Чи шкідливі підгузники для хлопчиків і дівчаток чи ні?

З виникненням одноразових підгузників життя більшості батьків істотно полегшилася. Тепер їм не доводиться часто прати пелюшки і постійно міняти одяг дитини.

Але навіть ряд переваг, не заважає багатьом мамам шукати відповіді на запитання: чи шкідливі памперси для хлопчиків?

Найпоширеніше побоювання полягає в тому, що вони порушують репродуктивну функцію і в майбутньому все може закінчитися безпліддям. Щоб отримати достовірні відповіді, необхідно знати думку лікарів з цього приводу.

↑ зміст

Міфи про шкоду підгузників

На думку багатьох, основна шкода памперсів для хлопчиків — створення «парникового» ефекту в органах малого таза. Лікарі кажуть, що в цій теорії є трохи правди. Адже навіть якісні вироби, які пройшли дерматологічний контроль, збільшують температуру тіла в області мошонки і яєчок.

Щодо репродуктивної системи, підвищення температури безпечно. Але лікарі акцентують увагу батьків, попереджаючи, що у хлопчиків іноді відбуваються зміни в тканинах. Це обумовлено не своєчасним опущеними яєчок в мошонку, яке має відбутися до 3 років.

Хоча 90% мам не вдягають підгузники дітям, старше 3 років. Тому ризик вищеописаного ускладнення, що виникає на тлі підвищення температури, мінімальний.

Сперматозоїди у дітей без аномалій розвитку виробляються не раніше семи років. Не можна заперечувати, що нашкодити дитині памперси можуть, але тільки якщо носити їх в шкільному віці, а наслідки зовсім не пов’язані з безпліддям.

Це не єдиний міф про негативний вплив підгузників. Серед батьків існує думка, що носіння таких виробів ускладнює процес навчання дитини до горщика. Насправді придбання подібного досвіду завжди супроводжується масою проблем, а більшість педіатрів переконані, що раннє привчання до горщика може в майбутньому привести до нічного нетримання.

Чи шкідливі підгузники для кровообігу? Циркуляція крові в органах малого таза після надягання памперса дійсно посилюється, але, щоб порушилася гемодинаміка повинен відбутися спазм судин.

Шкода від памперсів щодо збою в кровообігу може бути відчутний тільки при раптовій зміні температури (понад 60 градусів) або , коли пошкоджуються статеві органи.

Примітно, що у підлітків і чоловіків нагрівання покращує вироблення сперматозоїдів, щодо запліднення — це навіть корисно.

Деякі батьки вважають, що підгузники для хлопчиків шкідливі ті м, що вони згодом можуть викривити ноги. Виробники одноразових виробів при розробці своєї продукції приймають до уваги особливості анатомічної будови кінцівок дитини. А лікарі відзначають, кривизна — це генетичне порушення, що передається дітям від батьків.

Багато мам помічають, що після носіння памперсів шкіра у дитини червоніє і запалюється. Шкідливо чи ні носити їх в такому випадку? Huggies, Pampers і інші відомі компанії, навпаки розробляють свою продукцію для профілактики появи попрілостей і алергії.

Але проблеми зі шкірою у дітей дійсно можуть виникнути. Однак тільки при носінні неякісних виробів, що не дозволяють повітрю вільно циркулювати. Для попередження появи запалення, педіатри і дерматологи рекомендує використовувати не багаторазові, а одноразові памперси.

Лікарі переконані, що для дівчаток шкоду підгузників більш істотний, ніж для хлопчиків. При неправильному догляді і несвоєчасної зміні одноразових виробів у них може розвинутися цистит.

Але якщо грамотно застосовувати якісну продукцію вищеописаних проблем виникнути не повинно.

Тому всім батькам необхідно знати, як вибирати і використовувати підгузники.

↑ зміст

Правила вибору памперсів

Ці рекомендації особливо актуальні для жінок, які нещодавно стали мамами. Якщо їх дотримуватися з перших днів життя малюка, то в подальшому ніяких ускладнень не виникне.

Для новонароджених дітей, необхідно вибирати матеріал добре пропускає повітря. Це дозволить шкірі дихати і на ній не утворюються попрілості.

Для однорічної дитини дотримання такого правила не настільки важливо, адже процес отучения від памперсів вже запущений і дітей періодично починають надягати труси.

Не можна купувати вироби з ароматами. Адже навіть для дітей старшого віку і при дотриманні всіх рекомендацій по застосуванню вони можуть спровокувати алергію.

Купуючи памперси хлопчикам треба дотримуватися і інших важливих рекомендацій:

  1. Якщо маса тіла дитини коливається між двома категоріями, то перевагу слід віддати більшого розміру.
  2. Педіатри радять купувати памперси в спеціалізованих дитячих магазинах або аптечних кіосках.
  3. Перед тим як надягати виріб, не можна чіпати його немитими руками або класти на брудні поверхні. В іншому випадку в сечостатеву систему може потрапити інфекція.
  4. Важливим фактором є термін придатності і цілісність упаковки.

↑ зміст

Рекомендації по використанню підгузників

Щоб тема «памперси шкоду і користь» була розкрита повністю, необхідно сказати про правила їх застосування. Адже при недотриманні рад навіть якісна продукція може мати несприятливий вплив на здоров’я дитини.

Зміна підгузників повинна проводитися згідно з інструкцією. Більшість виробників на упаковці пише, що виріб треба міняти через 3-4 години і перед виходом на прогулянку.

Все підгузники, включаючи «дихаючі», пропускають вологу. Навіть якісні і дорогі вироби через кілька годин носіння після спорожнення можуть подразнювати шкіру. Педіатри рекомендують міняти памперс після кожного сечовипускання і дефекації, так як кал і сеча покривають тонким шаром епідерміс, викликаючи запалення і алергії.

Всі діти мають чутливою шкірою. Щоб з нею не виникло проблем, важливо ретельно дотримуватися рекомендацій, що стосуються особистої гігієни:

  • При кожній зміні памперса необхідно обмивати шкірні покриви теплою кип’яченою водою. Якщо немає такої можливості допускається періодичне використання дитячих вологих серветок.
  • Після водних процедур шкіру треба насухо витерти і змастити кремом, посипати присипкою або тальком.
  • Потім слід надіти новий і чистий памперс, так як багаторазове застосування вироби призведе до подразнення.

Навіть якщо дитина новонароджена батькам не варто використовувати памперси 24 години на добу. Шкіра повинна дихати, по суті ці вироби зручні не для дітей, а для їх батьків, щоб заощадити час. Тому рекомендується провітрювати шкіру 15-20 хвилин перед одяганням чергового підгузника.

На вироблення сперми і фертильності памперси не впливають, але перегрів судин органів малого таза, коли дитина хвора і у нього підвищена температура, або в жарку пору року , може значно погіршити стан дитячого організму. «Тепловий» ефект лише посилить жар або спровокує розвиток теплового удару. Тому влітку і під час перенесення простудних захворювань на дітях має бути мінімум одягу, наприклад, тільки легкі шкарпетки і футболка.

Коли дитина перебуває вдома, щоб він відчував себе добре, а його шкіра дихала, підгузник краще не одягати . Але температура в приміщенні повинна становити 18-20 градусів. У подібних умовах можна використовувати мінімум одягу (шкарпетки і майка).

Багато батьків поки виконують гігієнічні процедури дають дітям погратися памперсом. Робити таке небажано, адже після цього виріб не буде чистим і стерильним. Вже використані вироби давати дитині взагалі заборонено, так як у дітей є звичка все пробувати на смак, в результаті спорожнення, але наповнювач і інші складові підгузника швидко потраплять в шлунок.

Так, при грамотному використанні якісної продукції вона не зашкодить дитині, але і буде корисною. Адже підгузники відмінно вбирають вологу, не утрудняють рухів, забезпечують спокійний сон і дозволяють збільшити тривалість прогулянки на свіжому повітрі.

Чи шкідливі підгузники для хлопчиків і дівчаток чи ні?
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *