Шкода сірководню на організм людини

Зміст статті:

Сірководень — це газ, який має досить неприємний специфічний запах розкладається білка. Він значно важчий за повітря, здатний накопичуватися в ямах, канавах, занедбаних колодязях. У промислових умовах сірководень стає побічним продуктом переробки вугілля, нафти, виробництва синтетичної тканини, поліетилену, фарби, цукру.

В природі немає корисних або шкідливих речовин, підвищена кількість корисних з’єднань здатне отруювати організм, так само як мала кількість шкідливих компонентів приносить неоціненну користь. Дане правило працює і у випадку з сірчистим воднем, газ здатний бути сильною отрутою, але без нього неможливо нормальне протікання обмінних процесів.

↑ зміст

Шкода сірководню

Чим шкідливий сірководень в повітрі для людини? Для живого організму контакт з сірководнем вкрай небезпечний, оскільки цей газ є справжньою отрутою. Після проникнення в організм він трансформується в сульфат, потім усуває дихальний фермент цитохромоксидазу.

За умови малої концентрації газу в повітрі відзначається помірне збудження дихальної системи, так організм намагається компенсувати нестачу кисню.

Підвищений вміст речовини пригнічує органи дихання, чим вище концентрація газу, тим більше ризик миттєвого летального результату.

на цьому негативний вплив на людину і його організм не обмежується, газ без праці вступає в реакцію з молекулами ж леза, які містяться в крові. В результаті:

 1. утворюється сульфід заліза;
 2. кров набуває чорний колір;
 3. припиняється транспорт кисню.

Неодноразово доведено згубний вплив сірководню на нервову систему, надлишок речовини викликає надмірну стимуляцію нейронів, депресивний стан і необгрунтоване занепокоєння.

Тривалий контакт небезпечний розладами психіки, порушенням сну, важкими ураженнями вегетативної нервової системи . Тривала дія незначних концентрацій газу, одноразове вдихання повітря з великою кількістю речовини, притупляє нюх, відбувається параліч дихального нерва, людина перестає чути характерний запах сірководню.

Крім цього, шкода сірководню для людини проявляється роздратуванням кон’юнктиви очей, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів:

 • потерпілий зазначає симптоматику риніту, бронхіту;
 • у нього посилюється виділення слини.

Інтоксикація газом проявляється падінням показників кров’яного тиску, почастішанням серцебиття, нападами нудоти, блювоти, болями в голові. Люди далеко не завжди пов’язують описані ознаки з отруєнням.

↑ зміст

У чому користь газу?

Вплив сірководню на організм може бути позитивним, відомий факт, що газ сприяє протіканню ряду фізіологічних процесів. У мізерних дозах він утворюється і в організмі людей, причому така здатність закладена генетично.

Якщо відбувається мутація гена, відповідального за продукування внутрішнього сірководню, у людини неминуче розвивається гіпертонічна хвороба, атеросклероз судин, хвороби Паркінсона, Альцгеймера.

Сірководень, який утворюється в організмі людини, збільшує просвіт в судинах завдяки розслабленню гладкої мускулатури. Відразу після розширення судин нормалізується артеріальний тиск, поліпшується кровообіг. Медики впевнені, це власний сірководень здатний боротися з гіпертонічною хворобою, покращувати ерекцію.

Примітно, що газ загальмовує прогресування атеросклерозу, адже, як відомо, небезпечні холестеринові бляшки утворюються на стінках судин уже після їх пошкодження. На організм людини сірководень:

 • надає потужну протизапальну дію;
 • захищає судини від кальцифікації;
 • попереджає втрату еластичності;
 • підвищує резистентність до пошкоджень.

Додатково вдається оздоровити стінки судин, речовина захищає їх від деструктивного впливу побічних продуктів обміну речовин (активного кисню і метаболітів). Після вступу в хімічну реакцію з цими речовинами газ пов’язує їх і знешкоджує, потім метаболіти евакуюються з організму разом з сечею.

Людський організм є складною системою, в якій щомиті протікає безліч хімічних реакцій. У ньому постійно утворюються побічні токсичні речовини, найнебезпечніші — це вільні радикали, швидко руйнують клітини білків і ліпідів. Найбільш небезпечні вільні радикали для нервових клітин.

Вступаючи в реакцію з побічними речовинами, знешкоджуючи їх, сірководень захищає головний мозок і внутрішні органи. Як показують наукові дослідження, у пацієнтів з хворобами Паркінсона та Альцгеймера концентрація сірководню в тканинах головного мозку істотно нижче норми.

сірчистого водень:

 1. підвищує ступінь активності нейронів;
 2. забезпечує харчування астроцитів (нейронів головного мозку).

Відомий факт, що газ може активно стимулювати функціонування відділів головного мозку, які відповідають за пам’ять.

Сірководень вплине на продукування білків, що відповідають за збільшення тривалості життя, уповільнення процесу старіння.

↑ зміст

Сірководневі ванни

Корисні для здоров’я сірководневі ванни, вільні іони газу проникають через дихальні шляхи, пори шкіри, слизові оболонки в кровотік, циркулюють по кревного руслу, потім окислюються і виходять з організму природним шляхом через нирки. Не остання роль при цьому відведена зовнішніх чинників: концентрація газу в воді, температура, гідростатичний тиск.

Прийнято розрізняти лікувальні ванни з характерним ароматом слабкою, середньої, міцної і дуже міцної концентрації. Необхідно звернути увагу, що точно розрахувати необхідну кількість сірчистого водню може тільки лікар, коли ванна приготовлена неправильно, вона не принесе користі, може серйозно нашкодити пацієнту.

Застосування ванни категорично заборонено при важких патологіях, наприклад, туберкульозі легень, злоякісних новоутвореннях, пороках серця, запальних та вірусних захворюваннях, лихоманці, стабільно зниженому кров’яному тиску.

Так само не рекомендовані процедури, якщо пацієнт страждає:

 • варикозним розширенням вен;
 • гемороєм;
 • важкими формами діабету;
 • грибковими ураженнями нирок.

Чи шкідливий сірководень при вагітності, грудному вигодовуванні, мокнучі дерматиті, грибкових ураженнях шкірних покривів. Лікування проводять тільки після ретельного медичного обстеження, за рекомендацією лікуючого лікаря. Можна приймати лікувальні ванни в П’ятигорську, там створені всі умови для лікування.

Тривалість курсу в середньому становить 15 сеансів, їх проводять через день або через два дні. Температура води повинна бути близько 35-37 градусів, час процедури не більше 12 хвилин.

Якщо після ванни спостерігається дивна реакція, наприклад, почервоніння шкірних покривів, набухання слизової, почервоніння пір, їх розкриття, збільшення секреції сальних залоз , цього не потрібно лякатися. Частини тіла, які стикалися з сірководнем, можуть трохи поколювати, у людини виникає відчуття тепла, приливу.

Шкода сірководню на організм людини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *