Показання і протипоказання до вживання кукурудзяної олії

З’явившись в кінці XIX століття в одному з американських штатів, кукурудзяна олія відразу ж було прозвано «золотом Заходу» за свої корисні властивості і унікальний хімічний склад. Кукурудза, а точніше її зерна, піддаються довгої і складної обробці, перш ніж перетворитися на кукурудзяну олію.

Це світло-жовте масло особливо цінується кулінарами, оскільки не має запаху, а при смаженні НЕ пінитися і не утворює шкідливих для здоров’я канцерогенів. Але чим воно відрізняється від інших масел і в чому полягає його користь?

↑ зміст

Відмінності від оливкової та соняшникової олії

Кукурудза є дуже корисним злаком, що містить в собі велику кількість тих вітамінів, які дуже складно знайти в інших продуктах. Тому користь кукурудзяної олії для здоров’я є загальновизнаним фактом.

Основну частину в складі даного масла займають дуже важливі для організму ненасичені жирні кислоти (85%) і лише 15% займають насичені жирні кислоти. Масло з кукурудзяних зерен багате на вітаміни групи В і РР, які сприяють зміцненню центральної нервової системи, а також вітаміну К 3, який покращує згортання крові і зміцнює кістки не гірше кальцію.

Головне відміну кукурудзяної олії від оливкової та соняшникової полягає у високому вмісті їм вітамінів Е і F, позитивно впливають на здоров’я внутрішніх органів, а також шкіри і волосся . Їх кількість в кукурудзяній олії більш ніж в 2 рази перевищує показники інших масел! Крім цього в даному маслі можна знайти безліч мінералів, провітамін А і т.д.

↑ зміст

Користь кукурудзяної олії

Існує безліч способів застосування кукурудзяної олії як в лікувальних, так і в косметологічних цілях, тому його корисно застосовувати як внутрішньо, так і зовнішньо.

1. Користь при внутрішньому вживанні

 • Допомагає при лікуванні хвороб судин і серця, зберігає еластичність судин, захищає організм від виникнення пухлин і захворювань онкології;
 • Сприяє нормалізації ЦНС, покращуючи загальне самопочуття, піднімає настрій і допомагає при проблемах зі сном;
 • Чудово підходить для лікування жіночих і чоловічих статевих захворювань, а також для підвищення чоловічої потенції;
 • Ефективно знижує рівень холестерину в крові, допомагає боротися з ожирінням і цукровим діабетом, оскільки вважається дієтичним продуктом, незважаючи на високий вміст жирів;
 • Застосовується при астмі, сильних головних болях і атеросклерозі;
 • Сприяє збільшенню кількості молока в період лактації;
 • Позитивно впливає на діяльність кишечника, допомагає при болях в животі і проблеми з печінкою;
 • Зміцнює імунітет;
 • Допомагає при наявності внутрішніх кровотеч, ниркових каменях і захворюваннях жовчних шляхів;
 • При регулярному прийомі невеликої кількості масла в день, можна швидко покращити стан шкіри і структури волосся;
 • Сприяє лікуванню лускатої екземи.

2. Користь при зовнішньому вживанні

 • Допомагає позбутися від гіперпігментації і вітіліго;
 • Ефективно лікує свербіж шкіри і розчухи;
 • Маски на основі кукурудзяної олії чудово допомагають при сухій шкірі і ламких нігтях, а також сприяють зменшенню кількості зморшок і омолодження шкіри;
 • Використовується як загоює засіб при переломах, опіках і ударах;
 • За допомогою даного масла можна за невелику кількість процедур відновити і оздоровити волосся;
 • Допомагає при маститі і доброякісних пухлинах (володіє розсмоктуючою ефектом);
 • Втирання кукурудзяної олії в ямку, розташовану на потилиці, допомагає при безсонні.

↑ зміст

Шкода кукурудзяної олії і протипоказання

Кукурудза і масло з даного злаку, незважаючи на велику кількість корисних властивостей, при надмірному вживанні або індивідуальної нестерпності можуть надати серйозної шкоди здоров’ю.

Кукурудзяна олія не варто вживати людям зі зниженим апетитом або недоліком ваги. Високий вміст в маслі Омега-6 може завдати шкоди людям зі схильністю до швидкого утворення тромбів, а також з підвищеним згортанням крові. Так як це може стати причиною інсульту, то перш ніж починати лікування з допомогою кукурудзяного масла, людям з даними протипоказаннями краще проконсультуватися з лікарем.

Надлишок Омега-6 без високого вмісту Омега-3 може не просто не зміцнити імунну систему, а й завдати їй істотної шкоди, привести до запальних процесів в організмі або алергічних реакцій. Щоб цього уникнути, достатньо вживати разом з кукурудзяним маслом продукти, багаті Омега-3 (рибу, горіхи, печінка тріски, лляне масло і т.д.).

Людям, страждаючим шлунковими і кишковими захворюваннями, слід обмежити або зовсім виключити споживання кукурудзяної олії.
Через високу калорійність (близько 900 калорій), людям із зайвими кілограмами можна вживати кукурудзяну олію без спеціальної дієти.

↑ зміст

Застосування кукурудзяної олії в інших сферах

Користь цього продукту була відзначена не тільки лікарями і любителями народної медицини. Кукурудзяна олія використовується в якості сировини, необхідного для роботи біодизеля!

Лецитин, у великій кількості міститься в даному маслі, давно користується популярністю у провідних косметологів і кулінарів. Завдяки антиоксидантній дії, він допомагає довго зберігати деякі продукти. Кукурудзяна олія можна знайти в складі багатьох кремів, мила, фарб і мазей, а також в різних фармацевтичних препаратах.

Вживання кукурудзяної олії, безперечно, має більше позитивних моментів, ніж негативних, головне не зловживати ним при наявності протипоказань .

↑ зміст

Відео про користь і шкоду кукурудзяної олії

Показання і протипоказання до вживання кукурудзяної олії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *