Шкідливий Доместос для здоров’я?

Сучасна господиня не уявляє собі процес прибирання без використання засобів битхіміі. Виготовлювачами на ринку представлений широкий асортимент цього виду продукції.

У більшості засобів битхіміі, що застосовуються для очищення підлог і проведення дезінфекції міститься хлор. Одним з найбільш популярних битсредств є Доместос. Це засіб в своєму складі містить хлор у великій концентрації. Широке поширення і популярність цього засобу змушує задуматися над питанням про те, чи шкідливий Доместос для організму.

Цей хімкомпонент здатний при неправильному поводженні із засобом стати причиною хімпораженія людини.

Хлор вважається найнебезпечнішим з’єднанням для живого організму, а при частому контакті з цим компонентом, він здатний спровокувати настання летального результату.

Хлорсодержащие побутові засоби здатні чинити негативний вплив на роботу серцево-судинної системи. Використання таких складів може спровокувати більш розвинутою в організмі людини серцево-легеневої недостатності, особливо високою є ймовірність розвитку таких порушень, якщо у людини вже є проблеми в роботі серця.

Засіб Доместос здатне спровокувати такі проблеми тільки у високій концентрації, а своєчасна допомога може запобігти негативному впливу на організм.

↑ зміст

Ознаки отруєння побутовим засобом Доместос

При роботі із засобами битхіміі слід дотримуватися обережності, це потрібно для того щоб не допустити отруєння випарами компонентів очищувального битсредства.

Доместос не є винятком, так як в його складі міститься хлор.

При виникненні токсичного ураження у людини з’являється ряд характерних ознак.

Основними симптомами токсичної дії Доместосу є наступні:

 1. Почервоніння і сухість шкіри.
 2. Поява на шкірних покривах синців і гематом.
 3. Сильне почуття сверблячки на шкірі.
 4. Пошкодження нігтьових пластинок.

В першу чергу при зіткненні з хлорвмісних складом страждає шкірний покрив організму. Поразка шкіри проявляється у вигляді:

 • почервоніння поверхні;
 • свербежу;
 • відмирання поверхневих клітин шкірного покриву.

Додатково можлива поява таких ознак отруєння, як неспецифічні вугри, порожнину яких заповнена гнійним вмістом. Гнійний вміст вугрів може містити в своєму складі домішки крові.

При пошкодженні організму парами хлору на поверхні шкірного покриву формуються синці без видимих на те причин.

Нігті людини при отруєнні починають розшаровуватися і ламатися , спостерігається формування під нігтьовими пластинами синців. Нігтьові пластинки набувають виражений білий колір, і з’являється шорсткість на поверхні нігтів.

Крім зазначених ознак у людини, яка отримала отруєння хлором в процесі використання Доместосу, з’являються:

 1. Почуття нудоти і позиви до блювоти.
 2. Сильний головний біль.
 3. Запаморочення.
 4. Сплутаність свідомості.
 5. Труднощі в здійсненні дихальних актів.
 6. Гарячкові явища.

При виникненні сильного отруєння людина піддався впливу парів хлору може втратити свідомість, а в подальшому можливе настання летального результату в результаті виникнення задухи.

↑ зміст

Шкода від Доместосу організму

Доместос шкодить органам дихальної системи людини.

Випари кошти битхіміі, проникаючи в дихальну систему, призводять до подразнення слизової. При тяжкому отруєнні парами у потерпілого посилюється процес сльозовиділення, а з носа може виділятися слиз з кров’яної домішкою.

При виникненні сильного отруєння потрібна швидка госпіталізація потерпілого.

Позбутися від початкових неприємних симптомів допомагає проведення звичайного провітрювання приміщення або проведення вологого прибирання. Хлор має високий ступінь розчинності в воді.

Людям, які працюють з цим побутовим засобом, слід убезпечити себе, щоб запобігти можливому отруєння організму.

Проникнення парів Доместосу в організм здатне спровокувати появу у людини деяких захворювань органів дихання.

При впливі парів Доместосу на організм можливо:

 • загострення хронічного фарингіту;
 • розвиток бронхіту;
 • виникнення тонзиліту.

Для людини, що працює з Доместосом, при виявленні перших симптомів токсичного впливу на організм, лікарі-токсикологи рекомендують залишать приміщення, вийти на повітря.

Крім цього слід викликати лікаря і провести нейтралізацію шкідливого впливу парів кошти на організм.

↑ зміст

Надання першої допомоги при отруєнні

При виявленні ознак отруєння Доместосом потрібно промити очі слабким розчином харчової соди. Для пом’якшення шкірних покривів рекомендується нанести на руки пом’якшувальну косметичний засіб.

Приміщення, яке обробляється засобом, потрібно добре провітрити.

2% розчин харчової соди дозволяє зняти сухість і печіння, що виникають при отруєнні в очах. Для полегшення негативного впливу хлору на очі, можна зробити пов’язку, просочену содовим розчином.

Нейтралізації негативного впливу на органи зору може допомогти застосування крапель для очей Декаін.

Для зниження негативного впливу парів Доместосу на організм, можна надіти на обличчя марлеву пов’язку.

В разі наявності яскраво виражених ознак отруєння у хворого спостерігається:

 • порушення дихання;
 • здуття венозних судин на обличчі;
 • втрата свідомості;
 • виникнення непритомного стану.

При виникненні одного із зазначених ознак слід негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Хлор, що міститься в Доместос, може спровокувати розвиток на шкірних покривах:

 1. Екземи.
 2. дерматиту.
 3. Псоріазу

Особливо сильно при роботі із засобами побутової хімії страждає шкіра рук. Вона є ніжною і позбавленою захисного шару. Для запобігання негативного впливу в процесі роботи рекомендується використовувати засоби індивідуального захисту у вигляді гумових рукавичок.

Хлор здатний осідати на одязі, тому при появі ознак отруєння потрібно потерпілому швидко переодягнутися, щоб запобігти додатковий негативний вплив на людину.

Постраждалого в результаті отруєння парами Доместосу поміщають на свіжому повітрі, бажано в цей момент його покласти.

↑ зміст

Методи профілактики отруєння

Доместос є засобом побутової хімії здатним викликати сильне отруєння, пошкодження шкірних покривів, пошкодження органів дихальної системи та органів зору.

Для запобігання негативного впливу на організм потрібно дотримуватися запобіжних заходів і використовувати засоби індивідуального захисту.

< p> відповідно до технікою безпеки потрібно використовувати захисні рукавички, дотримуватися рекомендовані дозування засобу і не застосовувати засіб для миття посуду.

Хлор широко застосовується для знезараження водо водної води. Такий спосіб дезінфекції робить негативний вплив на нирки і легені організму, тому не рекомендується додатково посилювати положення застосуванням Доместосу і йому подібних засобів для чищення посуду.

Використання захисних гумових рукавичок при роботі із засобами домашньої хімії дозволить уберегти шкірні покриви від ушкодження.

Збільшення дозування при проведенні робіт призводить до того, що збільшується кількість парів кошти в приміщенні, це призводить до посилення негативного впливу кошти на органи дихання.

Для запобігання отруєння дитячого організму батькам слід зберігати токсичні засоби в недоступному для дітей місці. Якщо в родині є маленька дитина, то бажано хлорвмісних продукцію замінити на менш агресивну.

Шкідливий Доместос для здоров’я?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *