Показання і протипоказання до вживання каштанів

Ареал поширення каштанів величезний. Цих представників сімейства букових можна зустріти в середніх широтах Європи, Азії та Північної Америки. З давніх-давен каштани оспівувалися в баладах, піснях і казках. А у Франції каштани є символом країни і їм присвячений національне свято.

Існує два види каштана: благородний і кінський. Шляхетний придатний для вживання в їжу і широко застосовується, як в чистому вигляді, так і в якості інгредієнта при виготовленні численних кулінарних страв. Якщо в їжу вживається лише благородні каштани, то в медицині (в тому числі і традиційної) і косметології широко використовуються обидва види . При цьому використовуються не тільки плоди, а й листя, квіти і насіння цієї унікальної рослини.

В цій статті мова піде про те, яка користь і якої шкоди супроводжують застосування каштанів.

↑ зміст

Гастрономічна користь каштанів

При порівнянні Таксі аеропорт Сімферополь
хімічного складу плодів каштану та інших видів горіхів, то користь каштанів стає очевидною вже тому, що каштани містять істотно меншу кількість жирів, ніж інші горіхи. Якщо додати до цього унікальний набір вітамінів, вуглеводів і крохмалю, то з’являються всі підстави прирівняти каштани, по своїй корисності, до рису і картоплі. Відмінний баланс дубильних речовин, протеїну, жирів і крохмалю, робить каштани нехай і своєрідним, але досить ефективним енергетичним продуктом.

Завдяки згаданим властивостям і невисокою калорійності (180 ккал на 100 г), каштан бере участь у багатьох дієтах. Корисний він і для вегетаріанців. Рослинний аналог білка, яким багаті плоди каштани, легко заповнює дефіцит тваринних білків в людському організмі.

↑ зміст

Цілющі властивості

Коли мова заходить про те, яка користь від каштанів, з точки зору їх використання в медицині, то це, здебільшого, стосується кінського каштана. Але, справедливості заради, слід зауважити, що, за своїм хімічним складом, ці два види мало відрізняються. Вся справа в концентрації тих чи інших речовин в каштанах різних видів.

Нижче наведено перелік ситуацій, при виникненні яких користь від застосування каштанів очевидна:

  1. Запальні процеси у верхніх дихальних шляхах. З такими захворюваннями допоможе впоратися відвар плодів або листя каштана. Застосування свіжого листя дозволяє ефективно боротися з кашлюк;
  2. Зміцнення судин. Відвари плодів каштана розширюють артерії, прискорюють кровообіг, знижують згортання крові. Це дозволяє знизити крихкість капілярів, збільшити тонус вен і артерій і запобігти утворенню тромбів. Насіння і кора каштана широко використовується для лікування і профілактики геморою і тромбофлебіту;
  3. Відвар плодів і сік квітів каштана дозволяють позбутися від варикозного розширення вен, знімаючи хронічну втому ніг і підвищуючи тонус м’язів;
  4. Відвар кори каштана ефективний як промивання носоглотки. Таке використання цього відвару ефективно лікує розширені вени носоглотки;
  5. Відвар плодів і кори каштана є також ефективним засобом лікування геморою;
  6. Відвар кінського каштана, завдяки високому вмісту дубильних речовин, володіє прекрасними в’яжучими, протиопіковими і ранозагоювальні властивості. Ці відвари відмінно зарекомендували себе як ефективний засіб для боротьби з ревматизмом, різних захворювань жовчного міхура, розладів системи травлення. Широко використовуються каштанові відвари для загоєння важких ран;
  7. Як вже згадувалося, каштани — хороший енергетик. Користь від їх застосування полягає в усуненні нездужання і підвищення тонусу внутрішніх органів людського організму.

↑ зміст

Каштани і косметологія

Лікувальні властивості екстракту кінського каштана дозволяють широко використовувати його для виробництва різних кремів і масок для нормальної і жирної шкіри, пен для ванн, шампунів і інших засобів по догляду за волоссям, різних скрабів. Користь від застосування цих засобів підтверджена навіть не багаторічним, а багатовіковим досвідом використання.

Каштан, завдяки своїм хімічним складом, добре захищає шкіру і волосся від негативного впливу ультрафіолетових променів і саме тому багато сонцезахисні креми містять екстракт кінського каштана. Масляний екстракт каштана добре протистоїть втоми шкіри і широко використовується в засобах по догляду за шкірою, що в’яне.

↑ зміст

Шкода від застосування

Вживання їстівних каштанів протипоказано людям, що мають проблеми із зайвою вагою. Для таких людей шкода від використання каштанів істотно вище, ніж користь — крохмаль і вуглеводи, якими багаті плоди каштана, здатні викликати збільшення ваги тіла, і, тим самим, збільшити навантаження на всі життєво важливих системи людського організму (в першу чергу на серцево-судинну систему) .

Великої шкоди вживання їстівних каштанів завдасть людському організму, яка страждає різними захворюваннями (або розладами) шлунково-кишкового тракту, прихованими шлунковими або легеневими кровотечами .

Очевидним є шкода від вживання їстівних каштанів при цукровому діабеті і захворюванні крові.

Однак найбільшої шкоди людському організму від застосування каштанів наноситься внаслідок неправильного або надмірного вживання каштанів. Під неправильним застосуванням, в першу чергу, мається на увазі вживання в їжу кінського каштана. Завдяки високій концентрації деяких елементів (дубильних речовин та ін.) Кінський каштан може стати причиною серйозного отруєння.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду каштанів:

Показання і протипоказання до вживання каштанів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *