Чи шкідливі беруші при частому використанні?

Зміст статті:

Гучні звуки можуть викликати масу занепокоєння, шум не дає зосередитися на справах, повноцінно відпочивати. Немає ніякої різниці, це радісний крик, сміх дітей або звуки ремонту, які доносяться з сусідньої квартири.

Особливо складно зберігати спокій, коли потрібно гарненько виспатися після важкого робочого дня або перед важливою подією. Справжнім порятунком можуть стати беруші, вони продаються в аптеці і коштують недорого. У деяких людей виникають сумніви, вони не знають, чи шкідливі беруші для вух.

Навушники нерідко використовуються музикантами, пілотами, аквалангістами і стрілками, вкладиші необхідні для захисту від гучних звуків, перепадів тиску на глибині або висоті. Залежно від цілей беруші виготовляють з різних матеріалів, це може бути віск, вата, силікон або термопластик.

Вкладиші в вуха відрізняються властивостями:

  1. наявність отворів для вирівнювання тиску;
  2. ступінь захисту від води;
  3. стійкість до забруднень;
  4. звукопроникність.

Без таких засобів багато людей відчували б потужний дискомфорт, навіть проблеми зі здоров’ям. Це актуально тільки за умови вибору правильного розміру вкладишів, невідповідна за розміром модель перекриває кровоносні судини і викликає неприємні відчуття.

↑ зміст

Правила використання

Ті беруші, які люди використовують для сну, часто одноразові, коштують дешево, доступні і зручні. За умови точного дотримання гігієни, правил використання беруші при частому застосуванні не зможуть заподіяти шкоди організму людини.

Необхідно кожен раз очищати вуха до та після застосування вкладишів, в іншому випадку вони заштовхнути всередину слухової труби скупчення сірки і пилу, ніж стануть причиною запального процесу і порушення якості слуху.

Інший рада — відмовитися від застосування вкладок, якщо вони стали липкими, це означає, що вони принесуть більше шкоди, ніж користі. Беруші завжди повинні залишатися сухими і чистими. Негігієнічно, коли беруші користуються відразу кілька людей, навіть якщо це члени однієї сім’ї. В такому випадку відповідь на питання, чи шкідливі беруші, буде позитивним.

Інша проблема — це ймовірність механічних пошкоджень, їх можна уникнути в разі правильного:

  1. вибору;
  2. використання.

Забороняється надто глибоко заштовхувати беруші в вухо, їх вставляють таким чином, щоб вкладиш придбав форму вуха. Коли пристосування занадто м’яке, спочатку його надягають на вушні палички, допомагаючи уникнути складок.

Оптимальний варіант для застосування в домашніх умовах це беруші з ПВХ.

↑ зміст

Чи шкідливо спати в берушах

Вкладиші для сну дозволяється застосовувати тривалий час, вони надають мінімальний тиск на вуха, ніж та відрізняються від пристосувань для плавання і стрільби. Все одно необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів, інакше можна пошкодити внутрішнє вухо, спровокувати роздратування, інфікування.

Лікарі не радять розміщувати беруші глибоко, повинна залишатися можливість дістати їх з слухового проходу. Коли людина змушена додатково використовувати пінцет, це означає, що пристосування використовується неправильно. В цьому випадку під час сну вони можуть просунутися далі по слуховому каналу, нанести травму барабанної перетинки.

Така ймовірність мінімальна, оскільки беруші потрібно буде виконати досить довгий шлях, однак ризик існує. З цієї причини сучасні виробники свідомо підходять до розробки оптимальної форми пристосувань.

Медики радять ще й правильно витягувати бируши, інакше можна пошкодити внутрішнє вухо. Вкладиші в процесі використання можуть створювати в слуховому проході частковий вакуум, це одночасно:

  • блокує звуки;
  • попереджає випадання.

Якщо людина занадто швидко дістає беруші, під впливом вакууму його барабанна перетинка злегка натягується, може пошкоджуватися. В результаті людина відчуває помірний больовий синдром, підвищується ризик інфекційних захворювань, часткової втрати слуху.

Правильно, якщо беруші витягують акуратно і повільно, плавно прокручуючи їх для ослаблення вакууму в слуховому проході.

↑ зміст

як знизити ризик травми

Якщо спати в берушах кожен день, дратується ніжна шкіра вух, з’являється небезпека інфікування через скупчення пилу, відмерлих частинок шкірних покривів, пилку рослин. Позбутися від забруднень природним чином допомагає вушна сірка, але на її шляху стають беруші.

Медики встановили, що тривале носіння берушей в ряді випадків стає причиною підвищеного скупчення вушної сірки, бактерії затримуються в вусі на ніч. Хоча багато хто може сказати, я сплю в берушах і проблем не виникає.

М’які і теплі беруші з вати або ПВХ стають ідеальним середовищем для життєдіяльності бактерій, оскільки вкладиші неможливо добре вичистити. Аналоги з інших матеріалів не так сприятливі для патогенних мікроорганізмів, проте без дотримання елементарних правил особистої гігієни так само викликають проблеми з вухами.

Висновок — мінімізувати ризик пошкоджень і захворювань допомагає гігієна і питання заходи. Рекомендовано ретельно очищати беруші після використання:

  1. мити теплою водою з милом;
  2. просушувати рушником.

Торкатися вкладишів потрібно чистими руками, коли вони не використовуються, для зберігання потрібно підібрати спеціальний футляр.

Навушники забороняється вміщувати у вологе вухо, вони повинні бути обов’язково ідеально сухими. Через затримку рідини в слуховому каналі збільшується ризик розвитку отиту, особливо при частому використанні.

Як би там не було, отоларингологи радять намагатися обходитися без берушей, не наражати на слуховий прохід блокаді, не провокувати залежність від звукоізоляції.

Небезпечно, коли людина носить беруші постійно, навіть вдень при мінімальному шумовому роздратуванні. При занадто частому використанні пристосування викликають звикання. Тому важливо подбати про своє здоров’я, дотримуватись правил в повній мірі, грамотно поводитися з беруші. Користуватися пристроєм чи ні, людина повинна вирішувати після консультації лікаря.

Чи шкідливі беруші при частому використанні?
4.5 (90%) 2 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *