Журавлинний морс — користь і шкода болотної ягоди

Журавлина — одна з найцінніших і смачних ягід в світі. Росте вона зазвичай на болотах в лісах півночі. Її користь відома ще з давніх-давен. Колись люди, встаючи вранці, випивали не чай і не каву. Їх ранковим напоєм був «взварец», а його склад в обов’язковому порядку включав і журавлинні ягоди.

З року в рік передається інформація про те, що користь ягід — надзвичайна. Вони є своєрідним багажем здоров’я. Ще з давніх-давен журавлинний морс пили при застудах і інфекціях, недокрів’ї і лихоманки, різноманітних захворюваннях кишечника.

↑ зміст

Склад журавлинного морсу

В цілому користь журавлинного морсу полягає в його складі. У ньому присутні:

  • 4,7% природного цукру, який включає в себе глюкозу, фруктозу і сахарозу. Він є природним, а тому — корисним. Його кристали повністю засвоюються в наших організмах.
  • 3,5% корисних органічних кислот. А саме такі: лимонна і бензойна, яблучна і щавлева, хінна і гліколева.
  • 0,7% пектинів. Вони являють собою особливі речовини, які в нашому організмі відіграють дуже важливу роль. Вони сприяють засвоєнню, а саме зв’язування і знешкодження, в нашому кишечнику важких металів.
  • 20 -25 мг вітаміну С.

Журавлинний морс можна зберігати тривалий час аж до дев’яти місяців, але далеко не всі знають, що сприяє цьому саме кислота під назвою бензойна. Завдяки їй дуже смачним напоєм можна насолоджуватися практично цілий рік. На жаль, далеко не всім людям напій йде на користь, деяким він може принести і шкоду. Про це ми поговоримо нижче.

↑ зміст

Журавлинний морс і його користь

Основна і безперечна користь такого напою грунтується виключно на його натуральності та природності, відсутності барвників та консервантів. Крім цього журавлинний морс включає в своєму складі чимало таких корисних елементів, як кобальт, марганець, мідь, молібден. Кожен з них несе в собі певну користь. Наприклад, марганець дуже корисний для зростаючого покоління, а також для коректної роботи статевих залоз у більш старшого покоління. Кобальт володіє такими якостями, як гарантія функціонування нервової системи організму без перебоїв, травної системи. Користь міді і молібдену відома кожному.

Якщо випивати журавлинний морс по кілька склянок на добу, то гарантія зарядитися усіма цими корисними властивостями, а також бадьорістю і позитивом є 100%.

↑ зміст

Цілюща сила морсу

У давнину людям не потрібно було доводити цілющі властивості цього напою. Його користь, а також і можливу шкоду, були відомі кожній дитині. Визначали люди все це досить просто — вони спиралися на власні відчуття і почуття. Ягоди в давнину використовували для лікування ревматизму, запальних процесів організму і гіпертонії.

Висновки вчених

Зараз, щоб довести цілющі якості цього напою вчені провели чимало дослідів. Користь цього напою була підтверджена в кожному з них.

Перше, що з’ясували вчені це те, що журавлинний морс є своєрідним підсилювачем для антибіотиків. Здійснюється це завдяки тому, що в його складі є гіпюрова кислота. Вона впливає на мікроорганізми, підвищуючи дію медичних препаратів. Таким властивістю не може похвалитися жодна інша ягода. Саме тому багато лікарів дуже часто прописують пити журавлинний морс спільно з прийомом препаратів.

Ще однією корисною властивістю смачного напою є бактерицидну. Він стане відмінним помічником в боротьбі з вірусними захворюваннями. Журавлинний морс зніме відчуття тяжкості і втоми, допоможе нормалізувати сон, подбає про імунний тлі організму, позбавить від головного болю. Всього цього вдається досягти завдяки наявності величезної кількості вітаміну Р в його складі. Головне не перестаратися з вживанням морсу, інакше шкода буде суттєвий. Оптимальною дозою на добу є 2-3 чашки.

Чи корисний напій і при банальну застуду. Його прописують, як звичайне тонізуючу і жаждоутоляющее засіб . Дуже поширено його застосування при лікуванні застуди у дітей. Малюки найчастіше з щирим задоволенням смакують смачний напій, не підозрюючи, що він їх лікує.

Також журавлинний морс — хороші ліки при захворюваннях нирок і кишечника, при гормональних порушеннях. Допоможе він в боротьбі з ангіною, кашлем, ревматизмом, якщо застосовувати його регулярно. Комплексна терапія таких хвороб, як атеросклероз, гіпертонія, ожиріння дуже часто грунтується саме на ягодах журавлини. Завдати шкоди вони можуть тільки в разі алергії.

↑ зміст

Шкода журавлини

Вираз, що журавлинний морс може завдати шкоди дещо не вірно, швидше за є деякі протипоказання, які попереджають, що від розпивання цього напою краще утриматися. Такими є гастрит, хвороби печінки, підвищена кислотність організму. Шкода проявляється в тому, що морс може викликати печію, збільшити кислотний баланс організму.

Неприємні наслідки можуть виникнути і в тому випадку, якщо ви має алергію на самі ягоди. В цьому випадку краще утриматися від вживання цього напою в їжу.

Журавлинний морс здатний завдати шкоди вашим зубам і емалі на них. Протидія в даному випадку досить просте — необхідно ретельно полоскати рот або чистити зуби після вживання морсу в їжу.

Усім, хто не має ніяких протипоказань або схильностей до ягодам журавлини, варто включити журавлинний морс в свій раціон. Він стане вашим помічником в холодну пору року, захистить від захворювань, підвищить загальний тонус організму.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду журавлинного морсу:

Журавлинний морс — користь і шкода болотної ягоди

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *