Перекис водню: користь і шкода при прийомі всередину

Перекис водню — це безбарвна рідина з характерним металевим присмаком, вона застосовується для дезінфекції пошкоджень і ран від патогенних мікроорганізмів. Перекис легко розчиняється у воді, спирті, ефірах, та й сама може бути хорошим розчинником.

Речовина має ряд корисних властивостей, але може надавати і негативний вплив на організм. Грань між шкодою і користю досить тонка, залежить від дозування. При нерозумному застосуванні лікувального ефекту не наступає, страждають клітини і тканини організму.

Пероксид є прекрасним розчином медичного призначення, може застосовуватися місцево і зовнішньо. Для лікування використовується за цільовим призначенням і в народній медицині в якості альтернативи деяких препаратів.

↑ зміст

Застосування в медичних цілях

Захворювання серця, кровоносних судин, виражені порушенням кровообігу, патологіями вен і артерій, лікують перекисом водню. Рідина допомагає боротися з тривалим запаленням в бронхах, які перетікають в хроніку.

Розчин підходить для нормалізації скорочення альвеол, благотворно позначається на надходженні кисню в кровотік, призводить до норми виведення з організму вуглекислого газу. Якщо не усувати подібні збої, відбувається розвиток дихальної недостатності, емфізема легенів.

Так само користь пероксиду проявляється при підвищеній чутливості до алергенів, що характеризується хворобливою симптоматикою, надмірною реакцією на різні речовини, онкологічними захворюваннями крові, застудою і патологіями ротової порожнини. Крім цього, засіб стане провідником, воно дозволяє збагатити організм цінних атомарним киснем.

Застосування пероксиду може бути зовнішнім і внутрішнім, найбільш поширений метод — зовнішній. Завдяки рідини можна проводити лікування пошкоджень шкірних покривів, викликаних:

 1. зовнішнім впливом;
 2. порушенням цілісності тканини;
 3. опіками.

Сюди відносять порізи, тріщини, подряпини, рани. Завдяки обробці ушкоджень виробляють знезараження, попередження розвитку інфекційного процесу.

Засіб вбиває і змиває з ураженої ділянки епідермісу мікроскопічні частинки, інші сторонні компоненти, які утворюються в результаті контакту з іншими предметами. Речовина високоефективно бореться з патогенними мікроорганізмами, характерною рисою яких є запальний і гнійний процес тканин.

Гній виділяється з порожнини організму або тканин, стає наслідком запалення, може бути причиною зараження цілісних частинок, деструкції значного ділянки тканин. Перекис водню в даному випадку очищає заражений епітелій, пригнічує причини проблеми.

Обробка ураженої ділянки дає хімічну реакцію, в результаті перекис розщеплюється, перетворюється в атомарний кисень. Цей потужний окислювач згубно позначається на мікроби.

Для організму препарат стає ідеальним помічником, воно знищує негативні процеси, сприяє швидшому загоєнню епідермісу. Таким чином, зовнішнє застосування пергідролю — найбільш безпечне, не може ставати причиною ускладнень.

Існує і альтернативний спосіб застосування рідини, він так само позитивно позначається на роботі організму людини. Перекис водню відрізняється властивостями:

 • насичує клітини киснем;
 • попереджає виникнення ракових новоутворень;
 • стає профілактикою інфекційних процесів.

Коли говорять про альтернативний спосіб застосування, це означає, що пацієнтові необхідно пити перекис, такий метод лікування докладно описаний професором Неумивакіна.

Також лікувальна рідина застосовується для компресів, сумішей, крапель, буде хорошим засобом для знеболювання і знезараження.

↑ зміст

Застосування в косметології

Дуже часто перекис водню застосовують в косметології, оскільки речовина допомагає отримати позитивний результат при лікуванні Углєв хвороби, шкірних висипань, симптоматика яких викликана запаленням сальних залоз. Розчин дієво бореться з інфекцією, попереджає посилення проблеми і розвиток акне.

Розчином пергидроля показано протирати шкіру обличчя, якщо регулярно обробляти покриви, вдається усунути сальний блиск, підсушити шкіру, прибрати забруднення в порах, придбати рівний і здоровий колір особи.

Однак не можна забувати, що застосування засобу обов’язково має бути помірним, надлишок перекису викличе незворотні процеси в шкірі. Причина проста — організм отримує сильний стрес, активізує процес виділення поту, що необхідно для підтримки стану шкіри на прийнятному рівні.

↑ зміст

Метод Неумивакіна (прийом всередину)

Нерідко можна зустріти захоплені відгуки застосування пергидроля всередину, є методики, які розкривають цінні якості продукту. Такі способи використання сприяють попередженню ряду неприємних захворювань.

Найбільш відомий спосіб лікування — вживання перекису водню в лікувальних цілях з розробки професора Неумивакіна. Його суть полягає в поступовому, планомірному прийомі речовини усередину.

Багаторічні наукові дослідження та практичне застосування показують, що прийом перекису всередину абсолютно безпечний для здоров’я людини. Розчин допомагає боротися з мікробами, вірусами, білі кров’яні клітини, зернисті лейкоцити виробляють окислювач.

Хімічна речовина:

 1. сприяє відновленню адекватної роботи обмінних процесів;
 2. стає ініціатором поліпшення опірності організму;
 3. рідина стимулює нормальний стан кожної клітини;
 4. працює як профілактичний засіб проти ряду захворювань.

Як застосовувати? Для лікування досить взяти краплю 3% перекису, розбавити в 50 мл очищеної води, приймати 3 рази на добу. Потрібно щодня поступово збільшувати кількість крапель пергідролю, через тиждень розводять вже 10 крапель засобу. Корисні властивості перекису водню виявляються вже в перші дні курсу лікування.

Оптимально вживати суміш за 30 хвилин до їжі, коли людина приймає по 10 крапель, лікування припиняють на 3 дні, після курс відновлюють.

< p> Поєднувати прийом всередину і перерви дозволяється до 5 разів поспіль.

↑ зміст

Перша допомога в разі отруєння перекисом

При прийомі перекису в необмеженій кількості людям може загрожувати небезпека, газова емболія стає причиною смерті. Для надання першої медичної допомоги людині дають залпом випити відразу літр чистої води, після цього потрібно викликати блювотний напад, натиснувши на корінь язика. Процедура допомагає очистити шлунок, позбутися від основної маси перекису.

Тим часом необхідно знайти в аптечці сорбенти, це може бути Атоксіл, звичайний активоване вугілля, ентеросгель або полісорб. Постраждалі п’ють препарат, обов’язково дотримуючись рекомендованого дозування. П’ють сорбенти кілька разів протягом дня.

Наступні дії виконує лікар швидкої допомоги, він проводить госпіталізацію пацієнта в реанімаційне або токсикологічне відділення стаціонару. Прогноз на майбутнє, тривалість лікування і його обсяг визначаються тяжкістю стану, кількістю спожитої перекису водню, ступенем ураження організму, концентрацією речовини.

Лікування перекисом водню користь і шкода описані вище стане хорошою можливістю позбутися від неприємних захворювань без застосування серйозних медикаментів. Перекис — це хороший розчин для місцевого застосування, його використовують для:

 • очищення ран від пилу, бруду і гною;
 • усунення локального запального процесу;
 • купірування капілярної кровотечі.

Офіційна медицина забороняє приймати засіб всередину, вважається, що такий спосіб використання приносить шкоду, після чого настає отруєння організму. Чи не рекомендовано займатися самолікуванням, покладатися на поради сумнівних лікарів. Надлишок пергидроля може давати неприємні симптоми, посилювати стан людини.

Перекис водню: користь і шкода при прийомі всередину

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *