Сода — користь і протипоказання

Зміст статті:

На кожній кухні напевно є пачка соди, так як в господарстві їй завжди знайдеться застосування. Але перед її використанням варто докладніше ознайомитися, де її слід застосовувати, а де небажано.

Загальні відомості

Харчова сода — розчиняється в воді мелкокристаллический білого кольору порошок. При взаємодії її з кислотами відбувається «гасіння», в результаті якого вона розпадається на воду, вуглекислий газ, сіль (карбонат натрію). Розчинення соди у воді дає слаболужну реакцію, відчутно допомагає на тканини живих організмів негативного впливу.

В природі соду виявили в XVIII столітті. Згодом її стали добувати зі звичайної солі. У господарстві харчова сода також використовується широко: від додавання в їжу до чищення різних поверхонь. Відсутність токсичності робить її прекрасним миючим засобом для дитячого посуду.

↑ зміст

Як використовується

Головним чином, харчова сода відома своїми гіпоалергенними, антибактеріальними і протизапальними властивостями. Розглянемо більш докладно способи її застосування.

 1. Сода добре допомагає боротися з кашлем, так як вона здатна пом’якшувати мокроту. Якщо болить горло, полоскання содовим розчином полегшить стан. Прополоскавши горло наступним розчином, ви позбудетеся від болю: 1ст. води теплої кип’яченої, 1ч.л. соди, 1ч.л. солі і 3 краплі йоду.
 2. Розвівши порошок соди кип’яченою водою кімнатної температури до консистенції кашки, ви отримаєте відмінний засіб для зняття запалення і свербежу від укусів комах.
 3. Очистити шкіру обличчя від чорних крапок допоможуть маски з додаванням соди.
 4. Зняти ороговілі ділянки шкіри на будь-якій частині тіла можна, використовуючи в якості скрабу содовий порошок.
 5. Сода дуже ефективна при опіках. Для чого змішують 1ч.л. соди з рослинним маслом. Ватний тампон, змочений отриманим речовиною, прикладають до опіку, який досить швидко затягується.
 6. Відома користь використання соди при відбілюванні зубів. Її наносять прямо на зубну щітку або додають трохи в зубну пасту, якою чистять зуби. Після чого слід дуже добре прополоскати рот водою. Але при зловживанні цим способом вашим зубам можна заподіяти шкоду, подряпавши емаль. Застосовувати його потрібно не більше двох разів на місяць.
 7. Неприємний запах усунути з рота допоможе полоскання розчином 1ч.л. соди в 1ст. кип’яченої води.
 8. Пахви, оброблені після прийняття душу содою, не турбуватимуть вас своїм запахом до 12 годин.
 9. Доведено користь застосування цього продукту в разі грибка ніг. Харчова сода розводиться водою до отримання пасти, яку наносять на ділянки, уражені грибком на 10-15 хвилин. Потім ноги добре миють, ретельно, насухо витирають і покривають крохмалем.
 10. Щоб очистити волосся після використання гелю або лаку, слід додати соду в шампунь в пропорції 1: 4, вимити отриманим засобом голову, після чого добре все змити .
 11. При серцевих захворюваннях потрібно обов’язково тримати при собі соду. Полегшить напад аритмії і моментально нормалізує серцевий ритм випитий розчин соди легкої концентрації. Помічено користь подібного кошти і при гіпертонії, воно виводить зайву рідину, знижуючи в судинах тиск.

↑ зміст

В яких випадках харчова сода шкодить

Сода — користь і протипоказання
4 (80%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *