Чи корисно їсти крейду або шкідливо для людини?

Багато людей зовсім не замислюються над тим, чи шкідливо їсти крейду, а разом з тим поглинають цей продукт.

Одні люди вибирають звичайний будівельний крейда, іншим більше до смаку шкільна крейда (концелярскій), який використовується для листи по шкільній дошці, а хтось віддає перевагу виключно природна крейда, найчистіший, і на думку людей найбезпечніший. Чому люди їдять крейду? Чи шкідливий крейда або безпечний для людини?

Чому людям хочеться їсти крейду?

В сучасному світі багато продуктів не є натуральними, з ними в організм людини не потрапляють багато корисні елементи. Їх брак може критично вплинути на стан здоров’я, а тому організм намагається заповнити відсутні елементи за допомогою не зовсім звичних продуктів, крейди — канцелярського або будівельного.

Гризти крейда хочеться, коли в організмі велика нестача кальцію. Кальцій — основа кісткової тканини людини, до того ж активно бере участь у водно-сольовому обміні. Цей елемент має здатність нормалізувати порушену стан нервової системи людини. Брак кальцію з’являється при неправильному харчуванні, погано складеному раціоні, при відсутності різноманітності в продуктах.

Брак кальцію викликає бажання їсти крейду, і може спровокувати негативні наслідки для організму:

  • судоми;
  • крихкість кісток;
  • погану згортання крові та інше.

В основному кальцій в організм потрапляє з кисломолочними продуктами, молоком, сирами. Якщо у пацієнта крім браку кальцію знижений і рівень вітаміну D, засвоєння елемента природним шляхом відбувається повільніше. Якщо не виходить відновити рівень кальцію звичайними продуктами — крім молочних, можна їсти рибу, горіхи, бобові, можна починати вживати спеціальні біодобавки або аналоги крейди — кальцію глюконат. Єдине, чого не потрібно робити, це їсти крейду.

Друга причина, чому люди починають їсти крейду — це залізодефіцит. Страждаючі від анемії люди самі не помічають, як починають вживати крейда для їжі, при цьому зовсім не замислюються над тим, чи корисний він для організму. В даному випадку краще вживати в їжу продукти з високим рівнем заліза, а не кальцію — це червоне м’ясо, яловичина, гречка, гранат, морква, буряк, ківі, яблуко. При залізодефіцит не зайвою буде і мідь — вона допомагає засвоїться залозу швидше. Багаті на мідь абрикоси, вишні, морська капуста, яєчні жовтки.

Що стосується крейди, то поїдання його при анемії не просто не принось користь, а й може мати небезпечні наслідки.

↑ зміст

Чому шкідливо їсти крейду?

Вживання крейди, в чистому вигляді з природних джерел, може завдати серйозної шкоди для здоров’я. При поїданні крейди його залишки осідають на слизових оболонках органів і судин. Якщо з’їдати 2-3 шматочки невеликих розмірів чистого крейди в день, то шкода для організму буде мінімальний, але тільки в разі використання чистого крейди. До чистого крейди не відносять будівельні і канцелярські його різновиди.

Велике кількості крейди в організмі веде до осідання і накопичення його частинок, тим самим створюючи величезну концентрацію речовини і перешкоджаючи правильній роботі органів і судин. Залишки крейди осідають і затримуються на зовнішніх стінках нирок, печінки, дихальних органів. Якщо крейда потрапляє в шлунок, то впливаючи з соляною кислотою, починається сильне газоутворення, внаслідок цього руйнується епітелій.

При надлишку крейди в організмі, у людини можуть розвинутися такі хвороби:

  • панкреатит;
  • цукровий діабет;
  • вапнування судин;
  • камені в нирках.

Все це в подальшому може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань.

Якщо говорити про поїданні так званого шкільного (канцелярського) крейди, його складно віднести до чистих речовин. До складу крейди, що купуються в канцелярських магазинах, входить безліч шкідливих компонентів, таких як гіпс, барвники і вапно. Будівельний крейда не рекомендує вживати в їжу в зв’язку з його призначенням: в його складі безліч домішок і хімічних компонентів, здатних завдати істотної шкоди організму.

Мел для домашніх тварин — ще один різновид крейди, що не мають позитивного впливу на організм людини. Після вживання їх в їжу з’являється огидна відрижка, та й на смак вони дуже неприємні.

Придбати дійсно чистий крейда, без добавок і домішок, можливо тільки в аптеках у вигляді таблеток. В аптеці пропонується будь-якої аналог. Але це не означає, що натурального крейди в природі немає. Його добувають з кар’єру або витягують з гірської породи. Ось такий природний крейда можна поїдати періодично, якщо дуже хочеться, але далеко не кожен день і в розумних межах. Перш ніж вживати цей елемент слід відвідати лікаря дієтолога з метою отримання консультації та уточнення обсягу прийнятого з’єднання.

↑ зміст

Безпечні аналоги крейди

Щодо користі крейди, то це досить складне питання. Сам по собі кальцій у вигляді крейди погано засвоюється організмом, навіть якщо це чистий крейда. У поєднанні ж з іншими елементами, типу вітаміну С або кислотами, засвоюватися він може в рази швидше, але користі як такої не приносить. Тому багато лікарів при призначенні кальцийсодержащих препаратів рекомендує запивати їх цитрусовими соками. Для організму набагато корисніше з’їсти сто грам сиру, ніж сто грам крейди.

Фармацевтичні компанії створили аналоги природного крейди — глюконат кальцію, наприклад, є абсолютно безпечним для здоров’я. Причому на смак практично неможливо відрізнити від звичайного крейди. Правда, і користі від крейди такого роду для організму не буде, але ось звичку жувати різну побутову хімію відіб’є. Єдина порада — не варто зловживати, адже і найякісніші аналоги у великих обсягах можуть негативно відбитися на всьому організмі.

І ще одне правило. Не варто виписувати аналоги крейди самостійно. Кожен аптечний препарат має певні властивості, має свої призначення і протипоказання. Тому перед тим, купити замінник крейди, обов’язково порадьтеся з дієтологом.

Тільки він може підібрати правильний препарат і пояснити, чому і як його приймати.

↑ зміст

Вживання крейди в період вагітності

Дуже часто можна побачити вагітну жінку, що з’їдає крейда. Чому так? У цьому немає нічого незвичайного. Це далеко не примха майбутньої мами, викликаний гормональним дисбалансом.

Малюк в утробі матері забирає у неї безліч корисних елементів, завдяки чому він росте, розвивається, набирається сил, формується, готуватися з’явитися на світло, а один з основних компонентів, потрібних майбутній дитині, це кальцій.

чи корисно в цьому випадку застосовувати «крейдяні дієти» — тільки на розсуд лікаря. Якщо жінка в положення починає скаржитися на те, що їй хочеться крейди, насамперед слід зрозуміти, чому це відбувається. Для цього необхідно відвідати свого гінеколога і здати аналізи на мікро і макроелементи.

При нестачі кальцію, магнію або заліза, лікуючий лікар призначить дієту, або випише необхідні препарати. І тільки в тому випадку, якщо він порекомендує, або хоча б не заборонить використання крейди, можна сміливо застосовувати його в якості харчової добавки. Вагітним приносить користь фолієва кислота. Її потрібно вживати щодня.

Чи корисно їсти крейду або шкідливо для людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *