Бочка кедрова: користь і шкода для людини фітобочкі

Лазні та сауни завжди були популярні серед слов’янських і скандинавських народів. Вони не тільки сприяли утриманню тіла в чистоті, але і оздоравливали організм.

Сучасний ринок пропонує споживачам велику кількість різноманітних послуг. Більшої популярності набуває останнім часом така послуга як фитобочка. При здійсненні цієї процедури використовується бочка, виготовлена з кедрової деревини.

Що собою являє така процедура, як здійснюється прийом кедрової бочки, чим вона корисна для організму людини?

Така процедура має кілька подібних найменувань, найчастіше зустрічаються назви:

 • фитобочка;
 • фітосауна;
 • кедрова бочка;
 • кедрова фітобочка.

Найменування характеризує основний пристрій для здійснення процедури. Для проведення сеансу людина поміщається в бокс, вироблений з використанням кедрової деревини. Деревина для виробництва боксу застосовується тільки сибірського або алтайського кедрів.

Для того щоб зрозуміти в чому полягає користь і шкода кедрової бочки для організму слід розібратися в принципі дії пристрою.

Кедрова бочка являє собою мінісауни, в яку поміщається людина, при цьому голова людини залишається зовні. Фітобочка. Маючи таку конструкцію, фітосауна дозволяє значно скоротити перелік протипоказань, при яких заборонено використання процедури.

На людини позитивний вплив надають як пари, які утворюються в пристрої так і виділення, що надходять на водяну пару від деревини. У народній медицині кедр в народній і нетрадиційній медицині називають деревом-фармацевтом.

Для посилення корисного впливу на організм в ємність додаються різноманітні трав’яні збори і натуральні масла, які збагачують гаряча пара корисними сполуками.

всі використовувані при проведенні процедури фітосбори підбираються в індивідуальному порядку. Склад таких зборів залежить від того, які цілі переслідуються людиною, що приймає фітосауна.

↑ зміст

Принципи функціонування фітобочки, виготовленої з кедра

Конструкція кедрової бочки передбачає наявність всередині пристрою невеликий лавочки використовуваної для сидіння клієнта в процесі прийому процедури.

Після приміщення людини в пристрій бочка закривається, а за допомогою рушники закриваються всі щілини навколо шиї клієнта. Це потрібно для того щоб пара не виходила з пристрою назовні.

В парогенератор поміщаються підібрані фітосбори і ефірні масла. Після закладки фітосборов парогенератор заправляється водою, і шланг від парогенератора підключається до спеціального патрубка в бочці.

В процесі роботи парогенератора пар з фітоіспареніямі надходить в конструкцію і починає впливати на організм.

Перевагою цього пристрою є зручність використання парогенератора, що дозволяє налаштувати максимально комфортну температуру всередині фітобочки. Це дозволяє досить комфортно себе почувати клієнту, людина, перебуваючи в бочці, не відчуває дискомфорту.

Кедрова деревина при нагріванні виділяє в навколишній простір особливі леткі сполуки — фітонциди. Ці хімічні речовини сприяють придушенню розвитку і знищення шкідливих і хвороботворних мікроорганізмів. Додатково на організм впливають випаровування, одержувані від трав, доданих в парогенератор. Дія трав’яних випарів залежить від виду рослин, що входять до складу фітосборов.

Фітобочка дає можливість очистити шкіру тіла від забруднень і різних токсичних накопичень і доставити в верхні шари шкіри корисні для організму хімічні сполуки.

Проведення процедури активує роботу всіх органів організму і дозволяє поліпшити стан шкіри тіла.

↑ зміст

Рекомендації щодо застосування фітосауни

Кедрова бочка, чим корисна для людини? Користь від прийому фітосауни для організму різноманітна.

Фітобочка здатна вплинути на самі різні процеси, що відбуваються в людині.

Значний позитивний ефект від проведення процедури відчувається при наявності у людини деяких захворювань.

Такими захворюваннями, при яких рекомендується регулярний прийом фітосауни, є:

 1. Захворювання суглобів — артрит, артроз і остеохондроз.
 2. Псоріаз і нейродерміт.
 3. Порушення в роботі видільної системи.
 4. Збої в процесах метаболізму.
 5. Хвороби імунної та ендокринної системи організму.
 6. Синдром хронічної втоми.
 7. Хвороби, що призводять до зниження тонусу і появи млявості шкірних покривів.
 8. Недуги, пов’язані з порушеннями в роботі органів дихання.
 9. Підвищення кількості вуглеводів в плазмі крові.
 10. Виникнення нервового напруження.

Проведення процедури в фітобочці дозволяє розслабити тіло і дає можливість організму легше подолати стрес. Крім цього прийом процедури сприяє виробленню в організмі гормонів щастя і радості.

При регулярному проведенні заходу людина отримує додатковий заряд бадьорості і знімає накопичується емоційне напруження.

↑ зміст

Шкода і обмеження при застосуванні фітобочкі

Негативний вплив від процедури може проявитися в декількох випадках. Основними серед них є невірний підбір трав’яних зборів і наявність у людини протипоказань до використання фітосауни.

Крім цього негативний вплив сеансу може позначитися на організмі в тому випадку, якщо у людини є алергія на деякі трави входять до складу зборів і при частому і тривалому проведенні сеансів.

при наявності у людини алергічної реакції на деякі компоненти фітосборов слід їх склад підкоригувати, виключивши алергенні компоненти.

при наданні на організм негативного воздей наслідком бажаний ефект від процедури є недосяжним. Після такого впливу людина відчуває відпочиле тіло, а навпаки втома і погіршення стану організму, в деяких випадках можливе виникнення головного болю.

Правильне застосування фітосауни шкоди організму не здатне завдати. Слід знати, що процедуру не рекомендується проводити дуже часто, так як це може бути шкідливо для організму. Часте відвідування фітосауни може привести до впадання організму в стресовий стан.

фітосауна не рекомендується користуватися при наявності певних протипоказань.

Такими протипоказаннями є:

 • наявність онкологічного захворювання;
 • стан вагітності;
 • наявність інфекційного недуги;
 • наявність туберкульозу;
 • наявність перенесеного інсульту;
 • гіпертонія;
 • розвиток цирозу печінки;
 • гостра ниркова недостатність;
 • тромбофлебіт венозних судин;
 • наличие высокой вероятности развития кровотечения;
 • грибковое поражение кожи и некоторые другие.

При наличии указанных нарушений и заболеваний у человека использование кедровой бочки для восстановления организма можно проводить только после посещения профильного врача и проведения с ним консультации.

Использование фитосауны без консультации врача в такой ситуации способно нанести человеку больше вреда, чем пользы.

Бочка кедрова: користь і шкода для людини фітобочкі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *