Шкідливий пропіленгліколь в електронних сигаретах для людини?

Асортимент продуктів харчування, косметики, медикаментів і засобів особистої гігієни просто вражає, проте практично всі товари мають в складі ті чи інші компоненти, які завдають шкоди організму.

До шкідливих хімічних сполук відносять речовина пропіленгліколь, ця в’язка рідина не має ні кольору, ні характерного запаху, смак солодкуватий. Речовина синтезують з нафтопродуктів, але є й інші способи. Що таке пропіленгліколь, і яким чином він може вплинути на організм людини?

Речовина в чистому вигляді при попаданні в очі викликає помірне почервоніння, кон’юнктивіт. Контакт з шкірних покривів дискомфортних відчуттів не дає, але при схильності до алергії є ймовірність лущення, почервоніння і висипань. Пари пропиленгликоля здатні ставати причиною подразнення слизової верхніх дихальних шляхів і очей, вдихання речовини не несе серйозної загрози для людини.

Внутрішньовенне введення підвищених доз медикаментів з пропіленгліколь викликає брадикардію, різке зниження кров’яного тиску, аритмію, гемоліз, молочний ацидоз і навіть зупинку серця.

↑ зміст

Застосування в косметиці

Косметика, яку позиціонують як повністю натуральну, часто містить інгредієнти, здатні при тривалому застосуванні завдати серйозної шкоди.

Застосування кремів, зубних паст і дезодорантів з пропіленгліколем офіційно не визнано шкідливим, проте є безліч випадків розвитку алергічних реакцій, контактного дерматиту.

Наявність домішок в різних видах пропиленгликоля відрізняється токсичними властивостями, їх негативний вплив на організм в рази збільшується при нанесенні на пошкоджені шкірний покрив ви. Необхідно відзначити, що для виробника не важко очистити продукт від таких компонентів, це не вимагає серйозних витрат.

Точно бути впевненим в тому, що речовина очищено від небажаних складових, не можна, це залишається на совісті виробника. Незважаючи на це продукт на сьогодні застосовується досить активно, навіть в «натуральної» косметиці, його вміло маскують під назвами рослин.

Перед застосуванням косметичного засобу з PRG-з’єднаннями, потрібно ознайомитися з механізмом впливу на організм. Оскільки речовина має здатність притягувати і зв’язувати воду, регулярне застосування кремів:

 1. допомагає шкірі виглядати більш підтягнутою;
 2. робить дрібні зморшки менш помітними;
 3. візуально омолоджує шкіру.

Але при цьому пропіленгліколь здатний створювати відчуття гладкості і жирності шкіри, що досягається завдяки витісненню цінних компонентів. В результаті замість омолодження людина отримує зворотний ефект.

Клас небезпеки PRG дорівнює двом, застосування необмеженої кількості загрожує небезпечними наслідками, особливо це важливо знати алергікам, молодим батькам.

Як показує практика, саме новонароджені діти схильні до алергічних реакцій, тому для них потрібно вибирати засоби гігієни особливо уважно.

В складі кремів і шампунів не повинно бути пропиленгликоля, інакше крім висипань можна отримати ураження нирок, печінки.

↑ зміст

PRG в ліках, вплив на організм

Фармацевтична промисловість часто застосовує такі речовини, оскільки вони мають ідеальні гігроскопічними властивостями. Його шкоду на сьогодні достовірно не доведено, з’єднання має низку властивостей, без яких неможливо уявити медикаменти. Йдеться про анальгетических, протизапальних, протіволіхорадочним властивості препаратів.

В цей же час пропіленгліколь в чистому вигляді використовують як розчинник синтетичних і натуральних речовин, його включають до складу мазей для протирання, тинктур, розчинів для ін’єкцій.

Інформації, яка підтверджує негативний вплив пропиленгликоля, що він стає причиною онкологічних захворювань, немає. Хоча ще 30 років тому було доведено, що самці тварин, які вживали підвищену дозу кошти, мали знижену кількість сперматозоїдів, самки народжували дитинчат з тяжкими вадами.

Інший відомий факт, що пропіленгліколь:

 • впливає на хімічні процеси, які протікають в організмі людини;
 • підвищує кислотність;
 • негативно позначається на обмінних процесах.

Вчені вказують, що застосовувалися підвищені дози речовини, що виключено при виготовленні лікарських препаратів. Різні національні організації охорони здоров’я не обмежують його застосування в медикаментах.

На основі речовини створюють ін’єкційні та пероральні засоби, наприклад, Лоразепам, Діазепам.

↑ зміст

Речовина в електронних сигаретах

Не треба розповідати про шкоду куріння, як альтернатива згубної звички з’явилася електронна сигарета, пристрої з кожним роком тільки набирають обертів популярності. Причина проста — електронна сигарета допомагає швидше здолати тютюнову залежність.

Інше питання — чи шкідливий пропіленгліколь в електронних сигаретах, якщо кидати курити з їх допомогою, хочеться зберегти здоров’я, а не погіршити його. Ось щодо цієї проблеми існує безліч питань, часто про безпеку подібної продукції стверджують саме виробники електронних сигарет.

Є думки і незалежних експертів, які вказують про значній кількості випадків, коли пропіленгліколь в сигаретах ставав причиною алергічних реакцій, вони виявлялися відчуттям важкості в грудній клітці.

Для організму при вдиханні речовини заподіюється серйозної шкоди, люди страждають від порушень:

 1. закладеність носа, зниження нюху;
 2. алергія;
 3. сильного удару по слизовій оболонці горла;
 4. безперервні запальні процеси;
 5. висипання, короста, печіння.

Крім цього, збільшується ймовірність поширення інфекційних захворювань дихальної системи, викид в атмосферу небезпечних альдегідів, які викликають онкологічні патології.

Шкода від пропиленгликоля може бути короткостроковим і довгостроковим. Незважаючи на відсутність в рідинах смол і канцерогенів, що провокують ракові хвороби, вони заподіють шкоду в майбутньому. Наприклад, відзначається негативний вплив на слизові оболонки дихальних шляхів, очей, нервову систему.

Вже з першої затягуванням організм людини насичується чадним газом, свинцем, синильною кислотою, формальдегідами і рядом інших небезпечних сполук, лікарі знають, що це таке і застерігають від куріння електронних сигарет.

↑ зміст

Інші сфери застосування

Для організму людини пропіленгліколь не є небезпечним в тому випадку, коли він використовується в системах опалення, речовина є безпечним, нетоксичним, характеризується масою переваг.

Воно відрізняється здатністю знижувати гідродинамічний опір, що на чверть підвищує ефективність роботи насосів. Тепловий насос, який працює на пропіленгліколь, при експлуатації в межах температури від -60 до +110 градусів тривалий час не іржавіє, що не окислюється.

Склад попереджає скупчення накипу, інших видів відкладень всередині труб і котла, причому при аварійному відключенні опалювальної системи пропіленгліколь допомагає зберегти її працездатність. Такі якості в результаті знижують фінансові витрати на опалення, застосування пропіленгліколевої теплоносіїв приносить більше користі, ніж заправка систем опалення водою. В такому випадку пропіленгліколь шкоду для організму не завдає.

Часто речовина стали застосовувати в харчовій промисловості, для пропиленгликоля використовують маркування Е1520. Він потрібен як консервант, що пом’якшує агента і для утримання вологи. Борці за здорове харчування проти цієї хімічної речовини в продуктах, проте, воно визнане нетоксичним і повністю безпечним.

При цьому необхідно зазначити, що про безпеку йдеться тільки при концентрації речовини нижче 1 грама на літр. Перевищення даного показника є небезпечним, шкода пропиленгликоля проявиться на:

 • всіх внутрішніх органах;
 • системах людини
 • обмінних процесах.

Виходить, що шкоду речовини завжди залежить не від його наявності в тому чи іншому продукті, а від концентрації. Майже всі відомі випадки отруєння пов’язані виключно з ковтанням великого обсягу речовини.

На виробництвах застосовують монопропіленгліколь і поліпропіленгліколь, клас небезпеки даних речовин прирівнюють до двох. Продукт повсюдно використовують для виготовлення еластичних поліуретанів, ненасичених алкідних і поліефірних смол, а також для дезінфекції робочих приміщень, де виробляють продукти харчування.

Без цих речовин неможлива нормальна робота будівельної індустрії, виробництво автомобільного транспорту, виготовлення целофанових плівок, полівінілхлоридних виробів. При проведенні естрадних шоу, концертів, зйомок художніх фільмів речовина допомагає створювати візуальні ефекти.

Необхідно сказати, що пропіленгліколь можна зустріти в багатьох сферах життя, але він не такий вже безпечний, як здається на перший погляд. Купуючи продукти на його основі, необхідно кілька разів подумати, особливо якщо це стосується алергіків і маленьких дітей. Якщо людина вважає за краще курити електронні сигарети, речовина в них краще замінювати гліцерином.

Шкідливий пропіленгліколь в електронних сигаретах для людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *