Шкідливий креатин для здоров’я чоловіка?

Креатин — популярна і ефективна добавка, про яку знають всі спортсмени. Незважаючи на її затребуваність, вона викликає у атлетів масу розбіжностей.

Креатин користь і шкода, якого достатньо добре вивчені, все одно оповитий масою міфів. Тому люди, які мріють про красивому і рельєфному тілі, часто задаються питанням — чи небезпечно приймати подібні добавки? Щоб дізнатися правду, необхідно детально вивчити, як діє спортивна добавка на людський організм.

↑ зміст

Креатин: що це таке і навіщо його пити?

В організмі виробляється 100-150 г креатину. У процесі його освіти бере участь аргінін, гліцин, метіонін.

Кожен день людині необхідно близько 2 грамів креатину. Але при високій фізичній активності потреба в речовині зростає в кілька разів.

Для скорочення м’язів, аденозинтрифосфату з фосфатної групи трансформується в аденозиндифосфат. Але для організму АДФ не є енергетичним джерелом і АДФ забирає фосфат із запасів креатинфосфату, формуючи нові молекули аденозинтрифосфату.

Спортивні добавки на основі креатину заповнюють недостачу креатину і креатинфосфату в організмі, утворюючи молекули АТФ. Чим більша кількість КФ буде в організмі, тим витривалішими він стане і зможе виконати багато фізичної роботи.

Чим корисний креатин? Якщо пити креатин правильно, він буде сприяти якнайшвидшому набору м’язової маси. Чоловіки, які приймають цю добавку, стають сильними, а кількість жирового прошарку в їх тілі зменшується.

Інші корисні властивості креатину:

 1. знижує вміст шкідливого холестерину;
 2. буферизирует молочну кислоту;
 3. сприяє швидкому відновленню тіла після інтенсивних тренувань;
 4. має протизапальну дію;
 5. спалює зайвий жир.

Примітно, що креатин корисний для людей, що мають порушення в серцевому ритмі. При регулярному прийомі кошти прояви аритмії практично зникають.

↑ зміст

Чим креатин може бути небезпечний для здоров’я?

Більшість чоловіків, які постійно приймають спортивну добавку, відчували на собі наслідки шкідливого впливу препарату. Бодібілдери відзначають, що в їх організмі затримується вода. Але незважаючи на збільшення маси тіла, набряклості не спостерігається, що виключає необхідність прийому діуретиків.

Ще спортсмени помітили, що незважаючи на економію рідини, відбувається зневоднення організму, через те, що вода накопичується в м’язах. Це може супроводжуватися низкою небажаних реакцій — порушення терморегуляції, розлад кислотно-лужного балансу і збої в обмінних процесах.

Щоб не відчути на собі шкоду креатину, досвіді бодібілдери рекомендують випивати в день не менше трьох літрів води. Це дозволить заповнити обсяг втраченої рідини, врівноважить електролітний баланс і мінімізує ризик появи небажаних ефектів.

Безліч людей помітили, що від креатину моногідрату можуть виникнути м’язові спазми і судоми, що обумовлено зневодненням організму. Щоб усунути побічний ефект, необхідно пити багато рідини. Після цього судоми швидко пройдуть.

А чи шкідливий креатин для здоров’я шлунково-кишкового тракту? У тих, хто випив добавку, перевищив дозу і активно позанимался в залі, можуть розвинутися такі побічні реакції:

 • дискомфорт в животі;
 • діарея;
 • нудота.

При посиленою тренуванні відбувається збій в процесі засвоєння амінокислоти. Щоб не допустити подібних реакцій, треба зменшити дозування або поміняти препарат на більш якісний.

Чим ще шкідливий креатин? Відгуки людей, які захоплюються спортом, повідомляють, що після прийому добавки у них з’являються проблеми з шкірних покривів. Висипання — це наслідок збільшення концентрації тестостерону в організмі, який необхідний для приросту м’язової маси.

У деяких атлетів виникає алергія на амінокислоту, що обумовлено індивідуальною особливістю організму. Так, астматики після прима кошти відчувають задишку, у них відзначається висип, свербіж і лущення шкіри. Щоб несприятливі симптоми зникли, рекомендується припинити вживати добавку.

компартментом-синдром — ще одна шкода і креатину на організм людини. Для цього стану характерне збільшення тиску в різних групах м’язів. При передозуванні негативний ефект може розвинутися, але в більшості випадків його появі сприяють травми.

Дослідники довели, що креатин шкідливий для здоров’я тих, хто хоче скинути зайву вагу. У перші дні прийому добавки маса тіла збільшується до 3%. Однак це відбувається через те, що в м’язах накопичується вода, і в разі перевищення дозування.

Так, судити шкідливий креатин чи ні можна тільки після його правильного прийому. Адже багато спортсменів, бажають швидко отримати результат і зловживають препаратом, що викликає ряд небажаних наслідків.

↑ зміст

Протипоказання і застереження, що стосуються прийому

У ряді випадків шкоди креатину виправданий, тому що він заборонений при певних станах. Від вживання амінокислоти слід відмовитися при індивідуальній непереносимості речовини, хронічних хворобах нирок, шлунково-кишкового тракту, печінки і астмі.

Засіб не бажано пити при вагітності, лактації та в період статевого дозрівання, так як воно може посилити прояви вугрової висипки. Підліткам застосування добавки протипоказано ще й тому, що воно порушує процес формування і розвитку організму, негативно впливаючи на роботу міокарда і гормональної системи.

Всі спортсмени повинні знати, що постійно пити креатин забороняється. Організм швидко звикне до синтетичної амінокислоті і припиняє виробляти її самостійно.

А як можна знизити ризик виникнення негативних реакцій від прийому креатину? Щоб скоротити ймовірність появи негативних ефектів необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:

 1. Людям, схильним до алергії бажано відвідати алерголога і здати призначені лікарем аналізи.
 2. Перед покупкою добавки слід ретельно вивчити її. Якщо в складі засобу, визначеного на упаковці, буде матися інгредієнт, що провокує алергію — купувати його не варто.
 3. Не можна приймати антигістамінні препарати разом з креатином, адже вони лише замаскують симптоми алергії, але не усунуть причину. При появі алергічних реакцій краще відмовитися від прийому амінокислоти.

Незважаючи на ряд можливих негативних реакцій, передозування креатином була зафіксована. Навіть при зловживанні добавкою, її компоненти швидко виводяться організму нирками разом із зайвою водою.

Шкідливий креатин для здоров’я чоловіка?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *