Шкідливий гліцерин в електронних сигаретах?

Зміст статті:

Багато продуктів містять ряд різноманітних смако-ароматичних компонентів, безпеку яких викликає чимало дискусій. Рідина без кольору і запаху має солодкуватий присмак, часто застосовується в харчовій промисловості, її маркування — Е422.

Харчова добавка офіційно дозволена в ряді держав, її добувають шляхом гідролізу жирів рослинного і тваринного походження. Вперше речовина синтезували ще в 18 столітті, тривалий час йому не могли знайти застосування. В результаті його стали використовувати в хімічній промисловості та фармакології, для виробництва паперу та вибухових речовин.

За властивостями гліцерин схожий з пропіленгліколь, рідким речовина стає при температурі від 17 градусів. У наш час гліцерин стали додавати в косметику, продукти харчування, алкогольні та безалкогольні напої. Дивно, що модні нині електронні сигарети також не стали винятком, ароматична основа має як нікотин, так і гліцерин.

↑ зміст

Властивості гліцерину

Гліцерин можна зустріти під маркуванням Е 422, з точки зору хімії він є триатомним спиртом, добре змішується з водою, здатний розчиняти чимало сполук. Речовина широко використовується в харчовій промисловості для надання продуктам необхідної густоти, в косметології для виготовлення засобів гігієни.

Основна особливість гліцерину полягає в гігроскопічності, здатності легко поглинати воду. Добавка здатна вбирати обсяг води, рівний 40% від своєї маси.

Гліцерин не токсичні, це властивість дозволяє застосовувати його в побуті для очищення пластикових, скляних поверхонь. Речовина усуває дрібні подряпини з екранів мобільних телефонів, комп’ютерів, дзеркал.

Завдяки пластичності і гігроскопічності виробляють високоякісне мило, знезаражувальні властивості допомагають застосовувати гліцерин для виготовлення:

 1. косметики;
 2. шампунів;
 3. гелів для купання.

Спочатку добавка застосовувалася в харчовій промисловості, торти, цукерки, тістечка та інші солодкі десерти рідко обходяться без гліцерину. Харчовий гліцерин необхідний в тому випадку, коли рецептура не передбачає включення до складу продукту цукру.

пригоді властивості рідини і в миловарінні, його фізичні особливості роблять можливим виготовляти антибактеріальне мило з хорошими якостями. Вплив на шкірні покриви виключно сприятливі, речовина підсушує, пом’якшує і очищає шкіру. Так само часто його додають в креми для обличчя, рук і тіла.

Для швидкого зволоження шкіри можна взяти звичайний крем, додати в нього трохи 10% гліцерину. Краще не наносити таку суміш на пошкоджену шкіру, оскільки ефект загубиться дуже швидко. Пересушені від тривалого перебування у воді руки потрібно змащувати знову і знову.

Концентрація гліцерину більше 7% провокує алергічні реакції, коли вологість повітря нижче 40%, крем з гліцерином працює в протилежну сторону і стає анти-зволожувачем.

↑ зміст

Електронні сигарети

Пристрої для куріння винайдені всього 10 років тому, з того моменту електронні сигарети отримали шалену популярність по всьому світу. За великим рахунком, сигарета являє собою курильний прилад, в нього вставляють картридж з рідиною. Під час куріння ароматична суміш випаровується, курець вдихає пар з характерним запахом.

Присутність гліцерину в електронних сигаретах допомагає швидше впоратися із згубною звичкою. Крім гліцерину в рідинах для куріння присутній нікотин, пропіленгліколь, ароматичні добавки, вода. Чим шкідливий гліцерин в даному випадку?

Нікотин основна складова модного пристрою, він присутній в ньому в очищеному вигляді, гліцерин ж допомагає рідини бути більш тягучою. Коли в рідині для куріння натурального гліцерину до 80%, говорять про м’якому впливі на організм. Такий склад підходить курцям, хто має алергію на пропіленгліколь. При натисканні на кнопку нагріву ароматичний склад випаровується, завдяки випаровуванню гліцерину утворюється густий дим.

Якщо парити гліцерин, чи можна зберегти здоров’я? Чи шкідливий гліцерин в електронних сигаретах? Точної відповіді на дані питання поки не існує, якщо з одного боку вважається, що шкоди не буває, то чому ж зазначається:

 • сухість шкірних покривів;
 • дискомфортні відчуття в горлі.

Оскільки гліцерин добре взаємодіє з водою, курці страждають від постійної сухості і першіння.

Чи шкідливий гліцерин, якщо рідина для куріння перегріта, відразу ж починає виділятися небезпечний канцероген акролеїн. При розумному застосуванні електронні сигарети негативного впливу гліцерину не дають, зате страждають інші системи організму:

 1. посилюються алергічні реакції на добавки;
 2. пропіленгліколь дає шкірні висипання, подразнення;
 3. нікотин отруює організм.

Отруєння гліцерином можливо тільки при перегріванні рідини в сигареті. Смертельною викурена доза буде лише в тому випадку, коли людина виб’є 2 мл рідини з показником фортеці 24 мг / мл. Якщо людина без зупинки курить такий пристрій, він легко може потрапити в реанімацію. Заподіює гліцерин шкоду для організму при вдиханні ще і з тієї причини, що він забиває смак нікотину, людина не контролює кількість викуреного.

Таким чином, використання гліцерину в різних областях для людини має нейтральну дію, скоріше навіть позитивне. В результаті ширяння гліцерину так само не відбувається відчутної шкоди, проте небезпечне поєднання речовини з іншими домішками. Вживання добавки в складі рідини для електронних сигарет при надмірному надходженні в організм стане причиною потужної інтоксикації.

↑ зміст

А як насправді

Давно вже гуляє стійкий міф, що гліцерин дає ефект тільки за умови застосування при підвищеній вологості. Коли в приміщенні занадто сухо, речовина, якщо воно знаходиться в складі крему, забирає вологу зсередини, сушить шкіру.

Насправді гліцерин відносять до речовин, що поглинає вологу, він сприяє скупченню рідини. Розмір молекул гліцерину невеликий, вони без перешкод проникають в найглибші шари шкірних покривів, мають на поверхні оболонку з молекул води. В результаті насичуються всі верстви покривів.

Після проникнення вглиб епідермісу гліцерин активно структурує позаклітинне рідина, ніж захищає клітини від шкідливого осмотичного тиску. Гліцериновий фрагмент:

 1. є частиною ряду натуральних сполук;
 2. самостійно утворюється в тканинах.

Істотна шкода гліцерину проявляється за умови застосування підвищених концентрацій речовини — понад 50%, такий гліцерин є технічним, він використовується в промисловості, для здоров’я він заподіює серйозної шкоди. У косметології він не застосовується в чистому вигляді, але лише з водою. Зволожуючими властивостями продукт володіє після розведення з водою. У кремах води міститься до 80%, гліцерину — 7%, при зміні пропорції активний зволожуючий агент дає Невисихаюче плівку.

Тривалі медичні дослідження показали, що розбавлений гліцерин не здатний пересушувати шкіру. Сухість з’являється при нанесенні чистого речовини. У косметиці застосовують низькі концентрації гліцерину, зазвичай це менше 5%, разом з натуральними маслами і водою харчова добавка відмінно зволожить шкіру, не забирає вологу з клітин.

Харчова добавка шкідлива для серця і судин, якщо вдихати її пари при палінні електронної сигарети. Відбувається порушення кровообігу, роботи судин, різкий спазм, що провокує:

 • стрімкі стрибки кров’яного тиску;
 • збої роботи серця.

Медики запевняють, що систематичне ширяння гліцерину впливає на рівень глюкози крові, може викликати гіперглікемічну кому. З цієї причини діабетикам від електронного пристрою краще відмовитися, пацієнт сам повинен вирішувати, дорого йому здоров’я чи ні.

Потрібно вказати, що від гліцерину може бути одночасно користь і шкода. Наприклад, коли засобами на його основі користуються люди з підвищеною чутливістю до кокосовому і пальмової олії (оскільки саме з цієї сировини виробляють гліцерин).

Шкідливий гліцерин в електронних сигаретах?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *