Рідкий дим — користь і шкода при застосуванні

Зараз не є новинкою такий товар як рідкий дим. Але, незважаючи на це, багато покупців, набуваючи копченості, наївно вважають, що вони були приготовлені за допомогою гарячого або холодного копчення.

Все прискорюється темп життя висуває перед людьми все нові умови, в результаті чого більшість копчених товарів на сьогоднішній день є результатом дії хімічної речовини, що представляє собою рідкий дим. Цю речовину використовують при виготовленні копчених субпродуктів, а також виробів з риби і м’яса. З його допомогою виробники домагаються чудових як смакових, так і споживчих якостей. Смак, запах, і вид такого виробу відповідає натуральному копченому аналогу. Він може бути як натурального, так і синтетичного походження.

Кінцевий продукт можна побачити у вигляді порошкоподібних сумішей, ароматичних рідин або спреїв. Як доповнення нерідко використовуються спирт, масло, а також інші ароматизатори, які підсилюють видимість копчення.

↑ зміст

Рідкий дим натурального походження

Вперше рідкий дим натурального походження, до складу якого включені коптильні речовини, був відкритий В.Н. Каразіним. Він проводиться з диму і є продуктом перегону і фільтрування. Його отримують від спалювання при встановленій температурі тирси дерев листяних порід і пропущенні диму крізь колектор, наповнений водою, в ході чого відбувається очищення від приписок, що роблять негативний вплив на організм людини, що не розчиняються у воді і виводяться з диму . Іншими словами, це — конденсат, він виходить при взаємодії пари і гарячого диму.

Найчастіше при виготовленні рідкого диму використовується деревина наступних дерев:

  • вільха,
  • яблуня,
  • бук,
  • черемха.

↑ зміст

Склад димної рідини синтетичного походження

Сьогодні рідкий дим отримують, застосовуючи різні хімічні сполуки, розводячи їх водою і додаючи коричневий або жовтий відтінок. Склад підсумкового речовини не однаковий, але, найчастіше, він такий:

  • карбонільні сполуки — від 2,6% до 4,6%,
  • кислоти — від 2,9% до 9,5%,
  • феноли — від 0,2% до 2,9%,
  • вода — від 11% до 92%.

Почуття і думки, що викликаються цим продуктом, дуже суперечливі: від самих позитивних до вкрай негативних.

Є кілька різновидів димної рідини, які відрізняються ступенем концентрації. Ці показники головним чином впливають на аромат продукту і насиченість смаку. Іноді в рідкий дим виробники включають спеції, ця інформація зазвичай відображається на упаковці.

↑ зміст

Користь димної рідини

Шанувальники цього продукту вважають, що користь від його використання для людського організму очевидна і страви, які були приготовлені на його основі, більш придатні для вживання, ніж ті, які коптилися природним шляхом. До складу відкритого диму, використовуваного в процесі копчення природним методом при горінні дерева, входять важкі з’єднання, в тому числі небезпечні канцерогенні речовини. А в процесі виготовлення хімічної речовини застосовується очищення і отримується склад не включає смол, канцерогенів, дьогтю.

↑ зміст

Шкода димної рідини

Противники ж впевнені в тому, що ця хімічна речовина здатна заподіяти шкоду, викликавши алергічні реакції різної тяжкості при персональній непереносимості певних компонентів. Алергія може виявлятися як відразу, так і при регулярному надмірному вживанні подібних продуктів, до складу яких включено рідкий дим. Щоб уникнути цього, набуваючи копчені продукти, потрібно уважно ознайомитися із зазначеними на упаковці інгредієнтами, використаними при їх виготовленні. Досить часто виробники застосовують штучні ароматизатори.

Багато експертів в області харчування впевнені, що надмірне регулярне вживання виробів, при виготовленні яких був використаний рідкий дим, заподіює пошкодження слизових оболонок шлунково-кишкового тракту, що згодом може розвинутися в виразкові та інші хвороби різних ступенів тяжкості.

У ряді країн, де шкоду димної рідини вважається незаперечним фактом, ця добавка заборонена як сильний канцероген. Думки фахівців, як і думки звичайних споживачів кардинально розходяться. Їхні думки подібні тільки в тому, що шкода від вживання ароматизатора в мінімальних кількостях для людського здоров’я не є суттєвим, але від занадто частого вживання копчених виробів все ж слід утримуватися, так як подібні продукти харчування вважаються важкими.

Іноді , особливо в місцях, де рідкий дим не дозволений, його поставки носять нелегальний характер, в цьому випадку на партії товару не вказується ні склад, ні його назва.

Надмірна порція канцерогену завдає шкоди здоров’ю. Але безвідповідальні виробники цілеспрямовано підвищують концентрацію ароматизатора при обробці зіпсованих продуктів харчування, щоб заглушити неприємний смак. Що підсилює шкоду і без того вже зіпсованого продукту.

На даний момент агентство в Європі, що спеціалізується на проведенні аналізу продуктів, що вживаються в їжу, уповноважена вивчити властивості, склад і вплив димної рідини на живі організми. До оголошення результату проведених досліджень лікарі рекомендують уникати вживання тих виробів, при виготовленні яких застосовувався рідкий дим. Це досить значний перелік виробів. Мало хто може на око визначити продукти, які були подкопчени за допомогою даної речовини.

↑ зміст

Відмінності копчених продуктів і приготованих з використанням рідкого диму

Продукти, попередньо вимочені в рідкому димі, найчастіше мають вигляд, аналогічний їх копченим аналогам, відрізнити їх важко. Псевдокопченію в більшості випадків піддаються дрібна риба (наприклад, мойва), скумбрія, курка. Рідкий дим додається також до складу фаршу і оболонок ковбас.

Про те, що продукти харчування були приготовлені із застосуванням димної рідини, може свідчити їх занадто насичений коричневий, золотистий відтінок, а також нерівномірність забарвлення. Це також підтверджує наявність патьоків.

Коли, набуваючи копчену рибу, ви неозброєним оком бачите, що забарвлення продукту нерівномірна, а поверхня його неприродно блищить, можна впевнено говорити про те, що риба була вимочена безвідповідальними виробниками в розчині димного речовини. Така покупка, швидше за все, завдасть шкоди вашому здоров’ю, тому від неї слід утриматися.

↑ зміст

Застосування рідкого диму

Мінімальне додавання димної рідини до копчення, а ще краще — після копчення, урізноманітнює палітру смаків і не позначиться негативно на вашому здоров’ї.

Буквально кількох крапель цієї речовини, бризнути в майже приготований продукт, вистачає для того, щоб надати йому особливий аромат копчення. При додаванні мінімальної порції рідкого диму супи, риба, м’ясо, птиця, запечені в духовці, придбають особливі відтінки смаку. Використання ароматизатора дозволить за кілька хвилин зробити справжній делікатес зі звичного вареного або смаженого м’яса. Рідкий дим також використовується в приготуванні домашніх ковбас, сала, при копченні рибних і м’ясних продуктів.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду рідкого диму

Рідкий дим — користь і шкода при застосуванні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *