Лаурилсульфат натрію: шкода і користь для здоров’я

Лаурилсульфат (SLS) є поверхнево-активною речовиною, його часто використовують для виготовлення чистячих, миючих, косметичних засобів. Крім корисних властивостей, наприклад, поліпшення характеристик продукту і підвищення піноутворення, лаурилсульфат натрію негативно позначається на здоров’ї людини, шкідливий по відношенню до інших живих істот.

Речовина здатна відривати з поверхні різні забруднення, в тому числі і жир, пов’язуючи їх з водою. Завдяки знежирення забруднення легко видаляється з зубів, шкірних покривів, волосся і слизових оболонок людини.

При змішуванні з рідиною утворюється стійка піна, чим більше лаурилсульфату, тим вищий ефект. Дана властивість особливо цінують для виготовлення шампуню, гелю для душу. Речовина використовують також для максимального збереження корисних якостей засобів протягом усього терміну придатності.

Лаурилсульфат несе загрозу, якщо його концентрація в косметичному засобі більше 2 відсотків, при попаданні в травний тракт, а також тривалому контакті з волоссям, шкірними покривами.

↑ зміст

Чим шкідливий лаурилсульфат для волосся

Шкода і користь лаурилсульфата безпосередньо залежить від його кількості, наявності додаткових компонентів, що пом’якшують дію лаурилсульфата. З цієї причини алергікам рекомендовано вибирати продукти з мінімальною кількістю активної речовини.

Експерти запевняють, що тривале застосування продуктів з лаурилсульфатом шкідливо, оскільки речовина накопичується в епідермісі, чим порушується природний процес формування захисного бар’єру.

< p> Наслідками можуть бути:

 1. розвиток сухості;
 2. лущення шкіри;
 3. випадання волосся, їх ламкість;
 4. дерматит, алергія.

Проте, SLS має певні плюси, мова йде про дешевизну, відмінних миючих властивості, швидкому змиванні з волосся. Наявність поверхнево-активних речовин дає можливість косметичним засобам краще справлятися зі своїм завданням. При правильному підборі продукту в рази збільшується проникність рогового шару, в іншому випадку активні компоненти залишалися б на поверхні шкірних покривів.

Для зниження негативного впливу лаурилсульфата натрію виробники додають м’які миючі компоненти, що зменшують концентрацію речовини. Перед покупкою косметичних засобів рекомендовано визначити стан своєї шкіри, підбирати косметику в залежності від потреб організму і стану покривів. Може знадобитися допомога косметолога, дерматолога.

Навіть при численних позитивних відгуках потрібно пройти тест на ймовірні алергічні реакції організму, якісний косметичний продукт:

 • для однієї людини може бути незамінним;
 • для іншого шкідливим і небезпечним;
 • третій зовсім не відчує ефекту.

Коли людина миє голову засобами з лаурилсульфатом, вода і речовина як би вклинюються між волоссям і частинками бруду, при легкому механічному впливі забруднення легко відриваються від поверхні. Жир утворюється в маленькі краплі, які оточені шаром ПАР.

Чим шкідливий лаурилсульфат натрію? Речовина починає взаємодіяти з кератином, ніж згубно позначається на структурі волосся: білки розгортаються, набухають, з часом волоски стають менш міцними.

Разом з брудом миття забирає і цінні речовини, в результаті шевелюра тьмяніє, стає неслухняною, волосся втрачають силу, легко електризуються. Найчастіше проблеми схильні локони після хімічної завивки або використання перекису водню.

Регулярне застосування шампуню з лаурилсульфатом провокує розвитку неприємних симптомів:

 1. лупа;
 2. свербіж;
 3. ш

Частинки жиру на волоссі не можна назвати просто брудом, вони є природним антистатиком, відштовхують воду, додають еластичність, дають незначний антибактеріальний ефект.

↑ зміст

Що ж вибрати для миття волосся?

Як видно, застосування в косметиці лаурилсульфата заподіює шкоду волоссю і організму в цілому, з цієї причини необхідно намагатися вибирати альтернативні способи догляду за своєю зачіскою.

Наприклад, добре для волосся підходить звичайне мило, в ньому є солі жирних кислот, які не подразнюють шкіру голови. Відмивати бруд вони можуть досить добре, але, природно, не наскільки, як синтетичні пави.

Косметологи радять вибирати високоякісні шампуні, в них лаурилсульфат замінюють особливими поверхнево-активними речовинами, які не дратівливими шкіру голови:

 • силікони;
 • ефір карбоксилати;
 • сульфосукцинат;
 • бетаїн.

Дорогі шампуні замість лаурилсульфата мають в складі бджолиний віск, емульгатори, напівсинтетичні і синтетичні полімери.

Вони відмінно поєднуються з шкірних покривів, не провокують погіршення стану волосся, які не привертають до появи лупи.

↑ зміст

Шкода в зубній пасті, засобах гігієни

Найбільш небезпечна комбінація — це лаурилсульфат натрію і діоксид титану, такий мікс нерідко можна зустріти в зубних пастах. Згубний вплив наночастинок діоксиду титану вже доведено багато разів, речовина стає причиною розвитку ракових клітин, генетичних мутацій. Через відмінних очищувальних здібностей SLS викликає надмірну проникність клітин.

Ймовірний шкоду від застосування зубної пасти з лаурилсульфатом полягає в розвитку стоматиту, висушуванні слизових оболонок порожнини та, истончении зубної емалі, підвищення чутливості ясен. Крім цього, має місце розвиток дрібних виразок, збільшення розмірів наявних уражень шкіри.

Медики називають головні протипоказання до застосування зубних паст з SLS, до них відносять: наявність травм слизової оболонки ясен, рота, ранки, кровоточивість, патології органів травного тракту.

Оскільки очищення шкіри пов’язано зі збільшенням проникності тканин, під впливом лаурилсульфата спостерігається розбухання верхнього шару шкіри, тим самим:

 • поліпшується кінцевий результат;
 • прискорюється процес очищення шкіри;
 • процедура стає більш приємною.

Тривалість контакту мильного розчину з шкірних покривів коротка, будь-якого негативного впливу не відбувається. Отже, навіть добре піниться гель для душу або мило з великою кількістю лаурилсульфата в складі не завдають згубної дії, але тільки за умови ретельного змивання великою кількістю проточної води.

А ось часте застосування піни шкодить здоров’ю, сеанс прийняття ванни не повинен бути більше 15 хвилин. Так само лауретсульфат не підходить для засобів інтимної гігієни, оскільки вони тісно контактують зі слизовими оболонками. Речовина провокує висушування слизової, швидко відкриваються шляхи для патогенних мікроорганізмів.

Якщо в складі продукту багато лаурилсульфата, тривалий контакт зі шкірою пошкоджує захисний шар шкіри, провокує роздратування, зневоднення, уповільнення регенераційних процесів. Гігієнічні засоби з ПАВом заборонені при таких проблемах зі шкірою:

 1. дерматит;
 2. ушкодження покривів;
 3. схильність до алергічних реакцій.

Речовина лаурилсульфат може бути присутнім в доглядає косметиці для обличчя, компонент шкідливий для шкіри, але в цей самий час істотно покращує споживчі показники продукції. У складі такої косметики допустима концентрація SLS — максимум 1 відсоток.

Вірогідними побічними реакціями стануть: дерматит, зниження захисної функції, комедони, сухість шкіри. Використання подібної косметики для шкіри навколо очей може провокувати передчасне старіння, активне поглинання шкідливих речовин.

Косметологи категорично забороняють застосовувати косметику з лаурилсульфатом при сухості шкіри, вугрової хвороби, висипаннях і атопічний дерматит.

необхідно знати, що цілком можна убезпечити себе і своїх рідних від шкідливого впливу лаурилсульфата. Для цього важливо навчитися вибирати косметичні та гігієнічні засоби без даного компонента або з мізерним його змістом. При цьому умови можна розраховувати на щадне вплив на шкіру, а також організм в цілому.

Лаурилсульфат натрію: шкода і користь для здоров’я

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *