Екструдований полістирол шкідливий для здоров’я чи ні?

Монтаж утеплення будинку дозволяє в значній мірі знизити фінансові витрати на опалення приміщень. Особливою популярністю користується серед професійних будівельників пінополістирол.

В побуті цей матеріал найчастіше іменується пінопластом.

Висока популярність цього матеріалу змушує задуматися над питанням про те, чи шкідливий пінополістирол для людини, особливо при використанні його як утеплювач всередині приміщення.

для того щоб зрозуміти небезпечно для людей використовувати як утеплювач цей матеріал, і в чому полягає його шкода для організму людини, слід розібратися що він представляє собою і яка тих ологі виготовлення.

↑ зміст

Пінополістирол — його складу і технологія виробництва

Що таке пінопласт і з чого здійснюється його виробництво?

Пінополістирол є газонаповнений матеріал. Його виготовлення здійснюється шляхом парового нагріву спеціально підготовлених гранул полістиролу.

Полістирол попередньо піддають спеціальній обробці — його гранули заповнюються газом.

В залежності від призначення кінцевого продукту може застосовувати природний газ або вуглекислий.

Вуглекислий газ використовується при виробництві пожежостійкість матеріалу.

В процесі проведення нагріву газ починає заповнює гранули розширюється, що призводить до збільшення обсягу останніх. Обсяг гранул здатний збільшити в 15-30 разів.

Якщо процес не стримується, то після закінчення нагрівання виходить розсипчастий матеріал, застосовуваний для наповнення безкаркасних меблів і як насипний утеплювач при здійсненні будівельних робіт.

< p> при необхідності отримання твердого пінополістиролу, вспенивание проводиться у відповідній замкнутої формі.

у такий спосіб виготовляється пінополістирольні плити, що використовуються для обшивки стін при проведенні утеплення будівель.

при вспіненні пінопласту в закритій форм е виготовляються також різноманітні декоративні елементи. Коробки для упаковки різних побутових виробів тощо.

Цей теплоізоляційний матеріал має ряд переваг, основними серед яких є такі:

 • наявність високого ступеня теплоізоляції;
 • наявність тривалого терміну служби матеріалу;
 • низький коефіцієнт водопоглинання;
 • наявність низького коефіцієнта паропоглощенія;
 • висока ступінь біологічної стійкості;
 • відсутність привабливості для селища гризунів і різноманітних паразитів;
 • невелика маса готового утеплювача.

Ще однією істотною перевагою цього теплоізоляційного матеріалу є його низька вартість.

↑ зміст

Пінополістирол — шкідливий чи ні для здоров’я людей

Кожен власник будинку замислюється в процесі будівництва і перед тим як застосовувати для утеплення пінопласт над питанням про те, в чому шкода полістиролу і як убезпечити себе і свою сім’ю від шкідливого впливу, при цьому якісно утепливши приміщення.

Справа в тому, що практично будь-який матеріал для утеплення, отриманий синтетичним шляхом здатний виділяти в навколишнє середовище шкідливі для організму компоненти, абсолютно нешкідливими є тільки натуральні матеріали такі як, наприклад, мох.

При використанні пінополістиролу е струдірованного шкоду для організму людини полягає в його здатності під впливом негативних факторів навколишнього середовища виділяти в неї вільний стирол. Ця сполука є дуже токсичним для людини.

Виділення з матеріалу стиролу відбувається під впливом наступних негативних факторів:

 1. Вплив сонячного світла.
 2. Вплив озону.
 3. Вплив теплового випромінювання.
 4. Вплив іонізуючого випромінювання.
 5. Вплив механічного впливу.

Заради справедливості варто зауважити, що виділення вільного стиролу є мізерно малими і знаходяться в межах допустимих концентрацій. Дослідники однозначно не рекомендують тривалий час контактувати навіть з невеликими концентраціями цього з’єднання.

Шкода пінополістиролу від виділяється вільного стиролу проявляється на людях мають проблеми в роботі серцевого і судинної систем.

Полістирол шкоду здатний відчутний нанести жіночому організму.

Остаточний стирол, будучи сильно токсичною сполукою, добре розчиняється в повітрі й має негативний вплив на самопочуття людини. Одними з ознак впливу на людину цього з’єднання є:

 • поява тривалих головних болів;
 • роздратування сітківки ока;
 • поява запаморочення;
 • в деяких випадках можлива поява спазмів.

Додатково токсин здатний чинити негативний вплив на печінку, що може стати причиною розвитку гепатиту.

Все дослідження однозначно підтверджують, що полістирол шкідливий для організму людини.

Пінополістирол шкода максимальний може завдати, якщо його використовувати відразу після виготовлення.

в цей момент вміст стиролу в матеріалі є максимальним. Після того як матеріал відлежиться і визріє вплив токсину зводиться практично до нуля.

↑ зміст

Шкода пінополістиролу екструдованого для організму

Основою виробництва екструдованого пінополістиролу є використання спеціальних установок — екструдерів.

Це обладнання функціонує на основі використання принципу екструзії, що полягає в продавлюванні розігрітого вихідного матеріалу через вузькі щілини, в процесі виробництва формується утеплювач у вигляді плити.

Застосування пінополістиролу екструдованого шкоду для здоров’я може завдати істотної. Особливо шкода цього матеріалу проявляється при впливі на нього високої температури. Це пов’язано з тим, що з нього виділяються такі токсичні сполуки як:

 1. пари стиролу.
 2. Пари бензолу.
 3. Сажа.
 4. Двоокис вуглецю.
 5. Окис вуглецю або чадний газ.

Температура горіння основного компонента пінополістиролу — стиролу становить близько 1100 градусів Цельсія.

Для навколишнього середовища використання цього матеріалу в будівництві також завдає шкоди це пов’язано з тривалим терміном розкладання полістиролу, який становить понад сто років. За період інтенсивної експлуатації, що становить близько 20-25 років, матеріал піддається значному зношування, що призводить до значного збільшення шкідливого впливу на людей.

За період інтенсивної експлуатації полістирольна плита виділяє до 60% розклалася стиролу.

Вступник в навколишнє атмосферу стирол взаємодіє з киснем, що призводить до утворення таких високотоксичних сполук як формальдегід і бензальдегід.

Утворені токсини надають критичний вплив на організм вагітних жінок щин.

Застосування цього матеріалу для утеплення будинку зсередини є неприпустимим внаслідок наявності високої ймовірності виділення з нього токсичних з’єднань.

Пінополістирол рекомендується застосовувати для зовнішнього утеплення житлових будинків і промислових приміщень.

Піноплекс найкраще використовувати для утеплення цоколя будівлі, фундаменту і стін із зовнішнього боку. Можливе використання цього матеріалу в якості утеплювача під покрівельним матеріалом на даху в тому випадку якщо горищне приміщення в будинку є непридатним для проживання.

В житлових приміщеннях дозволяється застосовувати елементи декору виготовлені з пінополістиролу.

↑ зміст

Недоліки пеноплекса при використанні його як утеплювач

Для матеріалів, що застосовуються в якості утеплювачів, однією з основних характеристик є ступінь паропроникності, утеплювач повинен дихати. Полістирол в будь-якій формі не може похвалитися такою здатністю. Застосування цього будматеріалу призводить до виникнення порушень в процесах газообміну.

Порушення газообміну сприяє появі в приміщенні місць, в яких спостерігається скупчення вологи. Найчастіше такі місця з’являються там, де порушена або відсутня хороша вентиляція.

Поява високого ступеня вологості призводить до виникнення грибкового зараження поверхонь, в таких місцях починає бурхливо розвиватися цвіль.

В приміщенні, що має плісняве зараження поверхонь, виявляється велика кількість грибкових спор.

Проникнення грибкових спор в організм людини може спровокувати розвиток деяких легеневих захворювань і порушень в роботі інших систем.

Такими захворюваннями і порушеннями мо гут бути:

 • астма та інші недуги системи дихання;
 • порушення в роботі травної системи;
 • напади сильного тривалої головного болю схожою з мігренню;
 • можлива поява внутрішніх кровотеч;
 • порушення в роботі більшості внутрішніх органів.

Особливо вразливими є дитячі організми і організми жінок, які перебувають у стані виношування дитини. Дитячий організм є незміцнілим, а для вагітної жінки спори грибка небезпечні тим, що здатні впливати не тільки на організм майбутньої матері, але і на плід, що розвивається дитини.

Ще одним недоліком пеноплекса є високий ступінь горючості матеріалу. Вогонь під час пожежі є сам по собі небезпечним, а на додаток до цього при горінні пінопласту виділяються сполуки здатні викликати не тільки отруєння людського організму, але і спровокувати розвиток ракових захворювань.

Всі зазначені недоліки такого матеріалу як пінополістирол вказують на те, що його краще не застосовувати при проведенні робіт усередині приміщення спрямованих на утеплення. Оптимальним варіантом застосування пеноплекса є використання матеріалу для зовнішнього утеплення будівель і споруд.

Екструдований полістирол шкідливий для здоров’я чи ні?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *