисні властивості припадуть до двору і можна не побоюватися проблем з газами.

  Баранячий горох здатний принести явну шкоду при захворюваннях сечового міхура, особливо при виразці. Інших протипоказань не виявлено.

  ↑ зміст

  Нагадування

  Будете в магазині, обов’язково купите турецький горох. Його шкода нікчемний в порівнянні з користю, не вірте дозвільних домислів про високу калорійність бобових. Чемпіон за значимістю корисних властивостей цього сімейства, здатний розчиняти камені в жовчному міхурі, лікувати печінку і селезінку, ефективно допомагати при анемії. Шкода при таких властивостях неможливий.

  Особливо показаний продукт літнім людям. Мабуть, єдиний шкоду від нуту може бути заподіяна сімейному бюджету, Втім, що з чим порівнювати.

  Нут — корисні і шкідливі властивості

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *