Сік селери — користь чи шкода для організму людини?

Про численні властивості селери відомо з давніх часів. Люди виявили, що користь цієї рослини прихована не тільки в ароматному корнеплоде, але так само і в його довгому стеблі, і навіть в листі.

В свою чергу, сік селери вживають не тільки як багатий вітамінами напій, але і як ліки від багатьох фізичних і психологічних розладів.

сік цієї рослини має м’який пряним ароматом, його використовують в кулінарії, дієтології, косметології та в народній медицині.

↑ зміст

Чим корисний сік селери?

Будь-яка термічна обробка рослини веде до того, що велика частина вітамінів і мінеральних речовин в ньому гине. Щоб цього не сталося, і людина отримала від селери все те, що щедро приготувала природа, потрібно приготувати свіжий сік і приймати його мірними порціями протягом дня. Вся користь цієї рослини як раз і полягає в насиченому соку. Він має багатий склад, в ньому містяться у великій кількості вітаміни В і С, нікотинова і аскорбінова кислоти, безліч мінералів, а також кілька ефірних масел, розчинні вуглеводи, амінокислоти і навіть клітковина.

↑ зміст

Селера в народній медицині

Фахівці в лікуванні народними методами рекомендують щоденне вживання соку селери. Він сприяє швидкому й ефективному виведенню токсинів і шлаків з організму , зниження холестерину, підвищення проникності судин. Необхідний прийом соку селери в лікарських цілях людям, які мають знижений рівень гемоглобіну, ослаблене кровообіг, поганий склад крові. При зазначених захворюваннях велика користь селери.

На нервову систему сік селери надає заспокійливу дію, знімає ознаки напруги і стресу, стабілізує рівень фізичної активності і опірності до зовнішніх подразників.

Можна відзначити, що для шлунково-кишкового тракту, користь селери теж вельми значна. Він активно сприяє виробленню природного шлункового соку, має послаблюючу дію і легкий сечогінний ефект. Сік цього вітамінного рослини не калорійний і не може завдати шкоди людині, схильній до повноти, тому його часто використовують під час дієти, для отримання швидкого ефекту.

↑ зміст

Користь соку для інтимних відносин

Для чоловіків користь такого соку просто неоціненна. По-перше, його вживання вважається хорошою профілактикою захворювань чоловічої статевої сфери, а по-друге — сприяє відновленню чоловічої статевої функції. Вживання свіжовичавленого соку у вечірній час, підвищує потенцію і навіть стимулює статевий потяг у жінок. Для людей, що мають проблеми в інтимних питаннях, цей напій здатний замінити лікарські препарати, які не тільки відлякують своєю дорожнечею, а й можуть завдати непоправної шкоди організму людини.

↑ зміст

Спосіб вживання

Для того щоб використовувати сік селери в якості лікування тих чи інших захворювань, його найчастіше вживають в чистому вигляді, нічим не розбавляючи. П’ють його маленькими порціями після їди, точно так же, як і будь-які інші лікарські засоби, користь яких, часом, набагато нижче.

Якщо ж людина вирішила за допомогою селери підвищити життєвий тонус, провести профілактику простудних або інших захворювань , підняти свій імунітет або просто підтримати сили організму в зимовий період, то сік селери краще змішати з будь-яким іншим соком. Сам по собі селера має яскраво виражений аромат і незвичайний смак, який не всім приємний, хоча це зовсім не означає, що він має яку-небудь шкоду для людини. Але не варто позбавляти себе можливості збагатити організм вітамінами. Для пом’якшення смаку, цей сік можна змішати, наприклад, з вишневим, яблучним або морквяним соком, в залежності від індивідуальних смаків і уподобань.

↑ зміст

Протипоказання

Користь цього вітамінного соку дуже велика, але, як з’ясувалося, в деяких випадках він може принести людині шкоди.

Строго протипоказано вживання селери в їжу вагітним жінкам, так як він сильно підвищує м’язовий тонус матки і з’являється ризик передчасних пологів . Для людей з виразковими хворобами шлунка і дванадцятипалої кишки, очевидний шкоду свіжих соків, особливо, це актуально в період загострення.

Як приготувати

Для того щоб сік селери приніс людині справжню користь, його необхідно готувати безпосередньо перед прийомом. У зв’язку з тим, що для одноразового прийому необхідна невелика кількість свіжого соку, то доцільно терти корінь селери на дрібній тертці і з отриманої грошової маси видавлювати сік за допомогою марлі або маленького сита. Для приготування коктейлю, з додаванням інших овочевих або фруктових соків, можна, звичайно ж, використовувати кухонний комбайн.

↑ зміст

Користь селери для позбавлення від шкідливих звичок

Всім відомо, людям, які протягом багатьох років не могли позбутися згубних звичок, зробити це в одну мить дуже непросто. Багато, які зважилися змінити спосіб життя, купують дорогі препарати, інші ж — встановлюють суворі заборони, і те й інше може завдати непоправної шкоди організму.

Найефективнішим, а головне щадним засобом для боротьби з курінням вважається свіжий коктейль з селери. Для його приготування потрібно 25 мілілітрів соку вищевказаного рослини, 15 мілілітрів соку моркви, 5 мілілітрів соку лимона і 10 грам сиропу з м’яти. Змішавши всі інгредієнти, отриманий коктейль можна злегка остудити, в такому вигляді його пити набагато приємніше. В даному рецепті вказана одноразова порція лікувального зілля, яке необхідно готувати три рази в день і пити протягом місяця.

Результати будуть спостерігатися поступово, в залежності від ступеня занедбаності звички, що завдає шкоди. Чим довше людина курив, тим складніше буде протікати процес зцілення.

Як показують численні спостереження, сік селери дуже корисний для людини.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду соку селери:

Сік селери — користь чи шкода для організму людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *