Чи корисна вода після зворотного осмосу?

Зміст статті:

Без води людина зможе прожити всього кілька днів, але для підтримки здоров’я і молодості людині необхідна чиста вода без шкідливих домішок. Однак звичайна водопровідна вода рідко відповідає цьому стандарту, тому її рекомендується додатково очищати за допомогою сучасних способів фільтрації.

Сьогодні одним з найбільш надійних методів очистки питної води є зворотний осмос, який дозволяє видалити всі існуючі в природі домішки і забруднення . Але при такому типі фільтрації з води видаляються не тільки шкідливі, але і корисні елементи, наприклад, необхідні для людини мінерали.

Тому вчені досі сперечаються про користь і шкоду зворотного осмосу для здоров’я людини. Одні вважають даний спосіб очищення води найбільш досконалим, інші впевнені, що його регулярне вживання може призвести до розвитку небезпечних захворювань.

Але хто з них прав і що таке зворотної осмос — шкода чи користь для людини? Щоб відповісти на ці питання необхідно уважно розібратися в тому, як працює система очищення води зі зворотним осмосом і який вплив на питну воду вона надає.

↑ зміст

Як працює зворотний осмос

Побутові фільтри зворотного осмосу складаються зі спеціальної зворотноосмотичної мембрани, яка очищає воду на молекулярному рівні. Пори даної мембрани пропускає тільки невеликі за розміром молекули води і затримують більші частки важких металів, органічних забруднень і хвороботворні бактерії.

Дана система очистки також оснащена і вугільними фільтрами, які додатково підвищують якість очистки води. Крім того, активоване вугілля допомагає затримувати великі забруднень і тим самим оберігають мембрану від засмічення.

Раніше фільтрація за допомогою зворотного осмосу широко застосовувалася для опріснення морської води, оскільки великі частки солі легко затримуються мембраною. Сьогодні цей спосіб очищення застосовується в багатьох житлових будинках і дозволяє отримати безпечну питну воду.

Від яких шкідливих речовин очищають воду фільтри зі зворотним осмосом:

 1. Пестициди і нітрати;
 2. Миш’як;
 3. Фтор і фториди;
 4. Натрій;
 5. Мідь;
 6. Свинець;
 7. Ртуть;
 1. Все радіоактивні і важкі метали;
 2. Медикаментозні з’єднання;
 3. Бактерії і віруси;
 4. Спори і грибки.

↑ зміст

Користь

Головною особливістю систем зворотного осмосу є високий ступінь очищення води, яку не можна досягти за допомогою інших видів фільтрів. Тому вони незамінні для регіонів, де спостерігається нестача чистої питної води.

Завдяки такому способу фільтрації люди можуть безбоязно пити воду з-під крана, не побоюючись за своє здоров’я і здоров’я близьких їм людей. Фільтри зворотного осмосу придатні для фільтрації дуже жорсткою або іржавої води, води насиченою фтором, залізом, з органічними забрудненнями і високим ризиком потрапляння небезпечних бактерій.

З цієї причини системи очистки зі зворотним осмосом широко застосовуються в заміських будинках для фільтрації води з свердловин і колодязів.

Їх також рекомендується застосовувати в будинках зі старою водопровідною системою, де високий ризик потрапляння в воду іржі та інших забруднень.

↑ зміст

Шкода

Багато хто не знає, що система очищення води з зворотноосмотичної мембраною була розроблена ще в 70-х роках минулого століття. Протягом багатьох років вона активно застосовувалася в промисловості, але не використовувалася для побутових цілей. Впровадження системи зворотного осмосу в квартири і приватні будинки почалося зовсім недавно і для цього є вагомі причини.

Протягом довгого часу очищення води зворотним осмосом вважалося шкідливим для здоров’я, і сьогодні є чимало фахівців, які дотримуються тієї ж думки . Тому перш ніж купувати подібний фільтр слід уважно ознайомиться з можливими наслідками його застосування.

Видаляє з води корисні мінерали.

Питна вода крім шкідливих елементів також містить і корисні речовини, наприклад, необхідні для людини мінерали: залізо, марганець, кальцій, калій і магній. Однак фільтр зі зворотним осмосом видаляє всі речовини без розбору, роблячи воду практично повністю стерильному.

Ця може стати причиною дефіциту мінералів в організмі та спровокувати розвиток цілого переліку захворювань. Так брак заліза є головною причиною розвитку залізодефіцитної анемії, якій особливо схильні діти і жінки.

Недолік марганцю може викликати порушення гормонального фону людини, а дефіцит кальцію привести до крихкості кісток, карієсу і випадання волосся. Але особливо небезпечна для людини нестача калію і магнію, яка може помітно позначитися на роботі серцево-судинної системи.

Вирішенням цієї проблеми є застосування спеціального мінералізатора, який допоможе наситити воду усіма необхідними макро- і мікроелементами. Сьогодні багато фільтри зворотного осмосу продаються вже в комплекті з мінералізатором, що підвищує їх вартість, але робить більш безпечними.

Окисляє воду.

Видалення з води всіх наявних мінералів змінює pH води на більш кислий, що негативно відбивається на здоров’ї людини. Вживання такої води призводить до закислення всього організму і зміни pH крові, який у здорової людини повинен бути злегка лужним.

Застосування зворотного осмосу в регіонах з сильно лужною водою не так небезпечно, оскільки в цьому випадку pH води стане просто нейтральним. Але якщо вода спочатку була кислою, то після зворотного осмосу її pH впаде ще нижче і може досягти показника в 3,0. Вживання такої води вкрай небажано для людини, так як веде до розвитку ацидозу.

Цей стан може стати причиною підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму, задишка, нудоти і блювоти, хронічної втоми, сильного запаморочення і сонливості. Страждаючи від подібних симптомів, людина часто не здогадується, що їх причиною є вода після зворотного осмосу.

З часом закислення організму здатне привести до серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема до інфаркту, тромбозу, порушення роботи мозку і ниркової недостатності. Крім того, відповідно до недавніх досліджень зміна pH крові в бік кислотності здатне спровокувати утворення ракових пухлин.

Чи не очищає воду від хлорки.

Системи фільтрації зі зворотним осмосом не здатна очистити воду від хлору, хлораминов і деяких інших шкідливих хімічних речовин. А адже в багатьох регіонах Росії основною причиною використання очисних фільтрів нерідко стає саме проблема надмірного хлорування води.

Як вже зазначалося вище, обратноосмотическая мембрана являє собою найменшу сітку, яка пропускає тільки молекули води. Однак молекули хлору мають ще менший розмір, тому даний фільтр не здатний їх затримати.

Те ж саме стосується і багатьох інших хімічних сполук, шкідливих для здоров’я людини.

Вирішити цю проблему допомагає додатковий фільтруючий шар з активованого вугілля, який значно підвищує якість очистки води.

↑ зміст

Висновок

Однозначної відповіді на питання, що таке зворотний осмос шкода чи користь, на сьогоднішній день не існує. Як і у будь-який інший системи очистки води у даних фільтрів є свої плюси і мінуси. До того ж сучасні моделі, оснащені мінералізатором і шаром з активованим вугіллям, є практично нешкідливими.

Не потрібно забувати, що фільтри зі зворотним осмосом мають досить високу вартість, тому вони доступні далеко не всім споживачам. Тим, хто зважиться встановлювати в своєму будинку таку систему фільтрації потрібно бути готовим заплатити за неї значну суму грошей.

Також необхідно відзначити, що очищення води в подібних фільтрах займає досить багато часу. З цієї причини вони не підходять людям, яким необхідно щодня фільтрувати великі обсяги води. Але з іншого боку будь-якої хороший фільтр пропускає воду вкрай повільно, що є гарантом високого ступеня очищення.

Але вибираючи між водою, очищеною зворотним осмосом і бутильованої водою, лікарі рекомендують віддавати перевагу першій. Справа в тому, що тривалий контакт з пластиком значно впливає на якість води. Тому добре відфільтрована вода однозначно вважається більш корисною і безпечною.

Чи корисна вода після зворотного осмосу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *