Чим корисно мило хвойне, господарське і дігтярне для шкіри людини?

Мило є одним з найбільш поширених предметів призначених для здійснення щоденних гігієнічних процедур, але мало хто з людей знає, чим корисно мило, і в чому шкода мила.

Організму людини від використання мила користь і шкода може бути, все залежить від того який вид мила використовується і для яких цілей. Не можна використовувати звичайне туалетне мило для догляду за шкірою інтимної зони, так як це може спровокувати виникнення сухості шкірного покриву внаслідок порушення кислотно-лужного балансу.

Існують різні види мила, одні види цього гігієнічного засобу більш корисні, інші менш корисні. Різні види мила є найбільш поширеними миючими засобами.

При порушенні правил використання цього гігієнічного засобу воно здатне завдати шкоди шкірних покривів людини.

На сьогодні виробники пропонують споживачам наступні види цього косметичного засобу:

 • туалетне;
 • антибактеріальну;
 • мило з додаванням дьогтю;
 • мило для господарських потреб;
 • мило для догляду за інтимною зоною тіла;
 • мило в рідкої консистенції;
 • мило ручного виробництва.

Кожен з цих типів миючих засобів має низку властивих йому переваг і недоліків.

Наприклад, антибактеріальне мило в процесі миття шкірного покриву вбиває більшість видів небажаних мікроорганізмів, якісно очищаючи шкірні покриви від забруднень, мило для догляду за інтимною зоною призначене для очищення шкіри інтимної зони людини і підтримки в ній оптимального pH-показника. Звичайне туалетне мило призначене для того щоб можна було якісно помити тіло від забруднень.

↑ зміст

Користь від використання мила

Основна користь від мила полягає в першу чергу в здатності очищати поверхню шкірного покриву від забруднень.

Сучасні косметичні очищають кошти не здатні очистити шкірні покриви тіла так якісно як це робить саме звичайне мило.

високі очищаючі властивості мила забезпечується своєрідним складом косметичного засобу.

властивості мила залежать від наявності в ньому різних добавок, Корисне мило в своєму складі містить добавки, що поліпшують його певні якості, найбільш поширеними явля ться наступні:

 • гліцерин — забезпечує зволоження шкірного покриву;
 • добавки меду дають можливість надати кожному покрову бархатистість і ніжність;
 • екстракт ялиці сприяють прискоренню процесів регенерації клітин епідермісу, і прискорює загоєння мікротравм, крім цього екстракт ялиці перешкоджає появі прищів;
 • екстракт ромашки надає заспокійливу дію і не дозволяє шкірі сохнути;
 • екстракти, отримані з звіробою, сосни та евкаліпта мають антисептичні властивості.

Крім зазначених добавок мило може містити ще велика кількість інших компонентів.

Користь мила з додаванням екстрактів рослин буде дійсно відчутною, якщо в процесі виробництва засоби використовуються всі компоненти мають натуральне походження.

Більшість різновидів твердого мила в своєму складі обов’язково містять такі компоненти:

 1. Солі суміші вищих жирних кислот, найчастіше такими кислотами є лауриновая, олеїнова, стеаринова і пальмітинова.
 2. Гліцерин.
 3. Суміш ароматизаторів або окремі їх види.
 4. Барвники.

Проводиться тверде мило в результаті процесу миловаріння, що представляє собою реакцію омилення масел і жирів за допомогою гідроксиду натрію.

Відмінною особливістю твердого мила є наявність лужної реакції. Така реакція обумовлена наявністю залишків лугу в складі миючого засобу.

Господарське мило на сучасному етапі розвитку косметології та технології виробництва засобів для догляду за тілом незаслужено забуте. Це мило має цілим комплексом корисних властивостей.

↑ зміст

Користь від застосування господарського мила

Господарське мило володіє високими очисними і дезінфікуючими якостями. За твердженням хірургів це мило настільки якісно очищає руки, що після проведення процедури можна в деяких випадках працювати, не надягаючи рукавичок. При цьому якщо навіть утворюються мікротравми, то шанси отримати зараження є зовсім мінімальними.

Використання господарської різновиди мила дозволяє зняти роздратування на шкірі після проведення процедури епіляції. Для цієї мети потрібно намилити оброблену ділянку шкіри потримати кілька хвилин намиленим і потім змити великою кількістю проточної води.

Цей вид кошти можна застосовувати для очищення і знезараження зубної щітки. Для цього буде потрібно намилити щетину щітки і після цього добре її промити змив залишки косметичного засобу.

Мило господарське можна використовувати як лікарський засіб при виникненні нежиті. Для цієї мети ніс слід промити водним розчином мила. Більший ефект при лікуванні нежиті дає хвойне мило. Воно виготовляється з використання екстракту хвої.

Нежить закінчується після проведення двох-трьох процедур.

Використання цього типу миючого засобу дозволяє позбутися від тріщин на п’ятах і натоптишів. Для цієї мети готуються спеціальні ванночки. А час прийому процедури дорівнює 15 хвилинам для кожної ноги.

В разі отримання удару господарське мило допоможе позбутися від набряклості і синця. Для цієї мети слід натерти місце отримання удару засобом гігієни.

Використання господарського мила при митті волосся запобіжить випадання останніх.

↑ зміст

Шкода від використання мила

Шкода кожному покрову може завдати часте використання твердих видів мила. Шкода мила для шкірного покриву виходить від залишків гідроксиду натрію, що залишаються після процесу миловаріння.

Луг, що входить до складу мила, провокує виникнення сухості шкірного покриву і його лущення. Цей процес здатний посилитися при використанні води з високим ступенем жорсткості.

Для зниження негативного впливу на шкірні покриви слід відмовитися від використання дешевого мила, що містить велику кількість залишкової лугу.

Мило при застосуванні для жирної шкіри не здатне заподіяти шкоди, але при наявності сухої шкіри від використання в гігієнічних цілях твердого мила рекомендується відмовитися.

Не слід застосовувати мило для очищення шкіри обличчя. Це пов’язано з тим, що на обличчі шкіра є дуже ніжною і тверде мило, маючи лужну реакцію, здатне легко порушити кислотно-лужний баланс шкірного покриву обличчя.

Винятком є натуральне хвойне мило, яке в своєму складі не містить штучних компонентів і тому не здатна зашкодити шкірний покрив особи.

Також для очищення обличчя можна застосовувати рідке хвойне мило, яке має щадний склад і тому вони не пошкодять шкірні покриви тіла.

для того щоб запобігти передозування при використанні мила на Флако ах з рідким милом встановлюється спеціальний дозатор.

Чим корисно мило хвойне, господарське і дігтярне для шкіри людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *