Чи шкідливі ходунки для дітей: з якого віку вони небезпечні для малюка?

Сьогодні для якнайшвидшого і кращого фізичного розвитку дитини, віком від 0 до 3 років використовується маса пристосувань. Це сумки-кенгуру, слінги, стрибуни, віброклересла і ходунки.

Але консервативні батьки, включаючи бабусь і дідусів, переконані, що такі нововведення зручні для ледачих мам і тат. Але в дійсності вони істотно полегшують життя, дозволяючи дорослим трохи відпочити і виконати домашні справи.

Хоча крім позитивних властивостей у цих пристосувань є і недоліки. Популярним предметом, використовуємо практично всіма батьками, є ходунки для дітей з якого віку користь чи шкода? Що буде з дитиною, часто катається на такому пристрої?

↑ зміст

Чи можна привчати дитину до ходункам і в якому віці це робити?

Ходунки для малюків — особлива конструкція, призначена для дітей, які ще не можуть самостійно стояти на ногах. За допомогою пристосування можна пересуватися по різних кімнатах в житловому в будинку або квартирі. На вигляд конструкція схожа на крісло з колесами.

Педіатри, включаючи доктора Комаровського, не забороняють батькам періодично користуватися допоміжними засобами для розвитку дітей. Однак медики відзначають, що шкода ходунків полягає в їх негативний вплив на повноцінне і правильне розвиток організму дитини. Але якщо грамотно використовувати пристосування, коли малюк повністю спирається на стопи і сидить правильно не більше години на день, то воно може допомогти йому швидше почати ходити самостійно.

З якого віку можна застосовувати дитячі ходунки? Лікарі рекомендують використовувати їх зрідка, коли малюк сам ходить або сидить.

Знайомити дитину з ходунками можна з дев’ятимісячного віку. Але багато педіатри не рекомендують взагалі це робити.

Щоб м’язи зміцніли, спочатку дитині потрібно навчитися повзати, а після — ходити. Вертикальне навантаження на хребет виникне пізніше, коли він встане на ніжки. Це станеться приблизно в один рік.

Але шкідливі ходунки для дітей, якщо їх застосовувати грамотно? І які позитивні сторони можуть бути у цього пристрою?

↑ зміст

Переваги та недоліки ходунків

Після того, як батьки дізналися, з якого віку можна використовувати Baby Walker, їм варто розібратися в тому, наскільки корисно чи шкідливо їх застосовувати. До позитивних характеристик пристосування відносять їх безпеку. Перебуваючи в добре зафіксованої конструкції, діти спокійно вивчають навколишній світ, а тим часом у їхніх вихователів з’являється можливість займатися власними справами.

Вертикальне положення дозволять малюкові познайомитися з новими предметами, розташованими вище, які він ще не бачив. Ще ходунки для дитини цінні тим, що, завдяки їм він почне розуміти, що він може не просто лежати, але повертатися, озиратися і переміщатися.

Обмежений простір, що створюється пристосуванням, не дозволяє дітям вистачати все, що попадається їм на очі і забиратися в небезпечні місця. Інші переваги конструкції:

  1. Яскрава передня панель і звукові девайси здійснюють позитивний вплив на настрій малюка.
  2. Зміцнюється м’язовий корсет.
  3. Завдяки бамперної зоні, пом’якшувальною удари зменшується ймовірність травматизму.
  4. Підвищується апетит і поліпшується сон.

На цьому користь від ходунків закінчується і негативних наслідків у цих пристосувань набагато більше. Виявляється, що пристрій не допомагає малюкові навчитися ходити швидше.

При вертикальному ходінні задіюються абсолютно інші види м’язів. Пересування на ходунках грунтується на відштовхуванні від опори, а не на переступанні, здійснюється при прямому положенні спини. Тому конструкція не дозволяє дітям ходити повноцінно, і вони спираються не на всю стопу, а тільки на носочки.

Після ходіння на носочках виявляється великою проблемою, яку доводиться виправляти у масажистів і ортопедів. Але виробники і продавці-консультанти в дитячих магазинах кажуть, що подібних проблем не виникне, якщо опустити сидіння пристрою максимально близько до підлоги. Це неправда, адже при такому положенні дитина почне пересуватися напівсидячи або нахилившись вперед.

Перебуваючи в ходунках, в процесі пересування малюк спирається грудною кліткою в передню частину ходунків. Стопа в такому положенні може дійсно стояти правильно, але, коли тіло нахиляється вперед відбувається неправильний розподіл ваги. В результаті розвивається клишоногість, плоскостопість.

Дітям шкідливі ходунки тим, що вони позбавляють їх важливого періоду розвитку — повзання. Багато батьків навіть радіють цьому, але все повинно відбуватися закономірно. Спочатку малюк перевертається, потім сідає, повзає і тільки потім ходить.

Поступове освоєння всіх цих навичок дозволяє зміцнити необхідні групи м’язів і забезпечити правильний перебіг всіх етапів. Якщо якесь із ланок пропущено, м’язова система, що утримує зчленування і кістки буде перевантажуватися. В результаті все закінчиться деформацією суглобових тканин, через нерівномірний розподіл навантаження на хребет і розвитком різних патологій.

Батькам, які купують ходунки і не замислюються, яку шкоду або користь від них, часто стикаються з тим, що у їхнього малюка відсутні навички ходіння. Це викликає багато суперечок.

Вважається, що крісло на коліщатках дає можливість переміщатися в різних напрямках і стояти на ногах. Однак в ходунках дитина не вчиться тримати рівновагу, що навпаки продовжує процес навчання ходіння на 3-4 місяці.

Також конструкція створює додаткову небезпеку для малюка. Чому так відбувається, адже виробники роблять все, щоб пристрій був максимально безпечним? Ходунки підвищують ризик травматизації і падіння, адже вони дозволяють переміщатися по будинку на великій швидкості, через що діти врізаються в усі, що стоїть у них на шляху.

Для хлопчиків ходунки небезпечні тим, що вони сприяють безпліддя . Дитина не вміє повністю спиратися на ноги, і він часто провисає в конструкції.

Це призводить до затиснутого судин і пошкодження статевих органів, що в майбутньому негативно відбивається на репродуктивній функції.

↑ зміст

Як мінімізувати шкода від ходунків?

Щоб, використовуючи подібні конструкції, не нашкодити здоров’ю і розвитку малюка, батьки повинні знати про протипоказання, що забороняють навіть ненадовго садити дитину в пристрій. Не можна застосовувати ходунки, якщо малюк не може сам сідати. Подібні пристрої не підійдуть дітям з неправильним розвитком м’язової і кісткової системи.

Ще одне протипоказання — високий або знижений тонус кінцівок. Рахіт, шкірні висипання в паховій області теж не дозволяють садити малюка в ходунки.

Педіатри стверджують, що якщо правильно і недовго використовувати Baby Walker, то він не зашкодить дитячому здоров’ю. Так, термін перебування дитини в конструкції треба збільшувати поступово, починаючи з 3 хвилин в день. Найбільше час перебування — до 60 хвилин.

Також ходунки користь і шкода яких обговорюється багатьма педіатрами та батьками, необхідно вміти правильно вибирати. Це дозволить вберегти дитину від негативних наслідків.

  • Матеріал підстави повинен мати металевий каркас і бути виготовлений з якісного пластика. Бажано наявність гумового бампера, що захищає дитину від травм.
  • Краще вибирати комбіноване глибоке сидіння з жорстким центром і м’якими краями.
  • Колесики повинні бути великими і повертатися на всі боки.
  • Рекомендується купувати моделі, що дозволяють регулювати висоту сидіння.

Після придбання ходунків, перше, що треба зробити — відрегулювати висоту сидіння так, щоб дитина повністю стосувався стопами статі. У ходунках малюк повинен ходити у взутті, добре фіксує ноги з високим задником і ортопедичними устілками. Під час перебування малюка в конструкції важливо за ним постійно стежити, щоб не допустити травмування або хоча б встигнути швидко надати допомогу.

Багато педіатри, включаючи доктора Комаровського, рекомендує взагалі не використовувати ходунки. З найкраща альтернатива — просторий манеж. Адже з його допомогою діти будуть активно розвиватися і зміцнювати всі групи м’язів в безпечних умовах.

Чи шкідливі ходунки для дітей: з якого віку вони небезпечні для малюка?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *