Забрус — користь і шкода кришечок медових сот

Про те, що мед корисний, відомо всім. Але крім нього є й інші продукти бджільництва, що заслуговують на увагу. Одним з таких є забрус, що довів свою ефективність з незапам’ятних часів. Про те, що він собою являє, чим корисний і які його лікувальні властивості, і піде мова в нашій статті.

Що це забрус

Забрус — це віск, який готується бджолами для запечатування сот з медом. Тобто це кришечки медових сот. Забрус може сухим або ж наповненим медом. Це залежить від того, наскільки повними були стільники при їх зрізанні. Однак істотного впливу на лікувальні властивості забруса це не робить.

Бджоли роблять віск з прополісу, квіткового пилку і секрету своїх слинних залоз. Всі ці компоненти доповнюють один одного і мають цілющі властивості, складаючи єдиний унікальний комплекс. За рахунок цього забрус насичується особливим ароматом і відмінно консервує мед у стільниках. Ось вона, мудрість природи! При цьому бджолиний віск має цілу наборів вітамінів (А, Е, С, В), мікро- та макроелементів, букетом ефірних масел, а також органічними кислотами, ферментами і т.д. Забрус може з легкістю замінити промисловий цукор, причому від цього буде тільки користь.

Незважаючи на досить високу калорійність — 377 ккал на 100 грам — він, безумовно, корисний і містить важливі властивості:

 • біостімулірующіе;
 • антимікробні;
 • протизапальні,
 • анестезуючі.

↑ зміст

Рекомендації до вживання

Забрус вживається шляхом розжовування в роті (по типу жувальної гумки), після чого його слід викинути. Жувати слід в середньому 10-15 хвилин. При цьому забрус можна вживати весь час, який необхідний для лікування того чи іншого захворювання. Наприклад, при застуді слід його жувати щогодини, для лікування носоглотки — до п’яти разів на день, а для підвищення імунітету в день достатньо і трьох разів. Одна порція становить приблизно десертну ложку.

На смак він солодкий і дуже ароматний. Тому процес вам принесе задоволення. І, звичайно, забрус не йде ні в яке порівняння з промислової жувальною гумкою. Адже він не викликає роздратування шлунково-кишкового тракту.

При активному розжовування забруса починає працювати секреторна і рухова функції шлунка. За рахунок цього краще виробляються ферменти, збільшується слиновиділення і налагоджується робота шлунково-кишкового тракту. Але все ж небажано його вживати на голодний шлунок.

Забрус не призначений для ковтання. Але якщо це сталося, нічого страшного. Навпаки, вплив на організм буде позитивним.

↑ зміст

Лікувальні властивості

Властивості забруса дійсно є лікувальними. Його застосування буде корисно людям, страждаючим:

 • захворюваннями дихальних шляхів, ротової порожнини і носоглотки;
 • простудними захворювань, в тому числі ГРЗ і РВИ;
 • алергією
 • артритами
 • хворобами опорно-рухового апарату;
 • остеомиелитами.

Звичайно, слід розуміти: якщо у вас є серйозні захворювання, то лікуватися забрусом, виключивши медикаментозне лікування, буде неправильно. Застосування бджолиного воску укупі з правильно підібраним лікуванням може призупинити розвиток захворювання. За рахунок цього дози ліків можуть бути трохи знижені. Але рішення про це має приймати тільки лікар.

↑ зміст

На що може вплинути забрус

Забрус використовується в народній медицині давно, його корисні властивості перевірені століттями. Однак слід врахувати: щоб відчути ефект, застосування повинно бути курсовим і регулярним. Тобто відчути його користь можна лише при цілеспрямованому прийомі. Відбувається наступне:

 • дезінфікується ротова порожнина;
 • за рахунок посилення слиновиділення поліпшується робота шлунково-кишкового тракту;
 • за рахунок зниження зростання патогенної середовища нормалізується мікрофлора кишечника;
 • прискорюється обмін речовин;
 • зміцнюється імунна система і захисні сили організму;
 • формується стійкість організму до вірусних та простудних захворювань.

↑ зміст

Протипоказання

Застосування забруса протипоказано людям, що страждають на алергію на продукти бджільництва або при індивідуальній непереносимості. Також небажано його давати дітям до трьох років. Слід розуміти: кожна людина індивідуальна і перед тим, як зважитися на таке лікування, потрібно проконсультуватися з лікарем. Тільки він може визначити, наскільки корисним і ефективним буде застосування забруса в кожному конкретному випадку.

Застосування забруса як профілактичний засіб — відмінний варіант для тих, хто не має протипоказань. Особливо ефективно починати цей курс восени, продовжуючи до самої весни. На літо краще зробити перерву, адже свіжих вітамінів в цей час року і так достатньо. А ще краще поєднувати прийом забруса і 1-2 столові ложки меду в день. У цьому випадку продукти будуть доповнювати один одного. А від цього ефект тільки підвищиться.

В умовах цивілізації ми рідко довіряємо природі. А адже саме вона таїть в собі величезні сили для нашого лікування і відновлення. У цьому сенсі наші предки були мудрішими нас. А тому і здоровіше. Звичайно, заперечувати досягнення медицини нерозумно, таблетки і уколи часом життєво необхідні. Але не тільки в них сенс лікування. Застосування народних засобів нагадує кожному: людина — органічна частина природи. Використовуйте Довідка в табір купити в Москві
натуральні вітаміни у вигляді продуктів бджільництва і ви завжди будете здорові, бадьорі і в чудовому настрої!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду забруса

Забрус — користь і шкода кришечок медових сот

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *