Чим шкідливий свинець для людини?

Існує думка про те, що свинець шкідливий для здоров’я. При цьому зовсім неважливо, чи то людина вдихає, ковтає або поглинає частинки свинцю будь-яким іншим шляхом, наслідки для здоров’я однакові. Однак організм поглинає більш високі рівні свинцю саме під час дихання. Тому, найбільш небезпечними є випадки, коли даний елемент присутній в повітрі в досить великих кількостях.

Потрапляючи в організм людини, метал дуже швидко поглинається і зберігається в кістках, крові і тканинах. Він не залишається там постійно, скоріше, він зберігається там як джерело постійного внутрішнього опромінення.

Відомо, що з віком, кістки демінералізуєтся, і внутрішні вплив металу може збільшуватися. Це відбувається в результаті великих викидів свинцю з кісткової тканини. Існує побоювання, що свинець досить швидко мобілізується з кістки у жінок, що піддаються менопаузі. Науково доведено, що після менопаузи у жінки виявляються більш високі рівні вмісту свинцю в крові, ніж раніше.

У зв’язку з цим, всі лікарі одноголосно рекомендують жінкам такого віку регулярно відвідувати ендокринолога, гінеколога, а також інших фахівців, можуть своєчасно виявити такі зміни в організмі і допомогти мінімізувати можливі ризики для здоров’я.

↑ зміст

Вплив свинцю на здоров’я

Отруєння свинцем може статися в разі, коли людина піддається дуже високих рівнів травлення металом, причому відбувається це протягом короткого періоду часу. Коли це станеться, людина може відчути:

 1. Біль в животі.
 2. Запор.
 3. Втома.
 4. Досить сильний головний біль.
 5. Підвищену дратівливість.
 6. Втрату апетиту.
 7. Втрату пам’яті;
 8. Біль або поколювання в руках і / або ногах.
 9. Слабкість.

Оскільки ці симптоми можуть виникати повільно або можуть бути викликані іншими речами, отруєння свинцем можна легко втратити. Вплив високого рівня елемента може викликати анемію, слабкість і пошкодження нирок і головного мозку. Дуже висока вплив призводить до смерті людини.

Метал, що потрапляє в організм, може перетинати плацентарний бар’єр, це означає те, що вагітні жінки, котрі піддаються впливу свинцю, також наражають на небезпеку свою майбутню дитину. Свинець може пошкодити нервову систему дитини, що розвивається. Було виявлено, що навіть низькорівневе вплив елемента при розвитку немовлят впливає на поведінку і інтелект.

Також отруєння металом може викликати викидень, мертвонародження і безпліддя. В останньому випадку проблема розвивається як у чоловіків, так і у жінок.

↑ зміст

Наслідки тривалого впливу свинцю на організм

Поразка організму у дітей відбувається рідше, ніж у дорослих.

Діти, як правило, демонструють ознаки сильної токсичності свинцю на більш низьких рівнях, ніж дорослі.

Отруєння свинцем відбулося у дітей, чий батько випадково приніс додому свинцевий пил на своєму одязі.

Неврологічні ефекти і розумова відсталість мали місце у дітей, якщо батьки піддавалися вплив свинцю на роботі.

Людина, що піддався тривалому впливу свинцю, зі часом може відчувати такі побічні ефекти, як:

 • біль в животі
 • зміна стільця, а проблеми з випорожненням кишечника;
 • пригнічений емоційний стан;
 • невралгічні
 • постійну забудькуватість;
 • підвищену дратівливість і багато іншого.

По суті, симптоми такі ж, як і ті, що відбуваються внаслідок короткого впливу металу на організм, тільки ось вони набагато могутніше і проявляються частіше. Припустимо, люди з тривалим впливом металу на організм також можуть піддаватися ризику виникнення високого кров’яного тиску, серцевих захворювань, хвороби нирок і зниження народжуваності.

Також науково доведено, що тривалий вплив даного елемента на організм людини, стає причиною розвитку злоякісного утворення. Причому пухлина може почати розвиватися в будь-якому органі і, відповідно, в будь-якій частині тіла. Тому, пацієнтам, регулярно переносить контакт з даними металом, важливо регулярно походити обстеження у онколога і стежити за загальним станом свого здоров’я.

Особливо, це стосується людей, які працюють на виробництвах, де є підвищений рівень даного металу.

↑ зміст

Як уберегтися від впливу свинцю?

Безумовно, вплив даного металу небезпечно для будь-якої людини. Причому організм страждає як від великих доз речовини, так і від маленьких. Те ж саме стосується і термінів контакту зі свинцем, якщо період короткий, але дози достатньо високі, відбувається швидке отруєння. А ось коли період дії тривалий, але при цьому, дози металу невеликі, починається хронічна інтоксикація.

Свинець — це метал, зустрічається в природному вигляді в земній корі, але людська діяльність — видобуток, спалювання викопного палива і виробництво — привела до того, що він став більш поширеним. Свинцеві труби, латунні сантехнічні світильники і мідні труби, спаяні свинцем, можуть виділяти частки речовини в водопровідну воду.

Його також іноді також можна знайти в:

 1. Ґрунту (коли частки речовини, що містяться у фарбі або бензині осідають в землю).
 2. Побутовий пилу (в цьому випадку частинки можуть утворитися з чіпів або будь-яких інших предметів в будинку, що містять даний метал).
 3. Елементи, знайдені на деякій кераміці, порцеляні, можуть вилуговувати в їжі, яка подається або зберігається в посуді, зробленої з цієї сировини.

Звичайно, будь-який свинцеве виріб може надати вагомий шкоди здоров’ю людини. Тому, бажано мінімізувати даний контакт. Особливо, якщо поруч є дітки або вагітні жінки.

Неважливо, чи то це тривала дія, або короткий період контакту, в результаті організм людини отримує досить сильний шкоди.

Чим шкідливий свинець для людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *