Шкода епоксидної смоли для людини: відгуки та думки

Епоксидні смоли часто використовують в домашньому господарстві і на виробництві, можливість застосування продукту постійно розширюється завдяки розробці складів з кращими характеристиками.

Матеріал у вільному вигляді не використовується, він проявляє унікальні властивості тільки після з’єднання з затверджувачем. Комбінування різних видів смол дає різні за властивостями продукти, вони можуть бути схожими на гуму, жорсткими або міцними як сталь.

Епоксидні смоли характеризуються стійкістю до кислот, лугів, галогенів, вони не здатні розчинятися в складних ефірах, ацетоні . При застиганні епоксидний склад не виділяє летких речовин і дає незначну усадку.

Матеріал має ряд переваг перед аналогами:

 • висока міцність;
 • хороша стійкість до зношування;
 • несуттєва проникність вологи;
 • кращі фізико-хімічні якості.

Незважаючи на відмінні характеристики, закрадається питання: чи шкідлива для здоров’я епоксидної смоли? Наскільки безпечною може бути робота з матеріалом, вироби з нього?

↑ зміст

Сфера застосування смол

Епоксидна смола застосовується для виготовлення різних видів клею, електроізоляційних лаків, пластмаси. Смола може стати основою для виробництва матеріалів для будь-яких галузей промисловості. Епоксидні смоли підходять для виготовлення просочувальних речовин, епоксидного клею.

В якості герметика матеріал застосовують для приладів, плат і пристроїв, з смол роблять предмети для повсякденного застосування. Епоксидна смола необхідна для підвищення міцності бетону, гідроізоляції приміщень. Смоли використовують як побутової клей, для цього необхідно змішати матеріал з невеликою кількістю затверджувача.

Змішування виробляють при кімнатній температурі, це не викликає особливих труднощів, точна пропорція залежить від виробника компонентів. З матеріалу виготовляють прикраси для жінок, це можуть бути комбінації з натуральними листям і квітами.

Виготовлення високоміцних виробів, які здатні витримувати максимальні навантаження, агресивні хімічні речовини, передбачає застосування затверджувача гарячого типу. На сьогодні розроблені склади, застигають:

 1. у вологому середовищі;
 2. в солоній воді.

Речовина разом з натуральним деревом застосовують також для виготовлення меблів: стелажі, книжкові полиці, столи і навіть стільці. Такі предмети інтер’єру вражають своєю оригінальністю, вишуканістю.

Суміш для заливки дозволяє отримати виріб стійке до вологи, подряпин, інших механічних пошкоджень.

↑ зміст

Чим шкідлива епоксидної смоли?

Найбільша небезпека, яку таїть — це важкі захворювання шкірних покривів, вони виникають при безпосередньому контакті з речовиною і в результаті вдихання його парів. Дерматит може супроводжуватися роздратуванням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, очей. Шкода від матеріалу ускладнюється, коли застосовуються отвердители з сенсибилизирующими і дратівливими властивостями.

Якщо людина працює з епоксидним клеєм, він скаржиться на сильний головний біль печіння в очах, втрату апетиту, набряклість вік. У третини людей, що працюють з цією речовиною, виявлені фарингіти, риніти.

У третини робочих діагностовані патології бронхо-легеневої системи, чим вище стаж роботи з епоксидною смолою, тим серйозніше порушення. Встановлено випадки бронхіальної астми, хвороби передували астмоідного напади і часті бронхіти.

Шкода епоксидної смоли проявляється:

 1. ураженням серцевого м’яза;
 2. захворюваннями органів травного тракту;
 3. хворобами печінки.

Нерідко після тривалої роботи з матеріалом медики діагностували порушення вуглеводного, білкового і пігментного обміну речовин. Порядку 20% обстежених людей мали в анамнезі кон’юнктивіт, шкірні ураження.

Під час контакту з епоксидними смолами на шкірних покривах можуть з’являтися сверблячі червоні плями, що мокнуть екземи, папульозно-везикулярна висип, спостерігається набряклість обличчя. Шкода хімічного матеріалу поширюється як на відкриті, так і на закриті ділянки тіла. Негативні прояви для людини мають алергічний характер, це підтверджується пробами.

Коли людина в побуті використовує предмети, в яких присутні епоксидні смоли, це не може завдати шкоди здоров’ю. Головне умова — не піддавати їх впливу високих температур.

Якщо на кухні використовують меблі з епоксидною смолою, її додатково необхідно розкрити лаком, це попередить виділення токсичних речовин.

↑ зміст

Інструкція по застосуванню

Температура затвердіння епоксидної смоли коливається в проміжку від -10 до +200 градусів. Існують смоли гарячого і холодного затвердіння, холодний тип зазвичай застосовують в побутових умовах, на виробництві з малою потужністю, де немає необхідності в термічній обробці.

Працювати з епоксидною смолою не складно, головне не допускати порушення технології, в іншому випадку вона шкідлива для організму людей. Для роботи не потрібні особливі знання, вміння, професійні інструменти.

двокомпонентних смолу змішують в співвідношенні 1 до 3 з затверджувачем, в залежності від передбачуваного результату дозволяється змінювати пропорцію (можна досягти линзообразную або сферичну поверхню).

Далі необхідно розмішати суміш дерев’яною лопаткою, якщо є необхідність, додають барвник, акрилову фарбу. Масі дають настоятися, чекають видалення бульбашок повітря. Поверхня, куди заливають епоксидку, попередньо потрібно знежирити спиртом.

Щоб не завдати собі шкоди, під час роботи з матеріалом люди повинні надягати:

 • захисні рукавички;
 • респіратор.

Суміш заливають на поверхню виробу, потім накривають коробкою для попередження осідання на предмет ворсинок, пилу. Вироби залишають до повного висихання, зазвичай мова йде про 72 годинах. Коли смола застигне, об’єкт вже можна полірувати і шліфувати.

Шкода епоксидної смоли для людини: відгуки та думки
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *