Олія розторопші — користь і протипоказання лікарської рослини

Розторопша з давніх-давен вважалася прекрасним засобом для лікування багатьох захворювань. Народна медицина поставила цю знамениту траву на почесне місце в ряду лікарських рослин. До її складу входить більше трьохсот різних компонентів, здатних виробляти сприятливий вплив практично на всі системи людського організму.

Користь цієї рослини полягає в комплексному лікуванні всіх органів черевної порожнини , а також дихальних шляхів і шкірних покривів. Чудовий і той факт, що шкода розторопші для людини мінімальний, незалежно від того, які частини рослини він буде вживати і в якому вигляді.

↑ зміст

Шрот розторопші для печінки

Лікарські засоби на основі розторопші можуть випускатися в різній формі: це і настойки, і чаї, і сиропи, але найпоширенішим і улюбленим багатьма травниками засобом, є шрот розторопші.

Користь шроту дуже велика і різноманітна. В першу чергу він дуже ефективний в лікуванні печінки і жовчного міхура, завдяки гарній здатності покращувати відтік жовчі і стимулювати її вироблення. Велику роль для печінки відіграє і те, що шрот розторопші є певним антиоксидантом, тобто він активно захищає кожну клітинку цього важливого органу від всіляких токсичних впливів, що проникають в неї як з внутрішньої, так і з зовнішнього середовища . Алкоголь, нікотин, вдихувані пари на шкідливих виробництвах, численні курси антибіотиків або хіміотерапії — все це негативно відбивається на печінці людини. Все це веде до погіршення її роботи і передчасного старіння. При регулярному застосуванні шроту, можна з легкістю вивести всі, що накопичилися за довгі роки шлаки і повернути печінки молодість і здоров’я.

Таким чином, можна сказати, що користь шроту розторопші для печінки величезна, але це не єдина заслуга лікарських препаратів, створених на основі цієї лікарської рослини.

↑ зміст

Шрот розторопші в народній медицині

Народна медицина дуже часто використовує кошти, засновані на расторопше, адже вони мають великий спектр застосування. Шрот цієї рослини здатний підвищувати імунітет, рятувати людину від проблем в області шлунково-кишкового тракту, нормалізувати психічні стани. Багато хто використовує шрот розторопші для врегулювання стільця, і що дивно, цей препарат здатний позбавити людину і від запорів і від діареї, повернувши йому спокій.

Багато лікарські препарати, створені на основі трав, несуть в собі шкоду людям, які хворіють на цукровий діабет, зайвою вагою або іншими тяжкими захворюваннями. На відміну від них, препарати, що включають в себе розторопшу, навпаки, допомагають активно протистояти цим і багатьом іншим захворюванням.

Розторопша хороша в лікуванні підвищеного тиску, у відновленні втрачених сил після тривалої хвороби або голодування. Велика її користь і для профілактики багатьох захворювань.

↑ зміст

Профілактична дія шроту розторопші

Розторопша є відмінним профілактичним засобом для запобігання розвитку багатьох захворювань. Шрот цієї трави необхідно приймати двотижневими курсами, один раз в півріччя. Таким чином, можна убезпечити себе від ризику виникнення цирозу, гепатиту, панкреатиту, гастриту, дерматиту, екземи та багатьох інших важких захворювань, пов’язаних з неправильним функціонуванням печінки і супутніх органів.

В організмі людини все дуже взаємопов’язано, і навіть є наукові обґрунтування того, що неправильна робота печінки негативно відбивається на органах центральної нервової системи, приносячи їм згубний шкоду. Звідси випливає, що більшість розладів депресивного характеру і нервовій збудливості, можна запобігти завдяки своєчасному лікуванню печінки. Розторопша стане профілактичним засобом від недуг, пов’язаних з роботою нервової системи.

↑ зміст

Чи здатний шрот розторопші завдати шкоди людині

Як відомо, всі лікарські засоби, навіть якщо вони рослинного походження, мають свої переваги і недоліки. Розторопша — це одне з небагатьох рослин, які практично не мають негативних характеристик. Шрот розторопші можна вживати будь-якій людині, в залежності від ступеня необхідності проводити комплексне лікування.

Єдиним мінусом цієї добавки можна вважати те, що шрот не здатний розчинитися в рідині, а, отже, не може бути повністю засвоєний організмом. Але це ж не можна вважати недоліком, так як неперетравлені частинки просто будуть виведені з організму природним шляхом, не завдаючи шкоди людині.

Про що можна потурбуватися, так це про те, що в дуже рідкісних випадках, розторопша може викликати діарею, а ще рідше — алергічні висипання на шкірних покривах. Але з огляду на всі позитивні характеристики даного рослини, можна просто закрити очі на ці дріб’язкові застереження, адже ймовірність індивідуальної нестерпності препарату на основі розторопші, коливається в межах декількох відсотків зі ста.

Кому дійсно варто проявити обережність, приймаючи розторопшу, так це жінкам, які очікують дитину, і людям, які мають схильність до епілептичних припадків. В інших випадках розторопша приносить людям користь.

↑ зміст

Як приймають розторопшу

Користь розторопші укладена в стеблах, листках і коренях рослини. Якщо її зібрати в підходящий час, то висушування цієї трави не викликає проблем і її можна проводити в домашніх умовах.

Якщо купувати аптечні препарати на основі розторопші, то можна вибирати з великого списку різних сумішей. Розрізняють рідкі і сухі форми біологічно активних добавок. Расторопшу можна знайти у вигляді настоянки, відвару, сиропу і навіть чаю, або ж у формі таблеток і сухих порошків. Кожна форма препарату має свої особливості. Наприклад, масло розторопші користь і шкода якого ще до кінця не вивчені, кому-то може бути корисно, особливо для зовнішнього застосування, а кому-то може завдати шкоди, тому перед тим, як намазати їм уражену ділянку тіла, потрібно зробити тестову пробу на ліктьовому згині.

Кожна людина повинна вибирати для себе підходящу форму лікарського засобу тільки за допомогою лікаря. Дозування і кількість прийомів на добу, також повинен підбирати фахівець, з урахуванням всіх індивідуальних особливостей свого пацієнта.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду масла розторопші:

Олія розторопші — користь і протипоказання лікарської рослини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *