Чи корисно спати на твердій поверхні і на підлозі?

Зміст статті:

Сон є важливою потребою людського організму. З 24 годин доби, сну потрібно присвячувати сім-вісім. Лікарі рекомендують відходити до сну між 9-10 годинами вечора. Від хорошого, здорового сну залежить здоров’я організму, правильний відпочинок запорука здоров’я.

Рекомендується прислухатися до одного важливого порадою лікарів. Лікарі рекомендують спати на твердих поверхнях. Підвищена м’якість сучасної спальних меблів більше шкодить здоров’ю людини, ніж приносить користь його організму.

Тверді поверхні найбільш сприятливі для здорового сну. Тверда, рівна поверхня основа здорового сну, сприяє оздоровленню хребта і всього опорно-рухового апарату. Спати на твердому корисно.

Це підтвердити як лікар, так організм після сну на твердій поверхні віддячить бадьорістю і гарним настроєм. Виробники пружинних матраців, м’яких спальних меблів, ориентируемой на високу реалізацію і дохід, запевняють, що спати на твердому шкідливо.

Однією з твердих поверхонь, використовуваних для сну, є самий звичайний кімнатний підлогу. Сон на підлозі спочатку здається диким, але в подальшому організм настільки до цього звикне, що незвичним і незручним буде здаватися сон на м’якому ліжку.

Цей сон з часом стане причиною гарного самопочуття, а болю в області хребта, що турбували роками, зникнуть моментально. Викривлення хребта, характерне для тих, хто любить спати на м’якому ліжку проходить після того, як людина вибирає сон на твердій поверхні.

За розрахунками вчених, все більше людей сплять на твердих поверхнях не в силу свого добробуту, а через переконаність в тому, що такий відпочинок дозволяє заповнити втрачені сили.

↑ зміст

Переваги сну на підлозі

Найзавзятішими прихильниками такого відпочинку, вважаються японці, практично всі сплять на твердих поверхнях або на підлозі.

Здоровий сон спільно з правильним харчуванням супроводжує того, що ця нація сама здорова в світі.

Тривалість життя в Японії вище 82 років. Причому вони активні в пенсійному віці. У країнах «третього світу» сон на твердих поверхнях дуже поширений, тут це вимушений захід.

Спати на підлозі є будь-якій людині. Але чи варто це робити? Спати на підлозі потрібно при дотриманні певних правил:

  • підлога повинна бути чистим, без будь-яких спотворень;
  • підлога повинна бути теплим;
  • стать не має бути сильно вологим.

Тільки за таких умов можна спати на підлозі і отримувати від цього задоволення.

Не варто думати, що спати на підлозі це означає спати на непідготовленій, голом, жорсткому місці. Щоб спати на підлозі потрібно підготувати місце для сну. Для «ліжку» на підлозі підійде твердий, щільний, що не провалюється матрац, замінити можна ковдрою або килимком.

Під голову потрібно покласти невеликий валик або подушку. Без подушки спати незручно і шкідливо — м’язи шиї будуть хворіти.

Правильно потрібно вибрати постільну білизну з натуральних тканин. Воно дозволить дихати тілу і добре вбирати піт, що виділяється тілом людини. Не рекомендується використовувати синтетичну білизну. Не треба забувати і про те, що не можна розміщувати місце сну на підлозі поблизу від опалювальних приладів.

Оскільки вони осушують повітря. Постіль повинна бути там, де багато простору, що дозволяє прийняти організму зручну для здорового сну позу. Чи корисно спати на підлозі?

Переваги сну на підлозі такі:

  1. Твердість і рівність забезпечує стабільність в природних вигинах позвоночніка.У людини, яка мала раніше в хребті больові відчуття, вони з часом зникнуть.
  2. На твердій поверхні організм отримує більше можливості відпочити через зручного положення тіла. Відновлення організму після тривалого фізичного навантаження в такому випадку відбувається значно швидше, спостерігається поліпшення всіх фізіологічних процесів організму.
  3. У приземної частини кімнати трохи більше вологість повітря і більшу кількість кисню, що дуже важливо для нормального кровообігу головного мозку уві сні. Під час сну відбувається збагачення киснем клітини тканин організму.
  4. Знижується ризик опущення органів малого таза;
  5. Інтенсивно виводяться шлаки і токсини з організму. Поліпшується робота внутрішніх органів (печінки, шлунка, серця та інших).
  6. На підлозі можна змінювати місце сну в залежності від погоди та інших явищ, покращуючи сон.

Вже цих показників досить, щоб довести, що сон на підлозі є корисним для здоров’я людини. Потрібно пам’ятати, що для отримання здорового сну зовсім не обов’язково спати на підлозі. Для цього прекрасно підходять тверді ортопедичні матраци та низькі (або невисокі) ліжка.

Таких спальних комплектів на ринку більш ніж достатньо. Хоча людини завжди тягне до чогось м’якому, білому і пухнастому, а не здоровому.

↑ зміст

Чи корисно спати на підлозі дитині?

У дітей опорно-рухова система тільки формується, тому бажано спати на твердих, але не жорстких поверхнях. Батьки дитини поміщають на м’якенькі ліжечка. Звідси великі проблеми з формуванням хребта. А якщо сюди ж додають неправильне положення організму дитини за партою в школі, то можливі найсерйозніші захворювання молодого організму.

Дитина якщо не на підлозі, то на твердих не надто жорстких ортопедичних матрацах буде відчувати себе дуже затишно. Сон буде здоровим, формування опорно-рухового апарату буде проходити правильно.

Важливим є привчання дітей з малого віку спати на здорової ліжку. Такий сон є здоровим і дитині рекомендується спати на твердому.

Як правильно спати? Це питання задають собі дуже багато людей. Сон — це відпочинок для організму після трудового дня.

Тверді поверхні забезпечують хороший, здоровий сон завдяки природному положенню тіла в просторі.

Як вище згадувалося, спочатку на правильно зробленої ліжку тілом відчувається якийсь дискомфорт. Згодом тіло звикає і дискомфорт зникає. Це як там не є проста незвичність до чогось нового, причому це нове абсолютно не комфортно. В такому випадку не потрібно впадати у відчай.

Багато людей, що пробують спати на підлозі, швидко впадають у відчай і переходять на ліжко, але потрібно продовжувати спати. Згодом організм звикне, а ще з більшим часом відчує користь від цього.

Якщо не вдається досягти хорошого сну на підлозі, і цьому перешкоджають багато чинників (алергія на кімнатний пил, вологість, грибок або жорстке місце), варто перейти на ліжко з твердим НЕ провалювався ортопедичним матрацом. Сон на такому матраці ідентичний сну на підлозі. Досягти здорового сну можна і тут, тверда поверхня дає можливість досягти здорового сну.

Бадьорість і активність організму після тривалого сну на твердій основі не змусить себе чекати. Людина ніколи більше не перейде на сон на м’яких постелях оскільки миттєво почуття організму буде іншим.

Чи корисно спати на твердій поверхні і на підлозі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *