Чи шкідливі ОСБ панелі для здоров’я людини?

Сьогодні один з найпопулярніших будівельних матеріалів осб плита, це деревний композит, який використовується як в житловому, так і в комерційному будівництві. Він часто використовується замість фанери для будівництва стін, покрівлі та підлоги.

Плити осб, як і фанера, виготовлені з деревного матеріалу, що утримується разом смолами і клеєм. На відміну від фанери, виготовленої з тонких листів голеною деревини, цей матеріал складається з пластівців або ниток деревини, отриманих шляхом подрібнення цілих колод. В результаті спрощеного процесу виробництва, осб продукт дешевший, а його якість вище, ніж у фанери.

Ці два матеріали багато в чому схожі і кожен має плюси і мінуси в залежності від конкретних видів використання і факторів навколишнього середовища.

За умови вологості фанера буде легко вбирати воду або вологу, але швидко висохне після зміни умов. ОСБ поглинає вологу повільніше і практично не висихає. ОСБ не має тенденції скручуватися або деформуватися по краях, а це чималий плюс.

Але крім функціональних особливостей кожного будівельного матеріалу, дуже важливо враховувати і те, як він впливає на здоров’я людини. Особливо, якщо мова йде про внутрішню обробку приміщень. Завжди потрібно звертати увагу на те, який рівень волого-і пожаростойкости у конкретного матеріалу.

↑ зміст

Як впливає на людину ОСБ?

Пил і волога, що потрапляють на матеріал, потенційно небезпечні для здоров’я людини. Після покриття сайдингом, черепицею або підлоговими матеріалами, поверхня заражена цвіллю, стає прихованою проблемою, тільки погіршується з плином часу. Забруднення може викликати безліч проблем зі здоров’ям.

Загальні симптоми впливу цвілі включають:

 • роздратоване або коле відчуття в горлі і носі;
 • закладеність і інфекцію синуса;
 • розлади з диханням;
 • зудять очі;
 • втому і загальне нездужання.

Ще проблема для здоров’я — дегазація хімічних речовин, що використовуються у виробництві. Фанера або осб, в цьому випадку, є небезпечним. У них міститься смола на основі формальдегіду, звана фенолформальдегіда (PF).

Але в порівнянні з широко використовуваної смолою мочевіноформальдегіда (UF) смоли PF виділяють відносно низькі рівні формальдегіду. UF-смоли, що містяться в композитних матеріалах, використовуваних при виробництві шаф, стелажів і обшивки є більш токсичними і мають велику частку формальдегіду, ніж клеї на основі PF.

Тому, купуючи виріб для свого будинку, виготовлене з даного матеріалу, важливо уточнювати, який саме тип смоли використовувався при виробництві сировини.

від кількості цієї смоли може постраждати здоров’я всіх оточуючих людей.

↑ зміст

Як убезпечити себе від шкідливого впливу?

Чи шкідливі для здоров’я ОСБ плити? Відповідь на це питання буде залежати від способу виробництва сировини. Адже саме основне негативний вплив на організм людини надає смола, яка використовується для склеювання частинок деревини.

Щоб уберегти себе від майбутніх проблем, важливо попередньо здійснити перевірку панелей, які використовуються для будівництва або ремонту будинку на ознаки пошкодження водою або цвіллю.

Не рекомендується використовувати ОСБ для підповерхневого шару, особливо в ванних кімнатах або в інших місцях, де підвищена вологість і вплив води.

Уникати матеріалів, виготовлених з формальдегіду. Віддавати перевагу виробнику, яке виготовляє свою продукцію без формальдегіду. Якщо все-таки, не вдалося знайти такий матеріал, то плити, що містять досить багато формальдегіду, слід використовувати для облаштування виключно нежитлового простору.

В період клієнт-орієнтованих інноваційних технологій провідні компанії всього світу намагаються випускати свою продукцію без додавання шкідливих продуктів, відзначаючи, що цей матеріал має «Еко клас». За стандартами багатьох країн матеріал осб якраз такий. Він повністю відповідає класу E1 або E0 для забезпечення безпеки і не несе абсолютно ніякої шкоди для здоров’я людини.

Тому, якщо потрібен матеріал для внутрішньої обробки, то потрібно звертати увагу на клас продукції і просити в продавця підтвердити якість продукції відповідними сертифікатами.

↑ зміст

Особливості будівельного матеріалу

Щоб точно переконатися в тому, наскільки цей матеріал шкідливий, або безпечний для людини, потрібно детально вивчити технологію виробництва панелі.

Зовні вона схожа на багатошарову корж, до складу матеріалу входить натуральна деревина і тирсу. Між собою вони з’єднані за допомогою синтетичної смоли і воску.

Особлива міцність цього матеріалу досягається за допомогою спеціальних технологій виготовлення. Вся особливість в тому, як викладають стружку. У кожному шарі вона укладається в різні боки. У внутрішньому шарі вона розташована по всьому листу, а на зовнішньому, перпендикулярно один до одного. Завдяки цьому способу виробництва досягається особлива міцність матеріалу при вигині. Він досить жорсткий, і здатний утримувати кріпильні деталі.

В залежності від властивостей матеріалу і методу його виробництва, на будівельному ринку можна знайти чотири типи ОСП плит. Кожен з них має свої технічні характеристики, тому застосовується в різних областях:

 • ОСП-1 використовується в умовах низької вологості (виробництво упаковки, меблів, внутрішніх стін в сухих приміщеннях);
 • 2 тип має високу міцність і використовується для сухих несучих конструкцій будівлі;
 • третій вид має високу вологостійкість і рекомендується для оформлення приміщень з підвищеним рівнем вологості або для виробництва конструкцій, що встановлюються в такій кімнаті;
 • OSB-4 забезпечує максимальну міцність і стабільність, придатні для роботи при важких навантаженнях.

Всі види матеріалів мають свої особливості, тому використовується тільки для конкретної мети.

↑ зміст

Про що важливо пам’ятати при використанні ОСБ?

Перед придбанням, будь-якого будівельного матеріалу для будинку, важливо попередньо уточнити можливу шкоду для здоров’я від використання. Тільки після того, як вдасться переконатися в тому, що це абсолютно безпечна продукція, можна здійснювати покупку.

Що вибрати — ДСП або ОСБ? Відповідь залежить від того, для якої мети купується матеріал, який процес його виробництва, які компоненти додавалися до деревини, мова йде про смолі. Якщо вона містить досить багато формальдегідів, то рекомендується відмовитися від покупки.

Важливу роль у виборі грає і те, яке саме приміщення планується оформляти даним матеріалом. Потрібно знати рівень вологи в кімнаті і враховувати житлове це або нежитлова будівля. Якщо немає ніяких протипоказань, то можна спокійно здійснювати свою покупку.

На сьогодні існує досить багато будівельних матеріалів, які шкідливо використовувати для внутрішньої обробки стін або в якості підлогового покриття.

Плити ОСБ рекомендується застосовувати:

 1. Для будівництва блоків каркасних будинків.
 2. Для установки зовнішніх стін, тільки поверхня повинна бути ретельно загрунтована і упакована.
 3. У облаштуванні підлог.
 4. Для установки внутрішніх перегородок.

В якості матеріалу внутрішньої обробки рекомендується використовувати певні типи плит. Важливо враховувати процес виробництва матеріалу, і кількість компонентів, що входять до складу.

Попередньо вивчити особливості конкретної продукції і дізнатися всю інформацію про матеріал від консультанта або досвідченого фахівця. Зазвичай цю інформацію знає виконроб або майстер, який займається ремонтом. Подібні питання можна задати співробітникам організації торгівлі, де було придбано проектор. Чим більше інформації отримає покупець, тим вище ймовірність, що придбану продукцію виявиться безпечної для його здоров’я. Потрібно у продавця просити показати документи, що підтверджують якість конкретного матеріалу.

Чи шкідливі ОСБ панелі для здоров’я людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *