Найкорисніші трави для чоловіків і жінок

Лікувальні трави — це величезний спектр рослин, які володіють тими чи іншими лікувальними властивостями. Деякі з них використовуються в чистому вигляді для лікування, наприклад, квіти ромашки, кукурудзяні рильця. Інша група рослин використовується в якості сировини для синтезу лікарських препаратах, які використовуються як у традиційній, так і не традиційній медицині.

Корисні трави для організму виростають практично на всіх ділянках землі. Але для лікування за допомогою такої сировини важливо, щоб воно було зібрано на екологічно чистих територіях. Дуже часто люди займаються збором корисних трав в городі в процесі догляду за культурними рослинами.

Лікарські рослини використовуються людьми з давніх часів. Століттями люди застосовували лікувальні трави не тільки в медицині, але і в косметології та інших галузях діяльності.

Згідно з даними збереженими на сьогоднішній день, перші рецепти включали в себе настої, приготовлені з сировини зібраного на хвойних рослинах, чаї з чебрецю, верби, фруктові настоянки.

У всіх розвинених країнах стародавнього світу використовувалися корисні властивості трав для оздоровлення організму і профілактики виникнення захворювань.

Найціннішими властивостями трав є:

 1. Антисептичний ефект. Велика кількість рослин містить в собі природні антисептики, які запобігають зараженню ран і сприяють їх загоєнню. Антисептичні трави використовуються для лікування фурункульозу і гнійничкові хвороби.
 2. гепатопротекторного ефект. Трави для печінки захищають гепатоцити від алкоголю, вірусів і інших токсинів.
 3. Кардіопротективний ефект. Дана група трав сприяють захисту серце і нормалізації його функцій. Препарати цих рослин дуже корисні для серця і судин.
 4. гастропротекторних ефект. Захищає слизову шлунка від отруйних речовин, сприяє загоєнню виразок і ерозій. Такі трави дуже корисні для шлунка та кишечника. Трави для шлунка частіше застосовуються перорально, в той час як для кишки можуть застосовуватися клізми.
 5. Заспокійливий ефект. Найчастіше використовуються саме препарати на основі трав в терапії депресій, нервозності і тривожності.
 6. Протизапальний і гіпотермічний ефект. Дана властивість допомагає ефективно боротися з гострими респіраторними інфекціями ЛОР-органів і бронхів.
 7. Гемостатичні ефект. Трави-гемостатики часто використовуються в гінекології та хірургії для профілактики кровотеч.
 8. нефропротекторние трави дуже корисні для нирок.
 9. Трави з косметологічним ефектом — трави для шкіри обличчя активно використовуються в косметології
 10. Трави, використовувані в гінекології та репродуктології. Багато трави для жіночого здоров’я нормалізують гормональний фон, менструальний цикл і сприяють нормальному перебігу вагітності.

Трави для чоловіків використовуються сучасної і народною медициною при лікуванні урологічних захворювань, а також в андрології.

↑ зміст

У чому полягає користь трав?

Лікарські рослини багаті фітонцидами, фітогормонами і іншими біоактивними сполуками, які надають корисну дію на організм. У листі деяких трав є високий вміст фенолів і танінів, які надають тонізуючу дію на людину.

Цікавим фактом є те, що речовина з терапевтичним ефектом ніколи рівномірно чи не знаходиться у всіх частинах рослини. Тому у деяких рослин використовується тільки кора, а у інших можуть застосовуватися в якості лікувального сировини листя, коріння або інші частини.

Препарати з рослин можуть застосовуватися як всередину, так і зовні.

для прийому всередину використовуються трави в чаях, настоях, відварах. Основою для створення цих фармакологічних форм є вода, такі кошти, при їх застосуванні не надають палючого ефекту і можуть використовуватися в педіатричній практиці.

Трава, настояна на спирті, має назву настоянка. Настоянки завжди дозуються краплями або ложками, щоб не спровокувати виникнення побічних ефектів, більшість з них заборонені до застосування в педіатричній практиці.

Для дітей використовуються сиропи, мікстури. Вони солодкі і довго зберігаються, за рахунок наявності консервирующего ефекту у цукру.

екстрактивні препарати часто з масляною основою використовується для проведення ароматерапії. Прикладом таких засобів можуть служити ароматичні витяжки ефірних масел з різних рослин.

Деякі трави і насіння застосовуються у вигляді порошків і шротів.

Для зовнішнього використання застосовуються ванночки, примочки, обгортання, компреси.

В фармакологічному виробництві можуть використовуватися всі частини рослин — від квітки до кореня.

↑ зміст

Найкорисніші трави

Аїр містить в своєму корінні речовина «акорин». Ця речовина сприятливо впливає на травлення, сприяють секреції шлункової кислоти, тим самим допомагають переварюванню їжі. Крім того, акорин має протизапальну і болезаспокійливу ефектом, що сприяє позбавленню від гострих вірусних інфекцій

Алое, ймовірно, найпоширеніше лікарська рослина. У багатьох людей воно росте прямо на підвіконні в горщику. Його фітонциди сприяють затягуванню виразок і ерозій шлунка, усунення симптомів гастриту і ентериту. Більш того має проносний ефект, тим самим добре усуває дискинетические запори. Досить часто препарати на основі соку алое застосовуються офтальмологами.

Дивосил відомий своїми протизапальними властивостями. Але також він сприяє:

 • посилення кінетики жовчного міхура;
 • вигнання жовчі в порожнину дванадцятипалої кишки;
 • збільшує швидкість роботи кишечника.

Препарати на основі звіробою дуже ефективні в терапії психологічних і нервових розладів. Вони володіють сильним анксиолитическим (заспокійливим) ефектом і не викликають звикання.

Календула — дуже часто використовується в клініці шкірних хвороб. Корисні трави в кожному городі обов’язково включають календулу. Вона має сильну антисептичну, протизапальну і ранозагоювальну ефектом.

М’ята застосовується для приготування стоматологічних паст, ополіскувачів, косметики. У домашніх умовах м’ята часто застосовується в якості трави для чаю.

Обліпиха, з якої виготовляють цінну олію. На маслі готується багато косметики, мазей та ін.

Подорожник є рослиною відомим всім людям з дитинства. Він очолює список всіх натуральних антисептичних і ранозаживляющих препаратів. Всі корисні речовини цієї рослини зосереджені в його листі.

Квітки ромашки використовуються у вигляді відварів і екстрактів. Вона володіє легким антисептичну дію і сильним протизапальним. Ромашка дуже корисна для шлунка. У домашніх умовах може застосовуватися у вигляді свіжих настоїв. З давніх-давен народні цілителі заварювали ромашку, якщо у людини болів живіт або він відчував дискомфорт в ньому. У ромашкових чаях зосереджені не тільки фітонциди і таніни, але також різні мікроелементи і дубильні речовини. Таким чином, ромашковий екстракт володіє терпким ефектом. Також ромашка активно застосовується у виробництві натуральної косметики.

Солодка включена до складу більшості сиропів, настоянок і чаїв. Вона має відхаркувальну дію. Солодка дозволена в педіатричній практиці, але досить аллергенная, що обмежує її застосування.

, що не розкрилися головки деревію має заспокійливу, гастропротекторну дію. Його трав’яниста частина використовується для приготування примочок і компресів, так як вона має сильну антисептичної активністю.

Пол впала, маловідоме лікарська рослина, яке дуже корисно для нирок. Настої та чаї з неї застосовуються при різних ниркових хворобах.

Розторопша плямиста просто «чудо» засіб. На питання про те, які трави корисні для печінки? Відповідь завжди простий — розторопша. Вона містить в собі високу концентрацію речовини — силімарину. Силімарин є, мало не єдиним препаратом з клінічно доведеною ефективністю для лікування захворювань жовчного міхура, його вивідних шляхів і печінки. Використовується шрот, олія, настойки, екстракти, чаї і навіть сиропи. Для приготування фармакологічних препаратів використовуються плоди розторопші.

Препарати застосовуються при:

 • різних гепатитах;
 • цирозі;
 • холедолітіазе (камені в жовчному міхурі);
 • інших захворюваннях печінки.

При адекватному застосуванні препаратів розторопші нормалізуються печінкові проби.

Ефірні масла хвойних рослин і чайного дерева використовуються для ароматерапії бронхітів. Крім того, вони мають бактерицидною ефективністю навіть відносно збудника туберкульозу.

Женьшень використовується для підвищення життєвих сил і імунітету.

Крім цього відомо близько 21 000 видів рослин мають цілющі або лікарськими властивостями. Ці представники флори можуть застосовуватися як в традиційній, так і в народній медицині при лікуванні і профілактиці різних захворювань.

Випускають різні довідники з повною інформацією про види трав і їх застосуванні.

↑ зміст

Використання трав’яних зборів в домашніх умовах

Варто завжди пам’ятати, що трави — це ліки. Корисні аптечні трави при правильному застосуванні допоможуть вилікувати недугу, але при неадекватному, надмірному споживання можуть погіршити наявну хворобу або спровокувати виникнення нового захворювання.

Особливою популярністю користується застосування в домашніх умовах:

 • ванночок;
 • примочок з відварами корисних трав;
 • трав’яних чаїв;
 • відварів.

Використання в домашніх умовах трав’яних чаїв користь і шкода може завдати організму, який чинить ефект залежить від частоти застосування і правильності застосування того чи іншого збору, приготованого у вигляді чаю.

Іноді допускається питво настоїв для профілактики.

ятні чаї дозволені для повсякденного вживання жінкам. Для профілактики багатьох хвороб в аптеці можна придбати спеціальні збори.

Жителі Криму, Карпат та Кавказу часто виготовляють спеціальні екологічні чисті збори для приготування лікувального чаю.

Завжди варто пам’ятати, що багато трави містять фітогормони роблять істотний вплив на жіночий і чоловічий організм. Такі рослини варто розділяти на «чоловічі» і «жіночі».

В педіатричній практиці слід бути обережним, так як деякі фітонциди можуть вплинути на зростання, розвиток і стан здоров’я дитини.

Використання ароматерапії корисно в міру, тому що такий вплив на організм може спровокувати розвиток алергічних реакцій.

Природа дарує людству унікальну можливість — бути здоровим. Але завжди варто бути уважним, адже запорука здоров’я — це профілактика, точна і швидка діагностика, а також своєчасне і адекватне лікування.

Найкорисніші трави для чоловіків і жінок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *