Звіробій — користь і протипоказання

Звіробій являє собою невисока рослина. Цвіте воно яскраво-жовтими невеликими квітками. Зазвичай період цвітіння охоплює літо. Саме тоді потрібно здійснювати збір цього корисного рослини. Користь звіробою представлена саме його суцвіттями.

Назва

Свою назву трава отримала не випадково. Пов’язано це з її здатністю збільшувати чутливість окремих ділянок шкіри тварин до опромінення.

Першими очевидцями стали пастухи. Вони помітили, що після того, як худобу поїдає звіробій, на їх світлих ділянках шкіри з’являються почервоніння і свербіж. Дуже часто виникали також незагойні виразки, запалювалися залози. Іноді наслідки були досить сильні і тварина гинуло.

Звіробій і людина

Цікаво, що для людини ця рослина навпаки має прихильністю. Його цілющі властивості дуже цінні. Вони позитивно впливають на всі процеси в організмі. Виняток становить індивідуальна непереносимість або алергія.

В цілому головне корисні властивості трави полягають в її можливості здійснювати регенерацію тканин, а також знезаражувати пошкоджені ділянки. Саме тому активне застосування звіробій знайшов в дитячій терапії. Він допомагає в лікуванні ротової порожнини і ясен, використовується при гінгівіті і стоматиті.

Комплексне лікування цією рослиною дозволяє позбутися від опіків і гнійних утворень. Для цього підійдуть міцні відвари цієї трави, які використовуються для промивань уражених областей і полоскань ротової порожнини.

Настої рослини знайшли своє застосування під час хвороб печінки, проток і жовчного міхура. Вони допомагають здійснювати відтік жовчі. Дуже важливо розуміти, що якщо в нирках знаходяться камені, використовувати настої можна. Це може привести до погіршення стану через їх переміщення.

Медики радять використовувати звіробій для лікування метеоризму, діареї і зниженій кислотності організму. З усіма цими проблемами трава справляється швидко і без негативних наслідків.

↑ зміст

Користь для нервової системи

Корисні властивості звіробою представлені гіперицинів. Це червоний пігмент. Ця речовина дбайливо піклується про центральній нервовій системі. Воно часто виступає в ролі антидепресанту.

Все це сприяють застосуванню звіробою для лікування дратівливості, безсоння, депресії, тривожності. Головним достоїнством рослини є те, що його можуть безбоязно вживати і літні люди . Також звіробій дозволений для застосування тим, хто страждає соматичними та неврологічними захворюваннями, хоча безліч препаратів є для них забороненими. Він дбайливо і дбайливо виводить людей зі стану напруженості і нервоза.

↑ зміст

Корисні властивості

Корисні властивості звіробою представлені також тим, що він здатний надавати судинозвужувальну і протимікробну дію. Таким чином, він є ефективним препаратом для лікування закладеності носа і нежиті.

Для гіпотоніків звіробій є унікальним засобом. Його корисні властивості сприяють звуженню судин і підвищення тиску, з чим часто не можуть впоратися і медичні препарати.

Шкода

Як і будь-яка рослина, звіробій протипоказання теж має. В першу чергу, до них відносять індивідуальну непереносимість. Зустрічається це досить рідко, проте є цілком можливим.

Також слід перестрахуватися від фототоксичних реакцій. До смертельного результату вони привести навряд чи зможуть, але шкода завдадуть. Ними може бути представлені гіпермігментація або освіту дерматологічний реакцій. Найчастіше це відбувається під сонячними променями.

Також шкода звіробій завдасть і тим, хто страждає на артеріальну гіпертензію. Це пояснюється його здатністю до підвищення тиску.

У окремих людей трава може викликати уповільнення реакція, що говорить про те, що вживати її не варто автолюбителям.

Шкода рослина може завдати в тому випадку , якщо його вживати в їжу під час вірусного або інфекційного захворювання. Звіробій «допомагає» знизити імунітет, що не дає одужати швидко.

Однак ця його особливість іноді буває дуже корисна. Наприклад, під час післяопераційного періоду після пересадки органів. Він сприятиме «притискання» донорського органу в новому тілі.

↑ зміст

Звіробій і лікарські препарати

Варто розуміти, що шкода рослина може завдати і в тих випадках, коли його застосування поєднують з медичними препаратами. Наприклад, він зробить негативний вплив на серцеві антикоагулянти. Воно проявиться в тому, що бажаний ефект не буде досягти.

Чи не радять його приймати і тим, хто вживає протизаплідні препарати. Шкода, якщо його можна так назвати, в даному випадку очевидний.

Завдяки активному антидепресивну дію прийом звіробою не можна поєднувати з аналогічними лікарськими препаратами. Корисні властивості рослини накладуть свій відбиток, який посилить дію препаратів. Результатом передозування стане шкода для організму. Його критичний ефект може бути представлений навіть комою. Це можливо, якщо не враховувати дозування.

Маленьким діткам звіробій не рекомендується. Він може порушити ще не сформовану нервову систему дитини. Його застосування дозволено з 12-ти років. Цей вік вважається повноцінним для того, щоб почати приймати в їжу багато продуктів. Єдиною умовою є їх дозування.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду звіробою

Звіробій — користь і протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *