Шкідливий лінолеум в квартирі для здоров’я чи ні?

Постелити в квартирі лінолеум — це зручне і вигідне рішення. Існує маса різних варіантів підлогового покриття, вибір обмежується тільки фінансовими можливостями людини. Однак деякі люди відмовляються від нього, тому що точно не знають, чи шкідливий лінолеум для здоров’я, як його правильно вибрати.

Добре, коли екологічна чистота матеріалів, ймовірність нашкодити організму токсичними речовинами беруться до уваги. Питання про безпеку лінолеуму повинен підніматися в першу чергу.

Лінолеум має специфічний запах, але за заявою виробників він не шкідливий для здоров’я людини. Якщо продукт виготовлений з натуральних компонентів, запаху бути не повинно зовсім, може бути присутнім легкий аромат деревини.

Основне джерело запаху — це полімерні матеріали, які забезпечують тривалий термін експлуатації виробу, його привабливий зовнішній вигляд.

↑ зміст

Шкідливий синтетичний або натуральний?

Лінолеум може бути: побутовий (для укладання в житловому приміщенні), напівкомерційний (відрізняється підвищеною зносостійкістю, призначений для офісів, кабінетів), комерційний (застосовують в навчальних класах, громадських будівлях, прийомних).

Найчастіше для побутового застосування використовують натуральний і синтетичний лінолеум. Визначити за матеріалом можливу шкоду для здоров’я проблематично. Шкода можна звести до мінімуму за умови дотримання технології виготовлення, правил експлуатації.

У синтетичного лінолеуму є багато плюсів при побутовому використанні, його легко і зручно мити, забезпечується додаткова звукоізоляція і теплоізоляція. У магазинах можна зустріти різновиди, які відрізняються підвищеною стійкістю до зношування, іншими спеціальними властивостями.

В житлових приміщеннях лінолеум шкідливий, якщо виготовлений з дешевого полівінілхлориду (ПВХ), в складі покриття присутні хімічні смоли, вони здатні:

  • активно випаровуватися;
  • виділяти в повітря токсичні речовини;
  • поступово отруювати організм людини.

Перевагами слід назвати низьку теплопровідність, різноманітність кольорів, візерунків, виражені діелектричні показники, а також легкість монтажу.

Лінолеум з синтетики повинен мати захисний шар, але якщо він занадто тонкий, покриття швидко пошкоджується, тріскається і втрачає привабливий зовнішній вигляд. Особливо небезпечно таке покриття в приміщеннях з сонячної сторони або коли його постелили на підлогу з підігрівом. Чим шкідливий лінолеум їх штучних матеріалів? При тривалому нагріванні створюється передумова для інтенсивного випаровування.

При різкому зниженні температури покриття нерідко тріскається, деформується, це також необхідно враховувати.

Такий лінолеум краще не використовувати в дитячих кімнатах, зате він добре підходить для:

  1. передпокої;
  2. коридору;
  3. ванній.

Якщо не створювати описаних вище несприятливих умов, синтетичний лінолеум не шкідливо постелити в спальні, де відпочивають дорослі.

Чи шкідливий чи ні натуральний вигляд покриття? З упевненістю можна відповісти, що такий лінолеум безпечний для здоров’я, його головний плюс — це нешкідливість компонентів, екологічність, гіпоалергенність. Натуральний лінолеум виготовляють із соснової смоли, джутової тканини, деревної муки, натуральних барвників, вапнякового порошку.

Однак при цьому він відрізняється недостатньою стійкістю до вологи, ніж синтетичний аналог. Натуральний лінолеум не підходить для приміщень з підвищеною вологістю, для ванних кімнат.

Інший недолік — це висока вартість, щоб не переплачувати, підлогове покриття з натуральних матеріалів краще постелити в дитячій, а в інших кімнатах використовувати синтетичне.

↑ зміст

Чому лінолеум має запах

При покупці рекомендовано звертати увагу на знак ГОСТ, він свідчить про можливість використовувати лінолеум в квартирі. Відразу після настилу покриття стане джерелом не зовсім приємного хімічного запаху, який через пару днів повинен пропасти. Щоб прискорити цей процес, необхідно якомога частіше провітрювати приміщення.

Занадто нав’язливий запах — це критерій неякісного товару, в ньому занадто багато токсичних речовин. Коли запах зберігається понад 30 днів, це шкідливо для здоров’я, краще змінити покриття.

Ступінь шкідливості лінолеуму залежить від сумлінності його виробника, якщо продукт виготовлений за стандартом, він:

  • служить довгі роки;
  • не втрачає естетичний вигляд.

Як кажуть, скупий платить двічі, тому краще один раз придбати дорогий якісний лінолеум, який не буде шкідливий для організму, не стане причиною небезпечних патологій дихальних шляхів, алергічної реакції.

↑ зміст

Як вибрати хороший лінолеум

Якщо правильно вибрати, шкода від лінолеуму мінімальний. В першу чергу необхідно брати до уваги приміщення, куди планується постелити покриття. Вибираючи товар з синтетичних матеріалів, слід уважно поставитися до характеристик і якості захисного шару, ніж він тонше, тим недовговічні буде підлогу.

Приміщення, яке найчастіше використовується, вимагає покриття більшої товщини, воно повинно бути максимально зносостійким. На якість товар необхідно перевіряти в розгорнутому вигляді, це дозволить побачити наявність нерівностей, горбів, відшарування плівки.

Найкраще віддавати перевагу продукту зі спеціальною захисною плівкою, він добре миється, тривалий час зберігає свій зовнішній вигляд, що не витирається і не вигоряє. Інший важливий момент: лінолеум повинен бути з однієї партії, це дозволяє уникнути відмінності за кольором полотна.

Знаючи всі тонкощі лінолеуму, який не шкідливий для здоров’я, вибір покриття не такий вже складний. Перераховані рекомендації допоможуть зупинитися на хорошому товар, виключити засмучення в процесі експлуатації.

Шкода лінолеуму залежить від виробника, якщо він націлений на виготовлення якісного продукту:

  1. використовуються безпечні компоненти;
  2. дотримується технологічний процес.

Недобросовісний виробник хоче отримати лише вигоду, застосовує найдешевшу сировину, продає продукт за заниженою ціною, роблячи ставку на кількість, а не на якість.

Якщо захисний шар лінолеуму надто тонкий, через деякий час він почне сильно ковзати. Боротися з цим можна кількома способами: постелити прогумовані килимки, кілька разів вимити спеціальними миючими засобами.

Прогумовані килимки допоможуть доповнити інтер’єр, зроблять ходіння по підлозі приємним і безпечним. Позбутися від ковзання можна за допомогою господарського мила, якщо пару раз вимити їм підлоги. Це засіб не шкідливий, на відміну від сильнодіючих і абразивних миючих емульсій, на які покриття може відреагувати непередбачувано.

Шкідливий лінолеум в квартирі для здоров’я чи ні?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *