Астаксантин: користь і шкода антиоксиданту для людини

Про речовині астаксантин мало кому відомо, але медики впевнені, що воно є найбільш потужним засобом боротьби з вільними радикалами. Організм людини не в змозі самостійно продукувати цей антиоксидант, його натуральні джерела — рідкісні морські водорості і істоти, які їх поїдають (креветки, криль, лосось, омари).

Астаксантин завдяки наявності додаткових молекул кисню попереджає загибель клітин, забезпечує їх захист від впливу негативних факторів: куріння, несприятлива екологічна обстановка, ультрафіолет, алкоголь.

Необхідно вказати, що існує також синтетичний аналог астаксантину, його добувають хімічним шляхом, проте на молекулярному рівні речовини мають відмінності.

↑ зміст

У чому користь для людини

Речовина астаксантин яка користь організму людини від нього? Воно грає найважливішу біологічну роль в обмінних процесах, оновленні клітин, ліквідує причини передчасного старіння організму. Найчастіше препарати на основі антиоксиданту приймають професійні спортсмени, а також люди, хто веде активний спосіб життя.

Астаксантин благотворно впливає на суглоби, сухожилля, збільшує силу, сприяє підвищенню витривалості, зниження больового синдрому в м’язах, усуває запальний процес.

Додатково вдається зміцнити здоров’я, знизити рівень нізкоплотного холестерину і кров’яного тиску. Речовина призводить до норми роботу серцево-судинної системи, скорочення серцевого м’яза, запобігає деструкції червоних кров’яних тілець крові, захищає їх від окислювальних процесів.

Антиоксидант допомагає омолодити і розгладити шкіру:

  1. підвищує еластичність;
  2. захищає від ультрафіолету;
  3. попереджає сонячні опіки.

Завдяки речовині стимулюється продукування колагену, проходять лущення, сухість, розгладжуються дрібні зморшки.

При регулярному застосуванні антиоксидант попереджає атеросклероз судин, благотворно впливає на судинні стінки, насичує тканини головного мозку молекулами кисню. Астаксантин підвищує розумові здібності, стане профілактикою хвороби Альцгеймера, нормалізує показники глюкози в крові при цукровому діабеті.

Не менш ефективно речовина впливає на очі, прибирає сухість, попереджає розвиток і прогресування глаукоми, катаракти, відновлює зір, допомагає уникнути переродження клітин, онкологічні та злоякісні новоутворення.

Люди, хто систематично вживає астаксантин, відзначили поліпшення імунітету, у них підвищилася резистентність до захворювань:

  • простудних;
  • вірусним;
  • бактеріальним.

При схильності до раку передміхурової залози і простатиту воно служить мірою профілактики. Також допомагає речовина справлятися зі стресовими ситуаціями, занепадом сил.

Зменшуються больові відчуття при запальних процесах в суглобах, артриті, відкладення солей. Вдається захистити сухожилля від травм при силових тренуваннях, важкому фізичному навантаженні.

↑ зміст

Спосіб застосування, ціна

Рекомендовано приймати астаксантин під час прийому їжі, вживають його щодня по 4-15 мг. Стійкий позитивний результат видно через 14 днів після початку курсу, він зберігається ще протягом пари місяців після завершення прийому.

Не обов’язково приймати речовина в таблетках, насититися їм можна при вживанні 150 г креветок, лосося, при цьому в організм потрапляє 8 мг речовини. Однак не менш ефективно вживати астаксантин в формі біологічних добавок, дріжджів і масла криля, для поповнення добової недостатності приймають 1 капсулу БАДа.

Вартість препаратів варіюється в залежності від виробника, торговельної націнки, в середньому мова йде про 700 російських рублів. Імпортні антиоксиданти коштують дорожче, вітчизняні — більш прийнятні за ціною.

В ході медичних досліджень доведено, що до використання астаксантину не існує:

  1. протипоказань;
  2. побічних ефектів.

Є ймовірність алергічних реакцій, викликаних індивідуальною непереносимістю речовини, але така шкода мінімальний.

Не рекомендований антиоксидант при вагітності, грудному вигодовуванні, бронхіальній астмі. При боргом застосуванні засобу не завадить проконсультуватися з алергологом і терапевтом.

↑ зміст

У чому перевага речовини

Якщо порівнювати астаксантин з іншими антиоксидантами, необхідно відзначити ряд його безсумнівних переваг. В першу чергу, секрет високої ефективності полягає в особливій структурі речовини, на шестичленних кільцях у нього є по парі додаткових молекул кисню. Завдяки цьому нейтралізується більше десятка вільних радикалів.

Ще один безперечний плюс — збереження активності навіть після віддачі електрона, коли аналоги відразу ж деактивуються. Інша перевага полягає в можливості проникати в такі місця, куди інші антиоксиданти не мають доступу: сітківка очей, головний мозок.

Можливість поширюватися по організму сприяє впливу на всі внутрішні органи і системи, включаючи центральну нервову систему. З моменту відкриття астаксантину він вважається найбільш потужним і сильним, здатним надавати гарне антиоксидантну дію. Сила речовини в кілька разів перевищує дію вітаміну Е, бета-каротину і інших схожих сполук.

↑ зміст

Як правильно вибрати?

Хороша біологічно активна добавка з астаксантіном така, яка містить натуральне масло криля. Компонент вважається найкращим засобом з омега-3 жирними кислотами. Для повноцінного насичення організму потрібно додатково пити інші добавки.

Потрібно бути уважними, далеко не всі препарати мають в складі належне кількість сполуки, головними компонентами стають соснові шишки і екстракт зеленого чаю. Такі інгредієнти також корисні для здоров’я людини, однак їх силу не можна зіставити з ефективністю астаксантину.

Щоб вибрати якісний продукт, необхідно звертати увагу на склад, на першому місці повинен бути сам астаксантин, а не аскорбінова кислота і катехіни. Важливо, щоб речовина було видобуто з водоростей, але не грибів.

Антиоксидант повинен бути поміщений виключно в жирову основу, без жирних кислот він вкрай погано засвоюється. Ще перевіряють терміни придатності препарату:

  • він зберігається не більше двох років з моменту виробництва;
  • більш тривалий термін говорить про застосування синтетичних добавок.

В одній капсулі концентрація основної діючої речовини не повинна бути менше 4 мг.

На сьогодні точний механізм захисту від шкідливого ультрафіолетового випромінювання не вивчений до кінця, проте є незаперечні дані, що користь від речовини колосальна. Після застосування препаратів істотно знижується ймовірність пошкодження шкіри променями сонця, результатом якого може бути не тільки опік, а й онкологічне захворювання.

Астаксантин: користь і шкода антиоксиданту для людини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *