Зизифус — користь і шкода для організму

Гарний чагарник, під назвою «зизифус» є родичем схожою на нього крушини, тільки користь зизифуса для людини набагато вище. У нього є багато різних назв, наприклад «ююба» або «унаби», деякі його називають навіть фініком, через зовнішньої схожості плодів. Плоди зизифуса мають довгасту форму, всередині у них міститься широка кісточка і м’ясиста м’якоть. Це надзвичайно смачний плід, а його користь представниками народної медицини оцінюється дуже високо.

↑ зміст

Як вибрати якісний плід

У медицині існує ряд препаратів, заснованих на цілющих властивостях коренів, листя, плодових кісточок і кори дерева зизифус, а його ягоди можна вживати в стиглому, засушеному або будь-якому іншому вигляді. Найголовніше — це не пропустити потрібний момент збору ягід, вони повинні бути вже дозрілими, але верхня шкірка повинна все ще залишатися щільною і надійно фіксувати цілющу м’якоть. На ринку часто можна побачити ягоди зизифуса, шкірка яких вже лопнула, але продавці продовжують запевняти в тому, що користь цих ягід так само велика. Фахівці, в свою чергу, не рекомендують купувати тріснуті ягоди, хоч і шкода їх для людини ще не доведений, але ось корисні речовини в такому переспілі ласощах вже точно відсутній.

↑ зміст

Кому рекомендується вживати зизифус

Народні цілителі стверджують, що в ягодах зизифуса сконцентровано стільки необхідних для повноцінної роботи людського організму речовин, що за цілющими властивостями він може зрівнятися, тільки що з усіма відомим женьшенем.

Велика користь зизифуса в великому вмісті вітаміну C, його зміст в цих екзотичних плодах, набагато більше, ніж в лимонах і апельсинах разом узятих . Саме тому чарівні ягоди потрібно вживати ослабленим людям для підвищення апетиту і підняття життєвого тонусу.

Велика користь ягід для людей, охочих очистити клітини свого організму від накопичених за довгі роки токсинів, шлаків, зайвої рідини і сольових відкладень. При регулярному вживанні зизифус здатний чудесним чином відновити природну регенерацію клітин і повернути людині квітучу молодість.

↑ зміст

Зизифус в народній медицині

Фахівці в галузі народної медицини стверджують, що зизифус здатний нормалізувати функціональну працездатність печінки, завдяки виведенню з цього органу за все того, що завдавало шкоди. Відмінно відновлюються жовчовивідні процеси завдяки впливу цілющих ягід або заснованих на них настоїв.

Спостерігається цікавий факт: годуючим матерям заборонено вживати в їжу безліч ягід, тому що це може завдати шкоди маляті. А ось зизифус, навпаки, в період годування грудьми просто необхідний жінкам.

Користь плодів цієї рослини для жінок полягає в тому, що вони сприяють підвищенню вироблення молочними залозами продукту харчування для новонародженого. Крім того, при регулярному вживанні ягід, якість молока теж поліпшується і дитині передається вся користь, яка вирощена природою.

↑ зміст

Чи корисні листя зизифуса

Далеко не всі чагарники можуть похвалитися тим, що користь їх листя так само велика, як і користь плодів. Зизифус якраз одне з тих рослин, які володіють цим незвичайним якістю.

  • Його листя мають широку сферу застосування в народній медицині, їх основна дія — анестезія. Найчастіше їх використовують для втамування зубного болю. Для того щоб заспокоїти сверблячий нерв, достатньо всього лише розжувати свіжий лист зизифуса і вже через кілька хвилин зубний біль відступить. Ефективний даний метод і в лікуванні стоматиту.
  • Для того щоб зняти нервову напругу, розслабитися після трудового дня або вийти із затяжної депресії, народні цілителі рекомендують заварювати чай з листя зизифуса. Його дозування розраховується строго індивідуально для того щоб не завдати шкоди людині.

У цих листів є ще одна цікава особливість, вони блокують чутливість деяких рецепторів смаку, тобто для того щоб перестати відчувати гіркоту або зайву солодкість у роті, досить пожувати лист зизифуса.

↑ зміст

Для кого небезпечно вживання зизифуса

Незважаючи на численні позитивні властивості цієї рослини, є певна категорія людей, яким зизифус здатний завдати великої шкоди. Це люди, які мають схильність до підвищення артеріального тиску, особливо ті, які вже переносили гіпертонічний криз. Незалежно від того, яка частина даної рослини міститиметься в лікарському засобі, від нього потрібно відмовитися людям з підвищеним тиском. Смачні ягоди є теж не варто, краще замінити їх чимось іншим.

Так або інакше, кожна людина вільна вирішувати, яким ягодам, чаїв та відварів віддавати перевагу, але, незважаючи на це, найкраще, перед вживанням нового продукту проконсультуватися з досвідченим фахівцем.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду зизифуса:

Зизифус — користь і шкода для організму

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *