Перець — користь і шкода унікального овоча

Перець — один з найбільш затребуваних овочів. Його часто додають в салати, використовують як приправу для супів і гарнірів. Гіркий перець — унікальний овоч, який здатний забарвити будь-яку страву яскравими смаковими якостями.

Дуже часто його називають по-різному, гострий, червоний, чилі. Назви змінюються, але суть залишається. Найбільше людям червоний перець відомий в молотом вигляді. Він надають пікантність і родзинку при готуванні.

Далеко не всі знають, що перець чилі прибув до нас з далеких тропіків Америки. Ще до того, як європейці дізналися про існування континенту, місцеві жителі вирощували червоний перець.

Слід бути гранично обережним при вживанні «червоного» в їжу. В процесі чистки він виділяє масла, які здатні у деяких людей викликати роздратування, що несе в собі шкоду для шкіри.

↑ зміст

Склад

Червоний перець включає в себе масу корисних речовин. Наприклад, вітамін в ньому міститься досить багато, основні з яких наступні:

 • холін;
 • А;
 • бета-каротин;
 • піридоксин;
 • РР;
 • тіамін;
 • рибофлавін;
 • пантотенова кислота;
 • З.

Міститися в складі «червоного» і безліч мінеральних речовин:

 • Se;
 • Ca;
 • Cu;
 • Na;
 • Mn;
 • P;
 • Zn;
 • P;
 • Fe.

Чилі включає в себе також харчові волокна, жирні кислоти, воду, золу, ді-і моносахариди.

↑ зміст

Користь

ock_id_2″> < >

Смакові якості червоного перцю відомі, напевно кожній людині. А ось про його корисні властивості знають не всі. Чилі несе в собі гостроту завдяки наявності алкалоїду касаіціна. Були проведені численні дослідження. Більшість з них стверджує, що використання червоного перцю здатне стимулювати активне зростання волосяного покриву.

Саме тому червоний перець часто застосовують в косметології для приготування різних масок для волосся. Це дозволяє стверджувати, що його користь в даній області величезна.

Важливим є те, що червоний перець містить в собі вітаміни, масла, цукор і каротин. Вживання гострого перцю в їжу говорить про тому, що вітаміну С в організм надходить вдвічі більше, ніж при використанні лимона .

Корисні властивості гіркого перцю представлені і тим, що допомагають в виробленню ендорфінів . Напевно кожна людина розуміє, що це дозволяє заглушити біль і позбутися від стресу. Червоний перець прискорює роботу кровоносної системи. Це позитивно позначається на роботі організму в цілому. Вживання «червоного» дозволяє запобігти утворенню тромбів і виключити можливість появи атеросклерозу.

Слід дозувати вживання червоного перцю в їжу. Це дозволить підвищити апетит і благотворно позначиться на процесі травлення, що говорить про те, що користь значна.

Вживання гострого перцю допомагає боротися з безсонням. Чилі допомагає і в боротьбі з утвореннями злоякісних пухлин, запобігає розвитку онко-захворювань.

Зовсім недавно було доведено, що червоний, пекучий овоч сприяє швидкому лікуванню від різного характеру алергій і астми.

Користь перцю дійсно величезна і представлена вона різними варіаціями.

↑ зміст

Народна медицина

Народна медицина також не забуває про застосування гіркого перцю. Вона стверджує, що чилі сприяє лікуванню артриту і радикуліту, допомагає знімати біль від ревматизму.

Інтернет-портали готові надасть масу корисних складів, в яких не обійтися без гіркого представника.

Чилі відмінно підходить і для дієтичного харчування. Він активно сприяє схудненню. Червоний перець забезпечує це завдяки тому, що прискорює процес травлення. Користь цього овоча в схудненні відома всім здавна.

↑ зміст

Шкода

Шкода гіркого перцю позначається виключно на тих людях, які мають індивідуальну непереносимість. Зазвичай це спостерігається досить рідко. Істотної шкоди може бути завдано чилі тим, хто страждає виразкової хвороби або гастритом. Протипоказаний червоний перець і тим, хто має хвороби, супроводжувані запаленням слизових різних органів. Гострота перцю сприятиме розвитку захворювання, що, зрозуміло, несе в собі шкоду.

Всім іншим людям радять просто вживати червоний перець в оптимальних кількостях. Тоді шкода буде виключений.

↑ зміст

Висновок

Червоний перець — унікальний овоч. Його користь для організму величезна, а шкода мінімальний. Чилі можна придбати в будь-який час року. Він дозволяє зробити будь-який страви яскравим, додати родзинку.

Червоний перець містить в своєму складі дуже багато вітамінів і мінералів, в більшості з яких наш організм потребує щодня. Чилі допомагає нам боротися з різними інфекціями, що говорить про те, що його користь особливо позначається в холодну пору року.

Вживання в їжу гострого перцю здатне захистити організм від появи раку. Червоний перець використовується для зниження тиску. Досягається це шляхом зміцнення кровоносних судин. Чилі допомагає також і в стимуляції секреції. Вона необхідна для того, щоб очистити ніс від слизу і виключити його закладеність. Бореться червоний перець і з головними болями. Можна з упевненістю стверджувати, шкода від цього овоча — досить рідкісне явище.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду перцю

Перець — користь і шкода унікального овоча

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *