Муррайя метельчатая: корисні властивості та протипоказання

Мурайя — рід вічнозелених рослин відносяться до сімейства Рутові.

Представники цього роду є чагарниками або деревами.

За зовнішнім виглядом нагадують представників роду Цитрус.

природним ареалом зростання є тропічні ліси:

 • Індії;
 • Індокитаю;
 • Острови Ява;
 • Острови Суматра.

Рід отримав найменування на честь Ю. А. Муррея — шведського ботаніка.

Загальна кількість видів входять до складу роду — 8.

Видові назви у рослин такі :

 • Муррайя крилата — Murraya alata;
 • Муррайя мелкогородчатая — Murraya crenulata;
 • Муррайя Кеніга — Murraya koenigii;
 • Murraya kwangsiensis;
 • Murraya microphylla;
 • Муррайя метельчатая — Murraya paniculata;
 • Муррайя екзотична — Murraya exotica;
 • Murraya tetramera.

Найбільш поширеним представником є муррайя метельчатая, синонім назви — М. іноземна. Цей представник флори застосовується в декоративному озелененні приміщень, в медичній практиці при використанні народних методів лікування різних недуг.

Рослина являє собою дерево висотою до 4 метрів. Стовбур густоразветвленний, має жовто-білу або сіро-бежеву забарвлення.

Листя представника флори тропіків є непарноперистим, складаються з 2-3 пар невеликих листових пластинок, які забезпечені короткими черешками. Форма листя оберненояйцевидна, поверхня глянцева. Забарвлення листових пластинок темно-зелена, довжина листя становить 5 см.

Муррайя квітка має білий, з приємним ароматом. Всі квітки зібрані в щитковидні суцвіття.

Розмір квітів становить близько 1,8 см.

Період цвітіння триває до півроку.

Рослина знайшло широке застосування в народній медицині , володіючи сильними лікарськими властивостями. Широко застосовується для приготування лікарських засобів в тропічних країнах -батьківщина походження і природного ареалу зростання.

Муррайя ягоди має червоно-оранжевого забарвлення. Розмір плодів варіює від 2 до 3 сантиметрів. Форма плоду округла або овальна.

↑ зміст

Вирощування в домашніх умовах і застосування

Листя дерева каррі мають приємний аромат. На території Індії і Шрі-Ланки їх використовують в свіжому вигляді в якості добавки до овочевих і м’ясних страв. Дуже часто за допомогою листя роблять ароматне масло, яке використовується в подальшому для приготування різноманітних страв.

Для приготування ароматного масла потрібно обсмажити свіже листя на топленому маслі. Сушені листові пластинки застосовуються при виготовленні приправи каррі, але цей компонент приправи може також і не використовуватися в процесі її приготування.

Муррайя в домашніх умовах вирощують в якості декоративного озеленення. Ця рослина відомо стеж любителів під назвою апельсинового жасмину.

Посадка здійснюється в грунт, багату на вміст гумусу. Грунт повинен мати хороший дренаж. При вирощуванні основною умовою звільнення є наявність добре освітленого розсіяним світлом простору і помірний полив. Для поліпшення росту і розвитку корисно періодично обприскувати чистою водою.

Кімнатний спосіб розмноження полягає в укоріненні живців і висівання насіння муррайі.

При вирощуванні в кімнатних умовах слід враховувати, що для висаджувати держака і дорослої рослини потрібно різний грунт.

Пересаджування вкоріненого живця проводиться методом перевалки.

для того щоб рослина почало цвісти потрібно дотримуватися оптимальні умови для його росту і розвитку.

↑ зміст

хімічний склад і властивості дерева

< id = " _ad s_block_id_12"> <>

Лікувальні властивості рослини є дуже великими. На думку великої кількості знавців народної медицини цілющий ефект на людину робить навіть запах квітучого деревця.

У тибетській рослина муррайя цінується практично також високо, як і женьшень. Аромат квітів сприятливо впливає на стан серцево-судинної системи. Сполуки, що входять в аромат квітки надають на серце зміцнює дію, крім цього аромат квітів заспокоює нервову систему, що також сприятливо позначається на роботі судинної системи і серцевому м’язі.

На думку деяких знавців народної медицини, квітуче кімнатне дерево здатне надавати на сплячої людини магічний ефект, що полягає в тому, що в процесі сну запах квітів так впливає на людину, що сон його стає спокійним і глибоким, вранці він прокидається з ясною головою і повним сил.

лікувальні е властивості, користь і шкода муррайі повністю залежать від хімічного складу.

В рослині Маррайа міститься велика кількість різноманітних біологічно активних компонентів і різних мікро- і макроелементів.

В складі тканин виявлено наявність наступних мікроелементів:

 1. Фосфор.
 2. Калій.
 3. Залізо.
 4. Кальцій.
 5. Магній.

Крім цього до складу входить рослинний флавоноїди гесперидин. Це біологічно активна речовина сприятливо впливає на стан капілярів. Гесперидин зміцнює судинну стінку.

Запах, що виходить від квітів сприяє зниженню ймовірності появи нападів стенокардії, а з’являються напади є слабшими і нетривалими.

Квітуче дерево виділяє в навколишній простір велику кількість фітонцидів і ефірних масел, які заспокоюють нервову систему і поліпшують функціонування імунної системи людини.

Користь і шкода від цього представника тропічної флори залежить від правильності використання коштів, приготованих на її основі.

В медицині для приготування лікувальних препаратів застосовуються всі частини рослини. До складу рецептів ліків можуть входити:

 • корінці;
 • молоді пагони;
 • квіти;
 • плоди;
 • листя.

Існує величезна кількість коштів, приготованих із застосуванням частин цього дерева і вживаних при лікуванні різних хвороб.

Плоди муррайі вживаються в їжу. Вживання плодів зупиняє в організмі людини процеси старіння, сприяють продовженню життя.

↑ зміст

Використання рослинної сировини при лікуванні різних захворювань і порушень

Листя рослини можна вживати в якості анальгетика. Вони можуть допомогти позбавитися від больових відчуттів в області голови у людей, залежних від оточуючих метеоумов. Крім цього ця частина дерева допомагає вгамувати больові відчуття при виникненні ангіни та інших захворювань горла.

Використовуючи рослинна сировина можна приготувати відвари і настоянки дозволяють поліпшити стан людини при захворюваннях не тільки серця, судинної системи і горла, а й при порушеннях в роботі щитовидної залози, при порушенні в функціонуванні підшлункової і в разі розвитку у хворого цукрового діабету другого типу.

Для лікування стоматиту застосовують настій, приготований з листя Маррайа. Для приготування кошти використовують пару листочків рослини залитих склянкою окропу. Настій слід настояти протягом 15-20 хвилин і після охолодження використовувати для полоскання.

При наявності загоюються виразок на поверхні слизових рекомендується вживати для проведення лікування 1-2 листочка. Зелень пережовується в кашку, і деякий час тримається на поверхні рани. Таке лікування дозволяє прискорити процес лікування і загоєння ранки.

Вживання плодів муррайі метельчатой дозволяє знизити тиск і тонізувати організм хворого.

Ягоди цього дерева мають злегка солодкуватим і специфічним смаком. Вживання цих плодів, після тривалого фізичного навантаження на організм, дає можливість відновити сили організму.

Вживати ягоди є великою розкішшю. Для економії найчастіше готується для такої мети настоянка. Виготовлення настойки дозволяє на довгий період забезпечити себе цілющим засобом, що піднімає тонус організму і оздоровлює його.

Цей лікувальний засіб можна вживати для підвищення потенції і при проведенні терапевтичних заходів спрямованих на контроль процесів прогресування цукрового діабету.

Крім цього ліки рекомендується вживати для профілактики порушень в роботі щитовидки.

При лікуванні серцево-судинних хвороб можна вживати настій, приготований з 4-5 листочків рослини і ст кана окропу. Приготований настій потрібно пити тричі на добу по 50 мл.

Муррайя метельчатая: корисні властивості та протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *