Показання і протипоказання до вживання материнки

У багатьох країнах Європи цю траву продають в магазинах зі спеціями. У Болгарії і в багатьох південних країнах греки, іспанці додають рослина при консервації огірків, грибів і помідорів. Материнка — це справжня користь для нашого організму.

Ця рослина досить часто використовують у народній медицині. Так, наприклад, народна медицина використовує її для лікування простати, астми, ревматизму, запалення легенів, епілепсії, різних видів бронхіту і паралічу. Також цією травою користуються в косметології: настоянками цієї трави протирають обличчя для того щоб воно було гладким і чистим. За допомогою цієї трави лікують зубний біль, захворювання печінки і нирок. Це прекрасний сечогінний і жовчогінний засіб.

Материнка цінується серед людей як кулінарна приправа. Вона відмінно підходить до яєчні, м’яса і овочів. Шкода і користь цієї рослини полягають у великій концентрації вітаміну К, якому зовсім даремно не приділяють належної уваги. Наукові дослідження, проведені порівняно недавно принесли воістину приголомшливі відкриття.

Материнка має дуже важливі і корисні властивості для нашого організму. Вона як будь-яка інша садові трава містить харчові волокна, які в свою чергу у великій кількості полегшую нам процеси травлення, а це погодьтеся чимала користь для нашого організму . Ця трава містить таку речовину як кавраклор і ця речовина безумовно визнано в світі як засіб, яке протидіє утворенню серйозних радикалів і як наслідок заважає утворитися раковим клітинам в нашому організмі, це свого роду наш захисник. Розмаринова кислота, яка міститься в цій рослині також вважається дуже сильним оксидантом для людського організму. З цієї чудової рослини роблять ефірні масла, які відмінно допомагають при зубному болю.

↑ зміст

Позитивні властивості

На сьогоднішній день лікарі радять цю рослину використовувати майже при будь-яких хворобах. Материнка необхідна:

  • Для формування кісткової тканини.
  • Згортання крові.
  • Для регуляції різних обмінних процесів в організмі.
  • Зменшує кровотечі.
  • Знижує ризик появи остеопорозу та інше.
  • Використовується при порушеннях менструації.
  • Бореться проти виникнення ракових клітин.
  • Нормалізує роботу всього організму в цілому.

На цьому користь цього чудового рослини не закінчується. Лікарі рекомендують використовувати цю рослину при хворобах печінки. Вона володіє сильними антибактеріальними властивостями, з цієї рослини виробляють препарат для очищення організму від різних паразитів. Завдяки наявності розмаринової кислоти, трава вважається найпотужнішим антиоксидантом, вплив якого в кілька разів сильніше, ніж в інших рослинах і овочах. А це означає, що користь цієї рослини дуже велика і її роль в нейтралізації ворожих радикалів може послужити досить велику службу в боротьбі проти онкології.

Крім цього, велика користь цієї рослини через високий вміст в ньому марганцю, заліза та інших хороших мінералів, які дозволяють говорити про неї, як про одну з найбільш цінних для людського здоров’я трав. Великий вміст клітковини дає можливість знизити холестерин і запобігти виникненню каменів у жовчному міхурі.

↑ зміст

Шкода рослини

Незважаючи на досить великий спектр хороших якостей рослини, материнка може принести шкоду. В основному це стосується особистого непереносимості даного рослини у алергіків. Шкода від цієї приправи може відбитися виникненням екземи при переїданні, зустрічалися випадки навіть анафілактичного шоку після переїдання цієї рослини. Природно, таку приправу потрібно додавати в їжу в невеликих кількостях тоді і проблем не буде.

Лікарі констатують шкоду цієї рослини при її частому використанні для чоловіків. Її вживання може в кілька разів знизити статеву активність у чоловіків. Крім цього, її не рекомендується їсти вагітним жінкам, трава здатна викликати сильну алергічну реакцію, що погано відбитися на дитині.

↑ зміст

Протипоказання

Не рекомендується використовувати препарати в складі яких є ця рослина людям страждаючим слабкою потенцією, підвищеною кислотністю шлунка, вагітним і годуючим матерям, людям які страждають на серцево-судинними захворюваннями, нервовим розладом. З обережністю і в помірній кількості можна використовувати цю рослину людям мучаться гіпертонією, печінковими і кишковими коліками. Якщо піти наші радам, то рослина не принесе вам будь-якого поганого ефекту. Знайте завжди що у всьому потрібно знати міру і перед використанням чогось нового обов’язково перш проконсультуйтеся зі своїм лікарем якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям.

Корисні властивості і шкода цієї рослини високо оцінюються лікарями по рідкісним цілющим властивостям рослини. Ця трава має значною кількістю піридоксину, а значить вона покращує мозкову активність і пам’ять, заспокоює нерви, лікує різні респіраторні захворювання. Список її якостей можна перераховувати довго, але про шкоду теж потрібно пам’ятати. І, природно, не можна забувати про її незвичайному ароматі і пікантному смаку, роблять страви з такою травою по-справжньому унікальними. Перш ніж збирати корисні на ваш погляд збори трав вивчіть корисні властивості рослини і користуйтеся ними тільки на благо для свого здоров’я!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду материнки

Показання і протипоказання до вживання материнки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *