Шкідлива зубна паста з фтором?

Так як зуби людини мають складну будову, вони схильні до різноманітних хвороб, їх здоров’я і краса залежать від багатьох факторів. Хоча зуби схильні до небезпеки з усіх боків, але при дбайливому догляді за ротовою порожниною, їх можна зберегти до самої старості.

Справа в тому, що велика частка захворювань зубів обумовлена тим, що відбувається руйнування зовнішньої захисту зуба — емалі .

Уважному до гігієни ротової порожнини людині, як правило, немає потреби відвідувати стоматолога. Предмет турботи при догляді за станом зубів — емаль є найтвердішою тканиною в організмі людини. Неорганічні речовини в її складі захищають зуб від стирання і механічних пошкоджень. Але з часом ця оболонка зношується, а процес зносу може прискорюватися і посилюватися з кількох причин.

Основними такими причинами можуть бути наступні:

 1. Спадковість.
 2. Загальний стан організму, хвороби.
 3. Жорстка зубна щітка.
 4. Велика кількість в раціоні кислих продуктів, оцту, цитрусових і т. Д.
 5. Брак фторсодержащих з’єднань.

Хімічний елемент фтор, в чистому вигляді є отруйним, в складі деяких з’єднань слугує для зміцнення міцності емалі. Недолік цих сполук в організмі людини викликає передчасний знос тканини. Зубна емаль не відновлюється. Зростання на зовнішній стороні зубів не відбувається, але фтористі з’єднання, як і з’єднання кальцію, можуть заповнювати втрати. Сполуки фтору є широко поширеними в природі. Він присутній у воді і в багатьох продуктах харчування. Фтором багаті морські та молочні продукти, бобові та зелень.

Первісний вигляд зубах можна повернути, але виправити деякі недоліки і пошкодження можна. Сучасні технології сприяють цьому. Для відновлення зубної емалі призначені деякі стоматологічні процедури і зубні пасти.

↑ зміст

Клінічне відновлення емалі

Стоншування емалі виліковне і найкраще цю процедуру довірити професіоналу. У сучасній стоматології немає безвихідних ситуацій, і ця проблема може бути вирішена декількома способами:

 • фторированием;
 • ремінералізацією;
 • установкою вінірів;
 • імплантацією зубної емалі.

Клінічне фторування виконується за простим принципом. Проводять тимчасове покриття зубів спеціальним розчином, насичує емаль іонами фтору. Процедура виконується кілька разів.

Розрізняють просте і глибоке фторування. Друге включає кілька етапів із застосуванням різних препаратів.

Реминерализация — є процесом, при якому застосовуються крім фтористих з’єднань, комплекси збагачені кальцієм і фосфатами. Збагачення іонами відбувається під впливом електрофорезу або простого нанесення мінерального розчину. Таке лікування сприяє всебічному загоєнню і є більш корисним, ніж звичайне фторування.

Вініри — це порцелянові пластинки, що встановлюються на передню частину зуба. Природний шар емалі віддаляється, а на його місце кріпиться штучний шар потрібної форми і бездоганного кольору. Раз на кілька років вініри змінюються. Цей спосіб захисту застосовується при неправильній формі зубів, ськолах і деякі інші проблеми.

Тонкий захисний шар може бути просто потовщений після закріплення на його поверхні спеціальної пластини.

Емалевий імплантат з’єднується з поверхнею зуба на молекулярному рівні. Такий спосіб закріплення дозволяє заповнювати тріщини, надає зубам бажану форму і білизну.

Процедура не має протипоказань і не є шкідливою. Використовується для усунення флюорозу.

↑ зміст

Початкове відновлення емалі

Фтор для зубів може бути введений в структуру зубів штучно в процесі фторування або домашнього використання зубної пасти.

Хімічний елемент не завжди був доступний людям.

Лише в кінці 19 століття вдалося виділити його з інших з’єднань і отримати в чистому вигляді. До цього всі досліди закінчувалися невдачами або нещасними випадками. Вибухонебезпечний елемент приносив лише руйнацію, саме так перекладається з грецької мови його назва.

З тих пір, як вчені почали використовувати фтор в зубній пасті, користь і шкода кошти стали нероздільними.

Переваги переважили можливі ризики, і фторированная зубна паста поширилася повсюдно.

З початком використання елемента в зубних пастах в світі різко знизилася захворюваність карієсом. Фтор перешкоджає розвитку карієсу на поверхні емалі і відновлює пошкоджені ділянки тканини.

Тому щоденне чищення зубів є профілактикою і навіть лікуванням ранній стадії карієсу, коли емаль тільки починає руйнуватися.

Діючі речовини в складі пасти для чищення зубів можуть бути наступними:

 • монофторфосфат натрію (sodium monofluorophosphate);
 • натрій фторид (sodium fluoride);
 • амінофторид (olaflur);
 • фторид кальцію (calcium fluoride);

Всі вони по-своєму зміцнюють емаль і містять атоми фтору в своєму складі. Великий вибір зубних паст з вмістом фтористих сполук призводить до того, що часто покупці губляться при виборі зубної пасти. Особливо це завдання ускладнюється тим, що в англійській мові (зазвичай, склад пишуть на ньому) він пишеться як fluorine.

Зубна паста з фтором може бути легко визначена за складом, в окремий список виносяться фторвмісні з’єднання з процентним зазначенням фтору в них.

Для чого вказується кількість цих речовин? Справа в наступному: не можна категорично заявляти, що фтор в зубній пасті несе тільки користь чи шкода. Дія фтору на людину визначається його кількістю в організмі. Він незамінний для життєдіяльності людини і тварин. В надлишку цей елемент дає зворотний ефект.

↑ зміст

Роль фтору, його нестача

Функції фтору в людському організмі різноманітні, в основному він служить для забезпечення нормального мінерального обміну — засвоєння заліза, виведення солей важких металів.

Рівень фторидів впливає на стан не тільки зубів, а й всієї кісткової тканини, також волосся і нігтів. Нормальний розвиток скелета, зрощення кісток при переломах забезпечується достатньою кількістю в організмі з’єднань кальцію і фтору.

Без наявності кальцію і фтору неможливо нормальний перебіг процесів кровотворення і робота імунної системи. Фтор знижує ризик появи карієсу, зубного каменю і захищає зуби від нальоту. Таким чином, фториди є дуже важливими для організму сполуками.

Наслідки нестачі фторидів можуть бути наступними:

 • розвивається карієс;
 • підвищується ризик появи остеопорозу;
 • у кісток з’являється підвищений ризик виникнення переломів;
 • починається процес випадіння волосся;
 • з’являється підвищена ламкість нігтів;
 • можлива поява анемії.

Тому надзвичайно небезпечний брак елемента в тілі людини. Така ситуація зустрічається рідко через двох причин.

По-перше, добова потреба людей у фторідних речовинах досить мала для щоденного покриття.

По-друге, фтористі з’єднання мають широке поширення в їжі і воді. У місцях з бідної фторидами водою проводиться її штучне насичення. Але такі місця зустрічаються не часто: більшість регіонів планети не знають, що таке фторування води.

До речі, з неї сполуки виділяються організмом найкраще: до 70% фтору потрапляє в кров.

↑ зміст

Шкода фтору при його надлишку

Чи шкідливий фтор в зубній пасті, визначається навколишнім середовищем і раціоном людини. Якщо організм отримує достатню дозу фтору, то додаткове джерело стає зайвим і сприяє виникненню порушень.

Такими порушеннями є:

 • флюороз;
 • алергія;
 • серцева недостатність;
 • гіпертонія.

Флюороз характеризується появою коричневих плям на поверхні зубів. Емаль в області утворюються плям руйнується і може пропускати хвороботворні бактерії.

Ось чому покупцеві надається інформація про фторсодержащих речовинах. Розрахувавши зразкову споживання цього елементу в добу, можна визначити, корисний чи шкідливий такий догляд за зубами. Це складно, але можливо. Нормальна добова доза фтору — від 0,5 до 5 мг.

За стандартом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у водопровідній воді повинно бути не більше 1 мг на літр. Дізнатися актуальну інформацію можна в міській санстанції.

Середня кількість зубної пасти на щітці — 1 м Знаючи процентне відношення фторідних речовин (вказано в складі) можна розрахувати кількість фтору, споживаного при чищенні зубів. Частка фторидів може вказуватися на упаковці не у відсотках, а в ppm. Не варто лякатися такого позначення, ppm — це мільйонна частка речовини, тобто 1 ppm дорівнює 0,0001%, а тисячі ppm — 0,1%.

В нормальних екологічних умовах ризик інтоксикації низький і не може викликати занепокоєнь.

По-справжньому шкода фтору в зубній пасті розкривається при користуванні дітьми. Маленька дитина може ковтати зубну пасту, не турбуючись про наслідки. Регулярне використання не за призначенням може призвести до інтоксикації і всіх вищеописаних хвороб. Тому багато продуктів забороняють до використання дітям до 7 років. Для немовлят і маленьких дітей компанії надають окремі, нешкідливі засоби.

На практиці, рідкісний покупець поглиблюється до складу зубних паст, розраховує питому вагу фториду натрію в зубній пасті і т. Д. Найчастіше питання здоров’я зубів довіряють фахівцям .

Професіонала позбавить користувача від зайвих турбот, також він напевно знає, фторують чи воду в місті. Залежно від умов лікарі пропонують різні способи відновлення емалі.

Шкідлива зубна паста з фтором?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *