Виноградні кісточки — користь і протипоказання до вживання

На сьогодні обробіток винограду, як культури, не втратило своєї актуальності, і ця чудова ягода користується хорошим попитом. Люди не проти поласувати солодкими виноградними плодами. Але не всі знають, що сама м’якоть містить мало речовин, корисних для здоров’я. Всі потрібні інгредієнти винограду знаходяться в кісточках, які придатні для виготовлення масла, екстракту, настоянок, і користь від них відома з давніх часів.

Кісточка винограду сама по собі досить цікава. У ній є речовини, які відтягують на себе вільні радикали і виводять їх з організму, тому шкоди вони не приносять. Є різні добавки до їжі, в які включені кісточки цієї корисної ягоди. Вони допомагають зміцнити стінки судин і зменшити можливість виникнення серцево-судинних хвороб.

В медицині виноградні кісточки застосовують як протиалергічний засіб. Їх активно використовують в косметологічних препаратах. Наприклад, шампунь, який містить виноградні кісточки, зміцнює і відновлює волосяні цибулини. Масаж із застосуванням масла винограду робить шкіру ніжною шовковистою. Але мало просто їсти виноград цілком разом з кісточками.

Щоб користь виноградних кісточок, а саме наявні в них речовини, розкрилися повністю і не принесли організму шкоди, треба знати в якому вигляді їх застосовувати.

< h3> Склад кісточок винограду

Вчені виявили істотну користь кісточок винограду, вона обумовлюється хімічними елементами, з яких складається весь кущ цієї рослини. Фахівці дали висновок, що в цей склад входить величезна кількість вітамінів і органічних сполук. Слід зазначити, що просто подрібнене насіння винограду вираженим ефектом не володіють, тому всю користь краще отримати через препарати на їх основі.

↑ зміст

Властивості насіння винограду

До складу виноградних кісточок входять найсильніші антиоксиданти натурального походження, які гальмують процес старіння, що нейтралізують агресію, з якою на нас впливає зовнішнє середовище. Ці речовини за своєю дією на організм схожі з вітамінами Е і С, які теж мають ідентичними властивостями. А значить, вони регулюють рівень холестерину, знижують ризик утворення тромбів, стримують зростання цукру в крові, зміцнюють наш імунітет, і не приносять шкоди.

Проводячи приємно час і поглинаючи виноград, краще їсти і кісточки: шкоди точно не буде, а от користі від цього маса. У виноградних кісточках є дубильні речовини, що знищують мікроби і віруси. Присутні в насінні винограду такі елементи як кальцій і калій, а також фітоестроген — гормон, який просто необхідний для жінок після 45-ти років.

Цікаво, що кісточки винограду різних сортів будуть відрізнятися своїми вітамінно-мінеральними властивостями. Від виду також залежить і кількість калорій, як самого винограду, так і його кісточок.

Щоб скористатися всіма корисними складовими кісточок необхідно їх звідти добути. Для цього виготовляють екстракти виноградних кісточок, роблять виноградні масла. У медицині популярні настоянки виноградних кісточок, а також виноградний порошок або борошно. Унікальні властивості кісточок природним чином переходять у вино, головним чином червоне, не знищуючи при цьому всю їхню користь.

↑ зміст

Екстракт кісточок винограду

Які дії екстракту насіння винограду на людину? Він сприяє зміцненню стінок дрібних судин, що постачають нас кров’ю, даруючи їм колишню еластичність; благотворно впливаючи на вени, знижує ризик утворення тромбів. За допомогою екстракту поліпшується робота очної сітківки, цю його користь оцінять люди у віці і зайняті роботою з комп’ютером. Цей диво — еліксир допомагає активніше постачати нашу сіру речовину киснем і різними елементами.

У чому б ні випускався екстракт, він не має побічних ефектів, а значить, не приносить шкоди і від нього тільки користь. Є правда, ряд протипоказань при використанні. Не можна вживати екстракт перед деякими хірургічними операціями, так як це сприяє ризику виникнення кровотеч. Краще не приймати екстракт в чистому вигляді жінкам в положенні, а використовувати масла. У цей важливий життєвий період краще використовувати будь-який косметичний засіб, що має виноградний екстракт в своєму складі і тоді алергічної реакції або будь-якого іншого шкоди від цього продукту не буде.

↑ зміст

Масло з кісточок винограду

Таке масло, від якого тільки користь, можна витягти з виноградних кісточок шляхом холодного віджиму. Масло винограду зібрало в себе безліч корисних властивостей. Через своїх бактерицидних, протизапальних, ранозаживляющих, імуностимулюючих і в’яжучих властивостей виноградні масла знайшли застосування при лікуванні і профілактики захворювань серцево судинного характеру, гіпертонії. Своє місце знайшло масло і при лікуванні захворювань системи травлення.

Єдиний шкоду, яку можуть зробити всі перераховані вище засоби, це зловживання їх лікуванням. Не варто застосовувати настойки, екстракти або масла у великих кількостях. Часте застосування масок на основі масла виноградних кісточок цілком ймовірно може спровокувати закупорку сальних залоз голови, що негативно впливає на ріст і здоров’я волосся. Це можна сказати і про маски для шкіри обличчя: шкода принесе їх надмірне застосування, цим можна домогтися появи вугрів і прищів.

Продукція, що має в своїй основі виноградні кісточки, використовується в кулінарії, косметології та медицині. Можливостей її застосування безліч. Виникає враження, що це всеосяжне засіб, яке приносить тільки користь. Втім, це думка недалеко від істини і користь від цих препаратів величезна. Важливо тільки пам’ятати, що це всього лише профілактичний засіб і універсальна добавка, яка здатна виступати і як лікувальний засіб, але при надмірному вживанні може завдати шкоди.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду виноградних кісточок:

< p>

Виноградні кісточки — користь і протипоказання до вживання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *